اهمیت نادیده گرفتن مشکلات - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اهمیت نادیده گرفتن مشکلات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بهتر است مشکلاتتان را نادیده بگیرید و سخت نگیرید و در مواجه با سختی ها و ناملایمات لبخندتان را ازیاد نبرید.

ناهید حاجی سلیمانی، با بیان اینکه خندیدن روی تمام سلول های بدن اثر می گذارد، اظهار کرد: وقتی که می خندیم، سیستم ایمنی بدنمان تحریک و به گونه ای که باید، فعال می شود. با این کار به جسم مان اجازه می دهیم تا دفاع بهتری در برابر آسیب ها داشته باشد

وی گفت: اگر در زندگی گناه و سرکشی کنیم و در مسیر غلط گام برداریم، از خداوند دور و به فردی ترشرو و اخمو تبدیل می شویم. در مقابل، خندیدن شادی را در قلب ما جای می دهد و ما را به خدا نزدیک می کند. شادی قلبی و واقعی از هر دارویی بهتر است؛ اما یک روح بیمار و کسل حتی روی استخوان های ما اثر می گذارد.

حاجی سلیمانی ادامه داد: شاید شما با خود فکر کنید «من به علت شرایطی که دارم نمی توانم بخندم» بله درست است؛ واقعیت هایی وجود دارند که خندیدن را برایمان دشوار می کنند؛ اما شادی لذتی احساسی و درونی است که به اوضاع و شرایط ما بستگی دارد.

وی اضافه کرد: لذت واقعی وقتی محقق می شود که راه و مسیر زندگی را درست تشخیص دهیم و بدانیم یک قادر مطلق در کنار ماست و از درون شاد باشیم. در این صورت است که می توانیم لبخند بزنیم.

این کارشناس ارشد روانشناسی یادآور شد: بیشتر ما از نعمت سلامتی برخورداریم؛ مکانی برای زندگی کردن داریم؛ کسانی را داریم که دوستمان دارند؛ اینها والدین، فرزندان، خواهران، برادران یا همسران ما هستند. آیا شما ترجیح می دهید به چیزهایی که ندارید مانند ناتوانی، درد، خطر، یا ترس توجه کنید؟

حاجی سلیمانی گفت: هر یک از ما باید قلبی شکرگزار داشته باشیم؛ و نتیجه این سپاسگزاری خوشی و شادابی است. هنگامی که می خندیم مثل یک کودک می شویم. به یاد داشته باشید که خندیدن فقط برای بچه ها نیست؛ در کنار هر زنی هنوز یک دختربچه وجود دارد و درون هر مردی یک پسربچه؛ وقتی به کودک درونمان اجازه ابراز وجود بدهیم، می توانیم احساسمان را بیان کنیم و از زندگی لذت ببریم. در این شرایط عمری طولانی تر را تجربه می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زندگی را کمتر جدی بگیرید و به مشکلات بخندید. اگر دوستی ندارید که شما را شاد کند، پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که می توانید با او با شادی زندگی کنید.

ایسنا

منبع : hidoctor.ir

اهمیت نادیده گرفتن مشکلات گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات