راه حلی برای رفع خرخر - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راه حلی برای رفع خرخر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

راه حلی برای رفع خرخر


از چیزهایی که خروپف را تشدید می کنند مثل قرص های خواب آور، قهوه و خوردن غذاهای سنگین قبل از خواب دوری کنید.


اگر دارویی مصرف می کنید، از پزشک خود درمورد اینکه آیا جایگزین داروی دیگری می شوند سوال کنید. شاید همین داروها عامل خروپف هستند. قرص های خواب آور و سایر مسکن ها باعث سست شدن ماهیچه های گلو و حنجره شده و مجرای هوا را تنگ می کنند که نتیجه آن خر و پف شبانه است.

سعی کنید گرفتگی بینی را برطرف کنید. اگر گرفتگی بینی باعث خرناس شماست، می توانید از ضد احتقان ها یا آنتی هیستامین استفاده کنید. در صورتی که سرما خورده اید یا آلرژی دارد، مصرف این داروها را محدود کنید. چرا که مصرف طولانی مدت آنها مضر است.
 
غرغره کردن دهانشویه نعنایی در کاهش مخاط بینی و گلو موثر است. بخصوص اگر سرما خورده باشید یا دچار آلرژی باشید.

به بینی خود چسب بینی بزنید تا مجرا را باز کند. این چسب ها در اکثر داروخانه ها وجود دارند. آنها را خریداری کرده، دستور عمل روی بسته را بخوانید و چسب را به بینی خود بزنید.

ورزش های مخصوص خروپف انجام دهید. زبان خود را تا جایی که می توانید بیرون بیاورید و بعد رها کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید. سعی کنید زبان خود را به چانه بزنید. نگه دارید و رها کنید. این کار را تکرار کنید، حداقل برای ۱۰ بار.

تا جایی که می توانید دهان را باز کرده و لبخند بزنید. ۱۰ ثانیه این حالت را نگه داشته و رها کنید. در طول روز هرچقدر که می توانید این حرکت را تکرار کنید.

اگر به پشت می خوابید، چندتا بالش زیر سر خود بگذارید تا کمی بالاتر باشید و روی تخت صاف نخوابید. یا اینکه سر تخت را بلند کنید. برای این کار می توانید چند عدد تخته زیر تخت گذاشته یا زیر هر پایه تخت چندتا دفترچه تلفن قدیمی بگذارید. اینگونه می توانید سر تخت را بالاتر بیاورید.

به پهلو بخوابید. وقتی که به پشت می خوابید، زبان شما به گلو چسبیده و مانع جریان هوا می شود. یکی از راه هایی که می توانید خود را مجبور به این کار کنید این است که یک توپ تنیس را به پشت لباس بدوزید تا هر بار که خواستید به پشت برگردید شما را ناراحت کند و مجبور شوید به پهلو بخوابید.

تحقیقات نیز نشان داده که ریسک بروز بیماری های قلبی در افرادی که دچار خرناس های شبانه هستند بیش از سایرین است. پس رعایت تکنیک های فوق می تواند برای خودتان نیز مفید باشد.

راه حلی برای رفع خرخر 5/5 3
منبع : aftabir.com

ابربرچسب : درمان گرفتگی بینی نوزاد ، علت گرفتگی بینی در بارداری ، رفع گرفتگی بینی در زنان باردار ، گرفتگی بینی کودک در خواب ، گرفتگی بینی نوزاد سه ماه ، درمان گرفتگی بینی زنان باردار ، گرفتگی بینی در بارداری ، درمان گرفتگی بینی بعد از عمل ، رفع گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی در نوزادان ، علت گرفتگی بینی در دوران بارداری ، گرفتگی بینی شبانه ، گرفتگی بینی کودک یک ساله ، درمان علت گرفتگی بینی در زمان بارداری ، درمان گرفتگی بینی در بارداری ، رفع گرفتگی بینی بعد از عمل ، رفع گرفتگی بینی نوزادان ، دلایل گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی شیرخواران ، گرفتگی بینی نوزاد یک ماهه ، گرفتگی بینی در کودک ، گرفتگی بینی در زمان بارداری ، گرفتگی بینی و بارداری ، علت گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، علت گرفتگی بینی کودکان در شب ، گرفتگی بینی شیرخوار ، گرفتگی بینی در کودکان هنگام خواب ، گرفتگی بینی نوزاد 5 ماهه ، علت گرفتگی بینی نوزاد در شب ، علت رفع گرفتگی بینی کودکان ، علت گرفتگی بینی بعد از عمل ، درمان گرفتگی بینی در نوزادان ، درمان گرفتگی بینی در کودکان ، راههای درمان گرفتگی بینی در نوزادان ، علت گرفتگی بینی نوزادان ، علل گرفتگی بینی در کودکان ، علت درمان رفع درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، راه درمان گرفتگی بینی کودکان ، درمان گرفتگی بینی در دوران حاملگی ، درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، گرفتگی بینی نوزاد ، گرفتگی بینی پس از عمل ، گرفتگی بینی کودکان زیر یک سال ، رفع گرفتگی بینی در نوزادان ، رفع گرفتگی بینی کودکان ، گرفتگی بینی بعد عمل ، گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، گرفتگی شدید بینی در کودکان ، گرفتگی بینی کودکان هنگام خواب ، درمان گرفتگی بینی در حاملگی ، گرفتگی بینی بعد از عمل ، درمان علت رفع گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی ، گرفتگی بینی نوزاد 3 ماهه ، گرفتگی بینی ، علت گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی بارداری ، گرفتگی بینی در شیرخواران ، درمان گرفتگی بینی در دوران بارداری ، گرفتگی بینی نوزادان ، گرفتگی بینی در دوران بارداری ، علت گرفتگی بینی در نوزادان ، گرفتگی بینی نوزاد یک ماه ، گرفتگی بینی کودکان ، گرفتگی بینی در کودکان ، رفع گرفتگی بینی در بارداری ، گرفتگی بینی کودکان در خواب ، گرفتگی بینی در نوزاد ، گرفتگی بینی کودکان در شب ، رفع علل دلایل گرفتگی شدید بینی در کودکان ، درمان گرفتگی بینی کودک ، درمان گرفتگی بینی نوزادان ، گرفتگی بینی بعد از عمل انحراف بینی ، گرفتگی بینی نوزاد سه ماهه

راه حلی برای رفع خرخر گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات