با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید


با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید
,آلرژی , آلرژی فصلی , آلرژی بینی ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

با آمدن فصل بهار و شروع سرزندگی و شادی احتمال ابتلا به آلرژی فصلی برای برخی انسان ها وجود دارد، پس برای اینکه از بهار و زیبایی هایش لذت ببرید با رعایت نکاتی ساده آلرژی را از خود دور کنید.


 آلرژی بیماری خطرناکی نیست اما آزار دهنده است و گاهی انسان را عصبی می کند. آلرژی و حساسیت در فصول بهار و پاییز به حداکثر میزان خود بروز می کنند و در بهار نسبت به پاییز بیشتر بروز می کند و در تابستان و زمستان معمولا کمتر بروز کرده و موجب آزار و اذیت فرد می گردند. با شروع فصل بهار آلرژی باعث بسیاری از علائم جسمی ناراحت کننده، از جمله آب ریزش بینی می شود. در اکثر موارد، آلرژی فصلی با گرده های موجود در هوا به صورت پودرهای بسیار ریز منتشر شده توسط درختان، علف ها و علف های هرز ( در اثر گرده افشانی و لقاح گیاهان ) ایجاد می شود.

فصل بهار هر اندازه هم به خاطر هوای بهاری اش روح و جسم را نوازش دهد، به خاطر وجود آلرژن ها، ممکن است برای افراد مستعد ابتلا به آلرژی زیاد هم خوشایند نباشد البته این بدان معنا نیست که برای در امان ماندن از گرده ها و آلرژن های فضای بیرون از خانه مدام از ماسک استفاده کنید در واقع گذاشتن ماسک در داخل و خارج از خانه خسته کننده است اما با استراتژی های ساده می توانید علائم آلرژی مانند، گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه و خارش را به نقطه دوری برانید.

,آلرژی , آلرژی فصلی , آلرژی بینی ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

در ادامه شما را با نکاتی آشنا می کنیم که به کم کردن علائم آلرژی کمک می کند:

غلتیدن و خوابیدن روی فرش مانند گرده گل ها موجب عطسه و خارش می شود. خوابیدن روی فرش اتاق خواب درست مانند آن است که هشت ساعت روی یک پناهگاه پر از غبار استراحت می کنید و این بیش از هر چیزی آلرژی را تشدید می کند.

افزایش دمای هوا در بهار، رطوبت بتن یا سرامیک کف خانه را تبخیر می کنند، این رطوبت با غبار فرش ترکیب شده و یک سطح مطلوب را برای رشد آلرژی های شایع فراهم می کند. برای تضعیف اثر آلرژی زایی فرش بهتر است در این فصل از تماس مستقیم بدن با فرش جلوگیری کنید.

نگهداری گیاهان خانگی هم از عوامل ایجاد گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه و خارش است همان طور که خانم های خانه دار به نگهداری گل و گیاه خانگی در زمستان تشویق می شوند اما باید بگوییم بهار زمان مناسبی برای گذاشتن گلدان ها در داخل خانه نیست زیرا گل ها و گیاهان تحریک کننده های شگفت انگیز مخاط، ریه و پوست هستند و این به خاطر رشد اسپور قارچ هایی است که در خاک گرم و مرطوب زندگی می کنند.

موهای خود را در شب بشوئید، دانه گرده را با آب بشوئید به خصوص از ژل و یا فن موس استفاده کنید. این محصولات می تواند تله ای برای گرده ها باشد.

«آلن» استاد بیماری های گوش و حلق بینی از دانشگاه سینسینتی ایالت اوهایو می گوید: گیاهانی مانند «صلح لیلی» را حتماً با شروع فصل بهار از فضای داخل خانه دور کنید. نگهداری این گیاهان در خانه باعث تشدید حساسیت فصلی می شود. گل ها و گیاهان مصنوعی جایگزین خوبی هستند.

,آلرژی , آلرژی فصلی , آلرژی بینی ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

نصب تهویه مطبوع در خانه از ورود گرده گل ها و گیاهان در اوایل فصل رویش، یک روش فوق العاده برای جلوگیری از ایجاد حساسیت و آلرژی است. سیستم تهویه مطبوع با کاهش رطوبت در خانه برای افراد مبتلا به آلرژی مفید است. اگر از سیستم تهویه مطبوع در خانه استفاده نمی کنید قبل از ظهر پنجره های خانه را باز نکنید زیرا هنگام صبح مقدار گرده ها در هوا در بالاترین میزان قرار دارد .

