با بهانه گیری کودک در فروشگاه ها چه کنیم؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با بهانه گیری کودک در فروشگاه ها چه کنیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

با بهانه گیری کودک در فروشگاه ها چه کنیم؟
,بهانه گیری, بهانه گیری کودکان, خرید با کودک,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

اگر کودک شما هم در فروشگاه ها بهانه گیری کرده و قشقرق به پا می کند این روش ها را امتحان کنید.

تا به حال با این مشکل مواجه شده اید ؟ با همسر و فرزندتان برای خرید برخی وسایل به فروشگاهی مراجعه کرده اید ، کودکتان از شما میخواهد که همه وسایلی را که از فروشگاه انتخاب نموده را برایش بخرید و وقتی با جواب منفی شما مواجه می شود ناگهان خود را به زمین انداخته و چنان قشقرقی به راه می اندازد که به قول معروف بیا و ببین ، در این گونه مواقع شما چه کرده اید و به نظر شما کار درست چیست؟

اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید و نمی دانید با کودکتان چه کنید جواب زیر را بخوانید . اغلب والدین متاسفانه مغلوب می شوند و وسایلی که کودک درخواست می کنند را می خرند تا به قول معروف حداقل آبرویشان جلوی مردم حفظ شود ، اما اگر بدانید که قشقرق و داد و بیداد از جمله روشهای کودکان برای مغلوب کردن و پیروز شدن بر ماست بار بعد وقتی با این مشکل مواجه شدید تصمیم معقولانه تری میگیرید .

برای برخورد درست با این مشکل :

قبل از خروج از منزل به کودکتان مختصر و مفید میگویید که فقط می تواند یک اسباب بازی بخرد نه بیشتر و اگر با رفتار بدی از جانب او مواجه شوید نه تنها اسباب بازی نمی خرید بلکه مثلا آن روز تلوزیون نمی تواند تماشا کند یا پارک نمی روید.

البته به جای محرومیت هایی که من مطرح کردم موارد دیگری میتوانید جایگزین کنید. با کودکتان به فروشگاه میروید اگر موارد فوق را رعایت کرد عالی است حتی برای جایزه میتوانید بگویید میتواند یک اسباب بازی برای دفعه بعد انتخاب کند اما اگر قشقرق تکرار شد نه تنها چیزی نمی خرید بلکه تنبیهی که در نظر گرفته بودید را اعمال می کنید .

سه نکته مهم جهت موفقیت شما وجود دارد:

1 - در تصمیمی که گرفته اید استمرار داشته باشید ، هر بار با کودک بیرون می روید برنامه را اجرا کنید موفقیت شما در گرو ثبات و استمرار شما است.

2 - هر بار کودک رفتار درستی نشان میدهد تشویقش کنید و بگویید چقدر رفتارش را دوست دارید.

3 - روی ارتباطتتان با کودک کار کنید.

 

 

منبع : farzandparvari.com

با بهانه گیری کودک در فروشگاه ها چه کنیم؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات