loading...

بیایید این تابستان را طور دیگری نگاه کنیم. آخر این تابستان با تابستان سالهای گذشته فرق دارد. حال و هوایش حال و هوای دیگری است. این تابستان ماه مبارک رمضان را در بر دارد. شبهای قدر و عید فطر و عید قربان دارد. این تابستان تابستانی پر از نور و برکت است.

,اوقات فراغت در تابستان, زیارت امام رضا, رفتن به قم,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

حیف است که این تابستان را به بطالت و بیهودگی و غفلت بگذرد.

کلاس های کامپیوتر و زبان و نقاشی خوب است اما در راس برنامه های این تابستان باید قرآن و مسجد قرار گیرد. سفر به شمال و جنوب کشور خوب است اما در این تابستان، سفر های زیارتی بیشتر می چسبد. اگر اهل زیارت هستید که خدا را شکر اما اگر کمتر به این اماکن مقدس سر می زنید، بیایید این تابستان را طور دیگری تجربه کنید. شاید این تجربیان مسیر زندگی تان را کمی تغییر دهد. امروزه بیشتر افراد گوشی های موبایل دوربین دار دارند. بد نیست این تابستان مستندی از سفرهای معنوی تهیه کنید.

بالاترین سفر معنوی در کشور ما سفر به حرم سلطان علی بن موسی الرضا علیه السلام است. اگر برای تامین هزینه سفر مشکل دارید بهتر است از کاروان های زیارتی استفاده کنید. سفر با این کاروانهای زیارتی بسیار کم هزینه تر و آسانتر است.  و شاید بیش از آنکه فکرش را بکنید در این سفرهای دسته جمعی خوش بگذرانید. معنوی بودن یک سفر هیج منافاتی با شاد بودن آن ندارد. اتفاقا چه بسا سفرهای پرخرجی که خاطره خوشی هم به جا نگذاشته است.

در سفر به مشهد مقدس چندان به فکر پارک و باغ و بازار و ... نباشید. شهر خودتان هم پارک دارد. باغ و بوستان و بازار دارد. این فرصت را مخصوصا در این تابستان معنوی بیشتر صرف انس گرفتن با امام معصوم کنید. وقتی در حرم امام رضا هستید به جایگاهی که در آن قرار دارید فکر کنید. شما در جایی قرار گرفته اید که رسول خدا و امیرالمومنین و حضرت زهرا سلام الله علیهم در آنجا حضور پیدا می کنند. در جایی قرار گرفته اید که شاید لحظاتی قبل امام زمان علیه السلام از همان جا عبور کرده باشد... دل بدهیم به زیارت و صبور باشیم تا بلکه چیزهای فوق العاده ای از این سفر عایدمان شود.

سری به کوه خضر قم بزنید. آنجا محل عبادت مردان خدا در دل تاریکیهای شب بوده است. به نظر می رسد بوی نماز شب و عبادتهای خالصانه ی پیامبرانی چون حضرت خضر فضای آنجا را پر کرده است

به قم سفر کنید

بد نیست به همراه خانواده سری به مسجد مقدس جمکران بزنید. یک شب چهارشنبه دعای توسل را در جمعیتی که به امید عنایت امام زمان عج به این مسجد آمده اند، تجربه کنید. همینطور که کودکتان کنارتان به بازی مشغول است با همسرتان دو نفری کنار هم بنشینید و دعا را در کنار هم زمزمه کنید. خودتان را با تماشای اطراف و بازی با کودکان سرگرم نکنید و از حال معنوی دعا غافل نشوید. اگر توفیقی شد و شب همانجا چادر زدید آن یک شب را به یاد امام زمان و با مناجات با آن حضرت سپری کنید.

سری به کوه خضر قم بزنید. آنجا محل عبادت مردان خدا در دل تاریکیهای شب بوده است. به نظر می رسد بوی نماز شب و عبادتهای خالصانه ی پیامبرانی چون حضرت خضر فضای آنجا را پر کرده است.

از همه مهمتر به حرم ملکوتی حضرت معصومه مشرف شوید. در حرم  کتابهایی هست که راجع به زندگی حضرت معصومه اطلاعاتی دارد. این اطلاعات در میزان معرفت و محبت زائران نسبت به آن حضرت موثر است. حداقل یک نماز جماعت میهمان حرم باشید. حضرت معصومه کسی است که بنا بر روایت نبوی روز قیامت شفاعت جمعیت زیادی  از او پذیرفته خواهد شد. سعی کنید با آن حضرت انس بگیرید و برای دنیا و آخرتتان از او کمک بخواهید.

 

,اوقات فراغت در تابستان, زیارت امام رضا, رفتن به قم,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده
به دیدار امامزاده ها بروید

امامزاده های شهرتان اماکن نورانی هستند که انرژی های مثبت زیادی را در خود ذخیره کرده اند. این اماکن بر اساس اخبار دینی مخصوصا مضمون زیارت ناحیه مقدسه محل رفت و آمد فرشتگان هستند علاوه بر این، همگان وقتی وارد این اماکن می شوند اگر چه مختصرا، قلب خود را متوجه خدا می کنند و کلمات مقدسی را تحت عنوان ذکر بر زبان جاری می کنند. بنابراین هر لحظه و هر جای این اماکنتبلیغات