طب سوزنی را امتحان کنید، حداقل یک مطالعه و تعداد زیادی از شواهد نشان می دهد طب سوزنی می تواند کمک کنده باشد. طب سوزنی ممکن است هورمون های استرس را کاهش دهد که می تواند سبب کاهش التهاب شود.

یک آنتی هیستامین بخورید، از 10 میلی گرم ستیریزین ( Zyrtec ) یک بار در روز مصرف کنید. اگر موثر نبود با دکتر خود برای دریافت آنتی هیستامین های نسخه ای مانند fexofanadine، levocetirizine dihydrochloride  (Xyzal) صحبت کنید.

همچنین «تانیا التمن» متخصص اطفال در لس آنجلس می گوید: یکی از روش های هوشمند برای مبارزه با آلرژی تغییر ساعت ورزش و پیاده روی است.

گیاهان گلدار و درختان، صبح زود یعنی بین ساعت 5 تا 10 صبح بیشترین مقدار گرده را در هوا آزاد می کنند، این گرده ها باعث ایجاد خارش، آبریزش و گرفتگی بینی می شوند. این متخصص توصیه می کند: برای گشت و گذار، ورزش و پیاده روی بعد از ظهر فرصت خوبی است تا از حساسیت فصلی فرار کنید.

با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید 4.5/5 11
منبع : ایران نیوزپیپر -/ ن.م

ابربرچسب : درمان گرفتگی بینی نوزاد ، علت گرفتگی بینی در بارداری ، رفع گرفتگی بینی در زنان باردار ، گرفتگی بینی کودک در خواب ، گرفتگی بینی نوزاد سه ماه ، درمان گرفتگی بینی زنان باردار ، گرفتگی بینی در بارداری ، درمان گرفتگی بینی بعد از عمل ، رفع گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی در نوزادان ، علت گرفتگی بینی در دوران بارداری ، گرفتگی بینی شبانه ، گرفتگی بینی کودک یک ساله ، درمان علت گرفتگی بینی در زمان بارداری ، درمان گرفتگی بینی در بارداری ، رفع گرفتگی بینی بعد از عمل ، رفع گرفتگی بینی نوزادان ، دلایل گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی شیرخواران ، گرفتگی بینی نوزاد یک ماهه ، گرفتگی بینی در کودک ، گرفتگی بینی در زمان بارداری ، گرفتگی بینی و بارداری ، علت گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، علت گرفتگی بینی کودکان در شب ، گرفتگی بینی شیرخوار ، گرفتگی بینی در کودکان هنگام خواب ، گرفتگی بینی نوزاد 5 ماهه ، علت گرفتگی بینی نوزاد در شب ، علت رفع گرفتگی بینی کودکان ، علت گرفتگی بینی بعد از عمل ، درمان گرفتگی بینی در نوزادان ، درمان گرفتگی بینی در کودکان ، راههای درمان گرفتگی بینی در نوزادان ، علت گرفتگی بینی نوزادان ، علل گرفتگی بینی در کودکان ، علت درمان رفع درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، راه درمان گرفتگی بینی کودکان ، درمان گرفتگی بینی در دوران حاملگی ، درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، گرفتگی بینی نوزاد ، گرفتگی بینی پس از عمل ، گرفتگی بینی کودکان زیر یک سال ، رفع گرفتگی بینی در نوزادان ، رفع گرفتگی بینی کودکان ، گرفتگی بینی بعد عمل ، گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی ، گرفتگی شدید بینی در کودکان ، گرفتگی بینی کودکان هنگام خواب ، درمان گرفتگی بینی در حاملگی ، گرفتگی بینی بعد از عمل ، درمان علت رفع گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی ، گرفتگی بینی نوزاد 3 ماهه ، گرفتگی بینی ، علت گرفتگی بینی در کودکان ، گرفتگی بینی بارداری ، گرفتگی بینی در شیرخواران ، درمان گرفتگی بینی در دوران بارداری ، گرفتگی بینی نوزادان ، گرفتگی بینی در دوران بارداری ، علت گرفتگی بینی در نوزادان ، گرفتگی بینی نوزاد یک ماه ، گرفتگی بینی کودکان ، گرفتگی بینی در کودکان ، رفع گرفتگی بینی در بارداری ، گرفتگی بینی کودکان در خواب ، گرفتگی بینی در نوزاد ، گرفتگی بینی کودکان در شب ، رفع علل دلایل گرفتگی شدید بینی در کودکان ، درمان گرفتگی بینی کودک ، درمان گرفتگی بینی نوزادان ، گرفتگی بینی بعد از عمل انحراف بینی ، گرفتگی بینی نوزاد سه ماهه

با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات