مضرات نخوردن سحری در ماه رمضان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مضرات نخوردن سحری در ماه رمضان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مضرات نخوردن سحری در ماه رمضان


خوردن سحری در ماه رمضان یکی از لذت بخش ترین قسمت های روزه داری است که با نخوردن و حذف این وعده غذایی باعث بروز انواع بیماری و افزایش بوی بد دهان می شود.عوارض نخوردن سحری بر بدن را از دی متخصصین تغذیه را در این بخش مشاهده کنید.

حذف وعده سحری ماه رمضان برای سلامت افراد ضرر دارد و با توجه به طولانی بودن زمان روزه داری در فصل تابستان، به همه روزه داران توصیه می شود که حتماً سحری را در برنامه غذایی خود داشته باشند. با توجه به طولانی بودن زمان روزه داری در فصل تابستان که حدود 14تا 15 ساعت طول می کشد، مصرف غذای مقوی و نوشیدن مایعات در وعده غذایی سحری می تواند انرژی مورد نیاز برای فعالیت روزانه ی روزه داران را تأمین کرده و عوارض ناشی از کمبود مواد غذایی و مایعات را در بدن کاهش دهد.

,سحری,سحری ماه رمضان,نخوردن سحری,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

یک متخصص طب سنتی با بیان فواید روزه بر بدن  و عوارض نخوردن غذا در وعده سحر اظهار داشت: بروز انواع بیماری ها به دلیل تجمع مواد زائد در بدن است که این مواد زائد از تجمع زیادی غذا در معده و روده بروز پیدا می کند و روزه تنها راه درمان است.

وی گفت: روزه گرفتن موجب دفع سموم از بدن خواهد شد چرا که  متخصصان طب سنتی بر این باورند که فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز از غذا در یک مدت کوتاه برای بدن بسیار فایده دارد البته به شرط آن که آداب صحیح غذا خوردن در وعده سحر و افطار رعایت شود.
این متخصص طب سنتی عنوان کرد: سیستم گوارش در طول ماه رمضان استراحت می کند. روزه یعنی کم خوردن و کم نوشیدن که هر دو به افزایش سلامتی کمک می کند، البته ضعف در روزه داری نیز غیرقابل اجتناب است که رعایت تدابیر مزاجی از مهم ترین مسائل در ماه رمضان است.
میرغضنفری ادامه داد: در روزه داری حرارت بالا می رود و افرادی که مزاجشان گرم است, بیشتر دچار مشکل می شوند که با انجام تدابیری، یک رمضان پرفایده خواهند داشت.
 
تدابیر غذایی در وعده سحر ماه رمضان
 
افراد هنگام سحر غذای حجم کم ولی باکیفیت مصرف کنند.
در وعده سحر غذاهای حاوی گندم و گوشت ها, به ویژه گوشت گوسفندی جوان توصیه می شود.
مصرف شیرینی های قنادی در وعده سحر موجب افت قند خون در طول روز می شود.
آش ها و سوپ ها در وعده شام و افطار مصرف شود.
در وعده سحر غذای پرانرژی تر مصرف شود.
نوشیدن شربت عسل در وعده سحر مناسب است و افراد گرم مزاج آب زرشک تازه همراه با آب و عسل یا عرقیجات با مزاج خنک مانند کاسنی استفاده کنند. کاسنی از تشنه شدن پیشگیری می کند.
نخوردن غذا در وعده سحری چه تأثیری بر بدن می گذارد؟
نخوردن سحری کار بسیار غلط و مضری است.
این متخصص طب سنتی بیان داشت: افرادی که طبع های خشک دارند و لاغر هستند, نخوردن سحری برایشان بسیار ضرر دارد و ممکن است زخم معده در آنها بروز پیدا کند چرا که زمانی که قوه بدن در معده چیزی را پیدا نکند به بافت طبیعی معده آسیب می رساند و به مرور التهابات و زخم معده بروز پیدا می کند.
 
نخوردن سحری ممکن است اثرات مفید روزه را از بین ببرد، چون باعث تامین نشدن نیازهای تغذیه ای ضروری روزه دار می شود و در نتیجه بدن او به سوخت ناقص چربی ها متوسل می شود و سوخت ناقص چربی ها در بدن ترکیبات کتونی را به وجود می آورد که نتیجه آن بوی بد دهان روزه دار است.
مضرات نخوردن سحری در ماه رمضان 5/5 1
منبع : تسنیم-/ف
مضرات نخوردن سحری در ماه رمضان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات