قدم زدن در کوچه پس کوچه شادی‌های زندگی - آکا
loading...

راستی چه طور می توان کنارهم و درخانواده شاد و پرنشاط روز خود را سپری کرد؟ چطور می توان با خلاقیت و ایده های جدید یک خانواده را از رکود نجات داد؟ آیا شما به عنوان یکی از اعضای خانواده دست روی دست گذاشته اید و توانایی ایجاد موج مثبت را در خانواده ندارید؟ شما با طرح ایده های نو و قابل اجرا می تواند نسیمی تازه، پر از شور ونشاط را به خانواده ارزانی کنید. پس برای متولد شدن یک خانواده شاد باید تک تک اعضا خانواده نکاتی را رعایت کنند.

,شادی, شادی در خانواده, خانواده شاد,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

اصالت خانوادگی تان را فراموش نکنید  

به فرزندان تان از سنین پایین یادآوری کنید که آنها عضو یک خانواده عادی و متوسط نیستند سعی کنید که اخلاق و رفتارتان در عمل هم نشانگر این امر باشد . ممکن است شما مشکلات کوچکی داشته باشید اما زمانی که با فرزندان از اصالت خانوادگی شان می گویید رفتارهای معقولانه تر از خود نشان می دهند و با آگاهی از موقعیت خانوادگی شان اعتماد به نفس شان  افزایش می یابد و دراین صورت  احساس خوشبختی می کنند.

 

هدف مشترک داشته باشید

نقشه راه داشتن در یک خانواده از اهمیت فراوانی برخوردار است. وقتی یک خانواده سعی می کنند برای کودکان تصویری از آنچه در آینده می خواهد به او برسد را ترسیم می کنند و به او نشان می دهند و راههای رسیدن به هدف را مشخص می کنند، زندگی رنگی دیگر می گیرد. هدف داشتن باعث می شود که فرزندان از سنین پایین در راه خوشبختی و سعادت حرکت کنند و در سنین بالاتر هر روز به هدفشان نزدیک تر خواهند شد، این موضوع اوقات خوشی را برای آنها وخانواده رقم خواهد زد.

 

با خانواده تان یک تیم تشکیل دهید

از خود بپرسید و پاسخ آن را بررسی کنید : خانواده من چه تفریحاتی را دوست دارند ؟ آیا آنها فعالیت های برنامه ریزی شده را می پسندند و یا معمولا لحظه ای تصمیم می گیرند و عمل می کنند ؟ داشتن تفریح وسرگرمی، علی الخصوص از نوع دسته جمعی و گروهی هر روز خانواده را شاد تر و خوش بین تر خواهد کرد.

 

رفتار مناسبی با خانواده داشته باشید

چگونگی رفتار با اعضای خانواده مهم است.  طرز برخورد و نگرش ما ، هر روز و هر لحظه در تمام دقایق زندگی بازخوردهای خود را نشان می دهد. یادتان باشد، خانواده را با رفتارهایتان مورد آزاد و اذیت قرار ندهید. غرغر نکنید و با زبان کنایه با آنها سخن نگویید. در زندگی دنبال متهم نگردید چرا که در اکثر موارد متهم ردیف اول خودتان هستید. به خانواده تان محبت کنید. زندگی یک خیابان دو طرفه است اگر مهربان باشید، زندگی به رووی شما لبخند خواهد زد.

هدف داشتن باعث می شود که فرزندان از سنین پایین در راه خوشبختی و سعادت حرکت کنند و در سنین بالاتر هر روز به هدفشان نزدیک تر خواهند شد، این موضوع اوقات خوشی را برای آنها وخانواده رقم خواهد زد

معذرت خواهی کنید

عذرخواهی یکی از بهترین راهها برای رفع سوء تفاهم و زخم های نو و کهنه است که معمولا داوطلبی ندارد و افراد تمایلی به این کار ندارند. عذرخواهی کینه ها  از بین می برد.. هنگامی که شما عذرخواهی می کنید ، احساس بهتری خواهید داشت.  اگر شما فکر می کنید که معذرت خواهی کار دشواری است، کاملا در اشتباه هستید چرا که کینه توزی و حمل کردن باری چون قهر سخت تر است. آگاهانه رفتار کنید واگر فکر می کنید مقصر هستید، عذرخواهی کنید. زمانی که با فردی قهر هستید نمی توانید شاد زندگی کنید.

 

سوپاپ اطمینان خانواده باشید

شما قرار است خانواده ای شاد داشته باشید پس تمام درد و غم های زندگی را دور بریزید و از بین ببرید، شما می توانید با ایستادن در کنار یکدیگر از فشار ها را کاهش دهید.از همین امروز در را به روی نا امیدی باز کنید وسعی کنید در بن بست تردید و اندوه در خانه شادی را محکم بکوبید تا سالیان سال در کنار خانواده شاد زندگی کنید.یادتان باشد شما می توانید خوشبخت ترین فرد روی زمین باشید.

 

هانیه ورشوچی

بخش خانواده ایرانی تبیان

قدم زدن در کوچه پس کوچه شادی‌های زندگی - آکا
اوقات فراغت یکی از اجزای مهم زندگی و از شرایط زندگی مدرن است. برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد آن موجب می شود تا بتوانیم از اوقات خود بنحو احسن استفاده کنیم. بسیاری از فعالیتها و برنامه های که در ذهن در مورد خود و خانواده داریم...
قدم زدن در کوچه پس کوچه شادی‌های زندگی - آکا

یک شب تابستانی در یک پارک نزدیک

خانواده داری و خانواده محوری ایرانیها را می توان در هر شب تابستان در فضاهای سبز کشور دید. هر گوشه سفره ای پهن است و خانواده ای دور آن حلقه زده اند.
قدم زدن در کوچه پس کوچه شادی‌های زندگی - آکا

تفریح‌های‌تان را کشف کنید؟

خیلی وقت ها برخی از ما نمی دانیم چه امکانات تفریحی در محله، شهر یا شهرستان مان وجود دارد بعضی وقت ها هم می دانیم، اما حاضر نیستیم برای یک بار آن را امتحان کنیم، برای این که تفریحات موجود را کشف کنید چند راه حل اساسی وجود دارد.
گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران


تبلیغات