اگر در جستجوی عشق ماندگار هستید بخوانید


اگر در جستجوی عشق ماندگار هستید بخوانید - آکا

داشتن یک زندگی عاشقانه و پایدار آرزوی همه زوج هاست که گاهی در این راه مشکلاتی پیش می آید که اگر درست با آنها روبه رو نشویم و تلاشی برای حل آنها نکنیم ممکن است زندگی مان دچار تنش شود.


رابطه ی سالم چیست؟
رابطه سالم، رابطه ای است در آن زوج ها 
- احترام متقابل داشته باشند
 - بی اعتماد را کنار بگذارند
 - صداقت را پایه اصلی زندگی خود قرار دهند
 - از یکدیگر حمایت کنند
 - عدالت و برابری در زندگی آنها اجرا شود
  - ارتباط کلامی خوب و قوی بین شان برقرار باشد
  
باید دانست که روابط همیشه کامل نیستند و همیشه نیاز به تلاش و علاقه به حل مشکلات به طریقی مثبت دارند. برای پیدا کردن و ساختن یک رابطه خوب و باارزش، باید با ارزیابی دوباره برخی سوءتفاهمات خود درمورد رابطه شروع کنید که ممکن است مانع رسیدن شما به  یک رابطه ماندگار باشد
 
باور غلط درمورد رابطه و یافتن عشق ماندگار در زندگی
  غلط:«فقط وقتی می توانم شاد و خوشبخت باشم که یک رابطه داشته باشم.» 
 واقعیت: بااینکه بودن در یک رابطه سالم فواید بسیاری برای سلامتی دارد، اما خیلی افراد می تواند بدون داشتن هیچ رابطه ای به همان اندازه شاد و خوشبخت باشند
  غلط: «اگر فوراً نتوانم جذب یک نفر شوم، ادامه آن رابطه چندان ارزشی ندارد.»
 واقعیت: این یکی از بدترین باورهای نادرست است مخصوصاً اگر قبلاً تجربه ها و انتخاب های بدی داشته باشید. 
  غلط: احساسات زنان با مردان تفاوت دارد
 واقعیت: مردان و زنان چیزهای مشابهی را احساس می کنند اما گاهی اوقات احساساتشان را به طرق متفاوت ابراز می کنند که دلیل آن معمولاً شرایط اجتماعی است. اما هر دو آنها احساسات مشابه ناراحتی، عصبانیت، ترس و لذت را تجربه می کنند.
 غلط: «عشق واقعی پایدار است.» 
 واقعیت: عشق ندرتاً ساکن است اما این به آن معنا نیست که عشق یا جاذبه ظاهری به مرور زمان از بین می رود. 
  غلط: «می توانم چیزهایی که دوست ندارم را در فردمقابلم تغییر دهم.»
 واقعیت: شما نمی توانید کسی را تغییر دهید. آدمها فقط زمانی تغییر می کنند که خودشان بخواهند.
 غلط: «چون با والدینم احساس نزدیکی زیادی نمی کردم، صمیمیت برایم مسئله دشواری خواهد بود.»
 واقعیت: برای تغییر هر الگوی رفتاری هیچوقت دیر نیست. به مرور زمان و با تلاش کافی می توانید نحوه فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن خود را تغییر دهید.»
 غلط: «اختلاف نظر همیشه باعث بروز مشکل در رابطه است.»
 واقعیت: اختلاف نظر همیشه منفی یا مخرب نیست. با داشتن مهارت های حل مشکلات، اختلاف نظرات می تواند فرصتی برای رشد یک رابطه باشد.
 
  وقتی به دنبال عشق هستید، چه چیزی برایتان مهم است؟
 وقتی به دنبال عشقی ماندگار هستید، فراموش کنید چه چیزی درست به نظر می رسد، فراموش کنید چه چیزی در ذهنتان درست است، و فراموش کنید که دوستان، خانواده یا بقیه چه می گویند و چطور فکر می کنند. از خودتان بپرسید: آیا حس می کنم این رابطه درست است؟
 
- احساسی باشند تا جذاب.
 - مهربان باشند تا زیبا یا خوش تیپ.
 - کمی مرموز باشند تا درخشنده.
 - شوخ طبع باشند تا پولدار.
 - از خانواده ای با ارزش های مشابه با خانواده شما باشند تا شخصی از یک نژاد یا سابقه اجتماعی خاص.
 نیازها متفاوت از خواسته ها هستند به این صورت که نیازها چیزهایی هستند که اهمیت بیشتری برایتان دارند، مثل ارزش ها، جاه طلبی ها یا اهدافتان در زندگی. اینها احتمالاً چیزهایی نیستند که با نگاه کردن به آدم ها در خیابان یا خواندن پروفایل فیسبوک آنها دستتان بیاید.
 
 برای شنیدن جواب منفی جنبه داشته باشید.
با مثبت و صادق بودن با خودتان و دیگران، کنار آمدن با جواب منفی دیگران آنقدرها هم سخت نخواهد بود. رمز کار این است که قبول کنید جواب منفی بخش غیرقابل اجتنابی از آشنایی است اما نیازی نیست زمان زیادی را درمورد آن نگران باشید.
احساساتتان را بشناسید. کمی ناراحت، عصبانی و ناامید شدن طبیعی است. اما خیلی مهم است که این احساسات را بدون تلاش برای سرکوب آنها تشخیص دهید. در تماس بودن با احساساتتان به شما کمک می کند زودتر فراموش کرده و از تحربیات منفی خود بگذرید.
 
 علائم هشدار در رابطه 
خیلی مهم است که مراقب علائم هشداری که نشان می دهد رابطه خیلی خوب یا سالم پیش نمی رود باشید. در چنین مواردی، بهتر است جلو ضرر را هر چه سریعتر بگیرید 
 
رایج ترین علائم هشدار در رابطه
  
• رابطه متکی به الکل است. فقط زمانی می توانید خوب با هم ارتباط برقرار کنید که یکی یا هر دو شما تحت تاثیر الکل یا موادمخدر باشید.
• برای بعضی تعهد خیلی سخت است. اعتماد کردن به دیگران یا درک فواید روابط طولانی مدت به خاطر تجربیات سابق برای آنها سخت تر از دیگران است.
 • ارتباط غیرکلامی وجود ندارد. به جای اینکه دوست داشته باشد با شما ارتباط برقرار کند. توجه فردمقابلتان به چیزهای دیگر مثل تلفن یا تلویزیون است.
 • رابطه شدیداً جنسی است. هیچ علاقه ای به جز علاقه جنسی به طرف مقابل وجود ندارد. یک رابطه خوب و کامل به چیزهای به جز رابطه جنسی متکی است.
 • وقت دونفره وجود ندارد. اگر هیچ میلی به گذراندن زمان دو نفره وجود نداشته باشد، می تواند نشانه یک مشکل بزرگتر باشد. 
 
یادتان باشد که پیدا کردن فرد مناسب فقط ابتدای یک مسیر است نه رسیدن به مقصد. برای اینکه از آشنایی های زودگذر وارد یک رابطه خوب و سالم عاشقانه شوید باید از آن رابطه جدید مراقبت کند. این فرایندی است که نیازمند زمان، تلاش و علاقه خالص به فرد مقابل است. همچنین باید به استقبال تغییر و سازگاری بروید.
 

 

اگر در جستجوی عشق ماندگار هستید بخوانید 5/5 7
منبع : hi doctor.ir/ن
تبلیغات