عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی


عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی
,عوارض آنتی بیوتیک ها , عوارض آنتی بیوتیک های قوی , عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشند و نتیجه ی عکس داشته باشند و موجب بهبودی بیماری نشوند.


عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشند و نتیجه ی عکس داشته باشند و موجب بهبودی بیماری نشوند به همین دلیل در زمان سرما خوردگی نباید بدون مشورت با پزشک به طور خودسرانه از قرص های سرما خوردگی و انتی بیوتیک ها استفاده کنید چرا که در واقع  داروهای مسکن و ضد احتقان بدون نسخه علائم را آرام می کنند اما از سرماخوردگی جلوگیری نمی کنند و یا دوره آن را کوتاه تر نمی کنند و بیشتر آن ها عوارض دارند. اگر این داروها بیش از چند روز مصرف شوند عملاً علائم را بدتر می کنند. 

 آنتی بیوتیکها به باکتری ها حمله می کنند و در مقابل ویروس های سرماخوردگی کاری انجام نمی دهند. از پزشک خود نخواهید که برای سرماخوردگی آنتی بیوتیک برایتان تجویز کند یا آنتی بیوتیکهای موجود در خانه تان را هنگام سرماخوردگی مصرف نکنید. با این کار زودتر خوب نمی شوید و مصرف نامناسب آنتی بیوتیکها در مشکل جدی و رو به رشد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک نقش دارد. 

 

باید بدانید که استفاده از آنتی بیوتیکها در بیماریهای ویروسی :

عفونت را درمان نمی کنند.

 مانع از سرایت بیماری نمیشود.

 نه حال بیمار را بهتر میکند و نه در روند بهبود تاثیر دارند.

 ممکن است عوارض جانبی خطرناک داشته باشد.

 

باید بدانید که مصرف طولانی انتی بیوتیک ها موجب مقاوت بدن در برابر انتی بیوتیک ها می شود و در نتیجه:

 بیماری طولانی تر و پیچیده تر  میشود.

موجب مراجعه متعدد به پزشک یا حضور طولانی در بیمارستان می شود.

 نیاز به داروهای گرانتر و سمی تر خواهد بود.

 

,عوارض آنتی بیوتیک ها , عوارض آنتی بیوتیک های قوی , عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

عوارض خطرناک جانبی آنتی بیوتیکها:

  به طور عمده عوارض مصرف انتی بیوتیک ها شامل ناراحتی های ملایم گوارشی ٬ تهوع ٬ اسهال یا مدفوع نرم است. بعضی آنتی بیوتیکها ممکن است باعث حساسیت به نور آفتاب شوند.

  درصورت داشتن عوارض زیر با پزشک تماس بگیرید:

  استفراغ ، اسهال آبکی شدید، دردهای شکمی شدید، پلاکهای سفید بر روی زبان ، وجود ترشح یا خارش واژن ( ناحیه تناسلی خانمها)

 

کارشناسان می گویند که  این داروها برای کودکان زیر دو سال خطرناک هستند. سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا، در حال بررسی ایمنی مصرف داروهای سرفه و سرماخوردگی بدون نسخه در کودکان بزرگ تر است.  

به یاد داشته باشید که استامینوفن اگر در دوزهای بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود می تواند آسیب جدی به کبد یا کلیه وارد کند.  برچسب روی هر داروی سرماخوردگی را که مصرف می کنید به دقت بخوانید تا مطمئن شوید استامینوفن زیادی دریافت نمی کنید. 

منبع : نمناک /ن
عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات