اگر به تازگی مادر شده اید مراقب این اشتباهات باشید - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اگر به تازگی مادر شده اید مراقب این اشتباهات باشید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اگر به تازگی مادر شده اید مراقب این اشتباهات باشید
,مادر, مادر بودن, مادر شدن,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

اگر شما مادری تازه وارد هستید، به این فهرست که شامل اشتباهات مادران است، نگاهی بیاندازید.
مادر شدن ساده نیست. اشتباهات رایج زیادی وجود دارد که شما باید از آنها آگاه باشید تا مرتکب نشوید. در واقع اشتباه، تا زمانی که باعث پیشرفت ما شود، بد نیست اما گاهی بهتر است از آنها اجتناب کنیم. اگر شما مادری تازه وارد هستید، به این فهرست که شامل اشتباهات مادران است، نگاهی بیاندازید.
 
1 - بازگشت سریع به حالت پس از بارداری
یکی از اشتباهاتی که بیشتر مادران مرتکب می‌شوند این است که سعی دارند به سرعت پس از زایمان به حالت اولیه خود بازگردند و بهبود یابند. در واقع برای یک مادر تازه وارد زود است تا پس از زایمان به سرعت تمام کارهای خود را انجام دهد.
 
2 - کوتاه کردن ناخن کودک هنگامی که بیدار است
بهتر است ناخن کودکان را هنگامی که خواب هستند، کوتاه کنید. اگر شما مادر هستید، می‌دانید که این کار هنگام بیداری چقدر سخت است.
 
متاسفانه مادران تازه وارد خود را دست کم می‌گیرند. به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. شما مادر فوق‌العاده‌ای هستید که کودک خود را دوست دارید و از او نگهداری می‌کنید حتی اگر اشتباه کنید. کودک شما به اعتماد نفس‌تان احتیاج دارد.
 
4 - دخالت ندادن پدر در کارها
شما باید پدر را به عنوان والدین کودک‌ در کارها دخالت دهید. از همسرتان بخواهید تا در امور کودکیاری به شما کمک کند.
 
5 - استفاده از یک پستانک برای کودک
سعی کنید کودکتان را به یک پستانک عادت دهید. تعویض کردن آن هر هفته توصیه نمی‌شود. اگر کودکتان به یک پستانک عادت کند، پذیرفتن پستانک‌های دیگر دشوار خواهد بود.
 
6 - سوال نکردن
اغلب مادران از سوال کردن، هراسانند و فکر می‌کنند که سوال‌هایشان احمقانه است، اما در واقع این گونه نیست. پزشک متخصص کودکان برای همین کار است. از آنها سوال کنید تا اطلاعات لازم را از نوزادتان به دست آورید.
 
7 - هراس از کمک گرفتن
شاید هنگام شیر دادن به کودک خود، مجبور باشید کارهای دیگری نیز انجام دهید و در صورت عمل نکردن به آنها احساس شرمندگی کنید، اما نگرن نباشید. تمام مادران این گونه‌اند. بهتر است در این مواقع از دیگران کمک بگیرید.منبع : niniban.com

اگر به تازگی مادر شده اید مراقب این اشتباهات باشید گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات