روزه گرفتن برای این افراد ممنوع است - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روزه گرفتن برای این افراد ممنوع است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

روزه گرفتن برای این افراد ممنوع است


در ماه مبارک رمضان برخی افراد بدون مشورت با پزشک و توجه به وضعیت جسمانی خود روزه می گیرند و عواقب سلامتی ناگواری را برای خود فراهم می کنند که در ادامه این افراد را معرفی می کنیم.


روزه گرفتن یکی از بخش های شیرین دین اسلام است که امروزه پزشکان سراسر دنیا به فواید حاصله از آن دست یافته اند و به برخی افراد تاکیید به انجام آن دارند . همانطور که به برخی از افراد روزه توصیه می شود برای دسته ی خواصی از افراد هم ممنوع است که با بی توجهی به این مسائل سلامت خود را به خطر می اندازند.
 
روزه برای این افراد ممنوع است:
مطالعات نشان می دهند، همه مبتلایان به دیابت نوع  اول ناپایدار، بیمارا ن مبتلا به دیابت نوع اول و دوم  که کنترل ضعیفی بر بیماری خود دارند و بیمارانی که به رژیم دارویی ، تغذیه ای و ورزشی روزانه خود بی توجه هستند از جمله افرادی هستند که مصرف غذا در طول روز برای آن ها اجباری است.
 
,روزه گرفتن , ماه رمضان , روزه بیماران قلبی ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده
 
بیمارانی که مشکلات جدی از قبیل فشارخون کنترل نشده که شامل فشار خون بالا و پایین می باشد و مشکلات قلبی دارند، بیماران باسابقه ابتلا مکرر به DKA« کتواسیدوز دیابتی » عارضه حاد بدنبال بیماری دیابت که بدنبال کمبود انسولین همراه با افزایش هورمونهای متقابل انسولین مثل گلوکاگن ایجاد و با افزایش قندخون درد شکمی تهوع و بوی استون در تنفس بیمار تظاهر و اورژانس پزشکی است.
 
در کنار این افراد, بیماران مبتلا به دیابت حاملگی، بیماران دیابتی با عفونت داخلی ،بیماران دیابتی سالمند که عدم تمرکز و فراموشی دارند، بیمارانی که دو دوره یا بیشتر « هیپوگلیسمی » افت قندخون و یا «هیپرگلیسمی » افزایش قندخون را تجربه کرده اند نیز در ماه مبارک رمضان جایز به گرفتن روزه نیستند.
روزه گرفتن برای این افراد ممنوع است 5/5 6
منبع : نامه نیوز /ن
روزه گرفتن برای این افراد ممنوع است گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات