خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا


گذاشتن لپ تاپ روی پا

قرار دادن لپ تاپ روی پا به دلیل گرمای ساطع شده از دستگاه که دارای امواج مادون قرمز است می تواند مشکلات گاه جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.


به گفته یک متخصص پوست، اگر پوست برای ساعات طولانی در مجاورت گرمای ساطح شده از لپ تاپ قرار گیرد، این گرما در ابتدا موجب ایجاد قرمزی موقت با نمای مشبک مانند روی پوست می شود که مشکلاتی همچون سوزش، درد و خارش را در پی خواهد داشت.
به مرور زمان و با استفاده مکرر از لپ تاپ در تماس با پوست، این قرمزی ممکن است تبدیل به سوختگی شود که اثر آن در درازمدت از بین نخواهد رفت.
این ضایعات پوستی در درازمدت می تواند منجر به نوعی سرطان پوست در فرد شود.
یک متخصص اورولوژیست نیز در مورد عوارض قرار دادن لپ تاپ روی پا بیان داشت: بیضه باید در محیطی با دمای 35 درجه سانتی گراد قرار داشته باشد که این دما از دمای درون بدن نیز پایین تر است بنابراین با قرار دادن لپ تاپ بر روی پا، امواج و حرارت ساطع شده از آن موجب کم شدن تعداد و حرکت اسپرم ها و در نتیجه ایجاد مشکلات جنسی در مردان می شود.
این متخصص در ادامه اظهار داشت: به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از حرارت لپ تاپ بر روی اعضای بدن توصیه می شود از لپ تاپ بر روی میز استفاده شود و یا در صورت قرار دادن آن بر روی پا، حائلی مانند فن های خنک کننده میان پوست و دستگاه قرار داده شود.
خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا 4.7/5 74
منبع : salamatnews.com

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گذاشتن لب تاپ روی پا , عوارض لپ تاپ روی پا

تبلیغات