بارداری بیماران قلبی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بارداری بیماران قلبی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بارداری بیماران قلبی


توجه به بیماری قلبی پیش از بارداری بسیار حائز اهمیت است. اما علائم بیماریهای قلبی چیست؟


در دوران حاملگی به طور طبیعی تغییراتی در سیستم قلبی عروقی رخ می دهد که در بسیاری از موارد مشابه بیماری های قلبی است و می تواند تشخیص بیماری قلبی را دشوارتر کند. لذا برای شناخت و درمان صحیح بیماری های قلبی آگاهی از این تغییرات بسیار حایز اهمیت است. مهم این است که پزشک نباید بیماری قلبی در زن باردار را طبیعی تلقی کرده و علایم بیماری را نادیده بگیرد.


,حاملگی,دوران بارداری, بارداری,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

علائم غیر طبیعی در دوران بارداری
تنگی نفس شدید یا پیشرونده، تنگی نفس حمله ای شبانه، خلط خونی، درد سینه به دنبال فعالیت و هیجان، سرفه مزمن و پایدار، چماقی شدن انگشتان، ادم ثابت دست و پاها و ... برخی از علائم و نشانه های غیر طبیعی سیستم قلبی، عروقی در بارداری هستند. اگر فردی این علائم را داشت باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد.
مناسب ترین روش تشخیص بیماری های قلبی، اکوکاردیوگرافی است که در تمامی بیماران حامله مشکوک به بیماری قلبی باید انجام شود. بر حسب مورد ممکن است، رادیوگرافی قفسه سینه، الکتروکاردیوگرافی ( نوار قلب) نیز لازم شود.

گروه بندی بیماری های قلبی در دوران بارداری

گروه 1: در این گروه، بیمار حتی با فعالیت های بیش از حد معمول، علائم و نشانه های بی کفایتی قلب را ندارد. این افراد می توانند با مراقبت های دقیق باردار شوند.
گروه 2: در این گروه بیمار در موقع استراحت و نیز با فعالیت عادی و روزمره فاقد علامت است، اما با تلاش و کوشش بیش از حد عادی علامت دار می شود. این علائم ممکن است به صورت درد قفسه سینه، تنگی نفس، خستگی زیاد، تپش قلب و ... باشد. فرد جزو این گروه نیز می تواند با مراقبت دقیق باردار شود.
گروه 3:  در این حالت بیمار فقط در حالت استراحت بدون علامت بوده و با کوچکترین فعالیت عادی علامت دار می شود. حاملگی در این گروه به صورت نسبی ممنوع است.
گروه 4:  بیمار حتی در حالت استراحت نیز دچار مشکل و ناراحتی می شود. در این گروه حاملگی مطلقا ممنوع بوده و در صورت بارداری توصیه می شود به سقط درمانی.

نتیجه ای که می توان از مطالب فوق گرفت اینست که باید قبل از اقدام به بارداری از سلامت سیستم خونرسانی و سلامت قلب خود مطمئن شویم. اگر بیماری قلبی دارید برای باردار شدن باید با پزشک متخصص مشورت کنید. همچنین آموختیم که هر بیماری قلبی نیز سبب مشکل بارداری نمی شود بلکه نیاز به مراقبت دارد.

بارداری بیماران قلبی 4.6/5 12
منبع : nasle-farda.ir

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بارداری بیماران قلبی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بارداری در بیماران قلبی

بارداری بیماران قلبی گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات