کفش مناسب دوران بارداری - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کفش مناسب دوران بارداری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کفش مناسب دوران بارداری


دوران بارداری پر از تغییرات جسمی و روحی است که ورم پاها و بزرگ شدن آنها یکی از عوارض جسمی دوران شیرین بارداری است که با بروز این مشکل باید در انتخاب کفش به نکات این مطلب دقت کنید.


زمانی که پا به 3 ماهه دوم بارداری می گذارید عوارض بارداری تازه شروع به ظهور می کنند. پاها ورم کرده و راه رفتن با هر کفشی مشکل می شود. افزایش وزن و تورم قسمت های مختلف پا را نمی توان به راحتی برطرف کرد اما برای راحتی بیشتر می توان کفش مناسب پوشید.

کفش کاملا تخت نپوشید

بعضی از کفش ها که معمولا به کفش باله معروف هستند، کفی تخت و بسیار نازک دارند و موقع راه رفتن با آنها احساس می کنید کوچک ترین سنگریزه های خیابان را حس می کنید! این کفش ها شاید در حالت عادی اذیت تان نکنند که بعید است اما بدترین انتخاب های ممکن در دوران بارداری هستند بنابراین در این دوران خرید کفش ارزان و غیر استاندارد را فراموش کنید و حتما سراغ کفش هایی بروید که کفی مناسب، مستحکم و متناسب با قوس کف پای شما داشته باشند. فراموش نکنید انتخاب کفش نامناسب علاوه بر اینکه به پاهای تان آسیب می رساند، می تواند موجب کلافگی و بی حوصلگی شما هم شود. بهترین انتخاب را می توانید از میان کفش های طبی بارداری داشته باشید و با خیال راحت با آنها پیاده روی کنید.
 
به سراغ بندی ها نروید
شاید در ماه های اول کار سختی به نظر نرسد اما بعد از ماه چهارم کم کم متوجه می شوید خم شدن و بستن بند کفش ها اصلا به راحتی سابق نیست. برای همین پیشنهاد می کنیم فقط ۲ مدل کفش بخرید؛ کفش های پشت باز و کالج هایی که پا به راحتی درون شان سر می خورد و نیازی به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند. نگران تیپ تان هم نباشید، آنقدر مدل های زیبا با این شکل و شمایل در بازار پیدا می شود که به آراستگی ظاهرتان کوچک ترین آسیبی نمی رسد.
 
 
,بارداری , کفش بارداری , کفش پاشنه بلند در بارداری,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده
 
صندل یکی از بهترین کفش های این دوران
انتخاب این کفش ها در فصل های گرم از این جهت اهمیت دارد که به خنک ماندن پای شما کمک می کند بنابراین اگر شما از آن دست زنانی باشید که در دوران بارداری با افزایش دمای بدن رو به رو می شوید، می توانید از این بابت آسوده باشید که با پوشیدن صندل بخشی از گرمای هوا را از خود دور می کنید. دقت کنید برای انتخاب صندل هم سراغ صندل های تخت با دست کم ۲ تا ۳ سانت پاشنه بروید و استانداردهای لازم را برای کفش تان رعایت کنید.
 
باز هم کفش کتانی بهترین انتخاب است
شاید کتانی ها و کفش های ورزشی انتخاب های دوست داشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید. در این صورت توجه داشته باشید پنجه این کفش ها باید کاملا آزاد و جادار باشند و در عین حال کفی مناسب و نرمی داشته باشند و در عین حال بندی نیز نباشند. بعضی از برندهای معروف کفش جدیدا کفش هایی را با طرح کتانی طراحی کرده اند که تمام ویژگی های کفش ورزشی را دارند اما پشت شان باز و پوشیدن شان برای خانم های باردار راحت است.
 
 
به پاشنه دارها نه بگویید
کفش هایی که پاشنه هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می کنند و می توانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند. بنابراین همین الان در جاکفشی را ببندید و از داشتن کفش های تخت و زیبای خود تا بعد از دوران بارداری لذت ببرید.
کفش مناسب دوران بارداری 4.4/5 9
منبع : پرشین پرشیا /ن

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کفش مناسب دوران بارداری شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کفش مناسب بارداری , کفش بارداری

کفش مناسب دوران بارداری گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات