اعتیاد به شبکه های اجتماعی و پیامدهای آن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اعتیاد به شبکه های اجتماعی و پیامدهای آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

استفاده و حضور مدام در شبکه های اجتماعی می تواند موجب کاهش و سردی روابط در بین خانواده ها شود و آسیب های جبران ناپذیری به آن ها وارد کند.

دکتر شیرعلی خرامین منطقه کهگیلویه و بویراحمد، افزود: مهمترین مشکلی که مردم دارند مدیریت زمان است چون وظایف زیاد و علائق زیاد و زمان محدود است و هر چه جلوتر می رویم این محدودیت زمان بیشتر می شود.

وی اظهار کرد: یکی از زیباترین و مهمترین مهارت هایی که در آینده به آن نیاز داریم مدیریت زمان است استرس زاترین مشکل بشر همین است که نمی داند در این زمان محدود از وقت برای انجام کارهای خود استفاده کند.

این روانشناس خاطرنشان کرد: بر خلاف گذشته که دنبال پر کردن اوقات فراغت افراد بودیم هم اکنون مهمترین مشکل ما این است که چطور وقت برای اوقات فراغت بشر ایجاد کنیم.

خرامین تصریح کرد: زمانی تلویزیون و مطبوعات اوقات فراغت مردم را پر می کرد اما هم اکنون بزرگ ترین معضل ما شبکه های اجتماعی است که اوقات فراغت مردم را پر می کند.

وی ادامه داد: اعتیاد به شبکه های اجتماعی به عنوان آثار ویرانگر این شبکه ها در خانواده و اجتماع است و طبق تحقیقات به عمل آمده بین ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد جامعه حالت شبیه به اعتیاد به شبکه های اجتماعی دارند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص این موضوع که آیا گفت و گو در بین خانواده ها کاهش یافته است، اضافه کرد: طبق تحقیقات انجام شده می توان گفت در تمام جلسات عمومی ۵۰ درصد وقت افراد با مشغولیت به شبکه های اجتماعی می گذرد که این امر یک بحران است برای جلسات اجتماعی و نشست ها و گفت و گوهای خانوادگی است.

خرامین اظهار کرد: اعضاء خانواده به قدری سرگرم شبکه های اجتماعی می شوند که به صمیمیت خانواده و نیاز به عاطفه در خانواده آسیب وارد می کند و این مسئله می تواند خطرناک باشد و منجر به کاهش گفت وگوها در بین اعضاء خانواده ها شده است.

(ایسنا)،

منبع : hidoctor.ir

اعتیاد به شبکه های اجتماعی و پیامدهای آن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات