این راه پولدار شدن را هم امتحان کنید - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد این راه پولدار شدن را هم امتحان کنید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اگر می خواهید وضع مالی تان رو به راه شود و غصه ی دخل و خرج نداشته باشید ، به جای آنکه خود را به آب و آتش بزنید این راه را امتحان کنید.
این راه پولدار شدن را هم امتحان کنید
پرسش

مسئله‌ای که تا حالا ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خودش مشغول کرده و حتی در بعضی موارد باعث تزلزل زندگی های مشترک شده ، بحث تامین معاش و روزی خانواده است. خیلی جالبه که افرادی که بارها و بارها در زندگیشان دیده‌اند که رزق و روزیشون از جایی که فکرشو نمی کردن به دستشون رسیده اما باز هم به  این جمله که رزق و روزی دست خدا است، اعتقاد پیدا نمی‌کنند.

جالبتر اینجا است که اکثر این افراد هم می‌دونند قرآن راست میگه ولی حرف قرآن رو باور ندارن! می‌دونند اهل بیت(ع)، شوخی نمی‌کنند؛ اما باز نمی‌پذیرند!

از همه جالب تر این که می‌دونند چیزهایی مثل سلامتی، خانواده، همسر خوب، فرزند صالح، جسم سالم، چهره  زیبا، ذهن خلاق، تفکر زیبا و... دارند که میلیاردها ارزش داره ولی باز خدا و قدرتش رو انکار می‌کنند.

 با وجود اینکه در اکثر دعاها و روایات و نص صریح قرآن به رزاق بودن و روزی دهنده بودن به عنوان یکی از ویژگی‌های اصلی خدا پرداخته اما با این وجود باز هم ما نگران رزق و روزی خودمون هستیم.

امام صادق(ع) هم در یک حدیث زیبا حجت رو بر همه تموم کرده‌اند و  فرمود‌اند: اگر تویل شما به اندازه تویل پرنده بود، صبح گرسنه می‌رفتید و شب سیر بر می‌گشتید.  نکنه که ما هنوز به رزاق بودن خدا ایمان نداریم ! می‌دونستین خدا برای مطمئن‌تر شدن قلب ما فرموده: « وَ ما مِنْ دَابَّةٍ فِی الْأَرْضِ إِلاَّ عَلَى اللَّهِ رِزْقُها» (هود/6 ) و روزی دهنده بودن را بر خودش واجب کرده و در جای دیگه‌ا‌ی  از قرآن فرموده: « إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتینُ » (ذاریات/58 )

اهتمام خدای بی‌همتا در مورد «رزق و روزی» به اندازه‌ایه که اگر در این زمینه مخلوقات، سهمشون رو به طور کامل دریافت نکنند، خدای مهربان چراغ عمر آنها  رو، تا  زمانی روشن می‌گذاره تا به روزی مقدرشون دست پیدا کنند.

در زمان جاهلیت بنا به دلایل واهی مثل ننگ دختر دار بودن و ... دختران خود را زنده به گور می‌کردند؛ در جامعه امروزی هم بعضی افراد از ترس «تامین رزق و روزی» از فرزند‌دار شدن خود جلوگیری می‌کنند و در بعضی موارد به سقط جنین هم روی می‌آورند؛ حالا به این سوال می‌رسیم که این نیز نوعی جاهلیت مدرن نیست؟!

 خدا رزق را برای همه تضمین کرده و ما فقط باید برای رشد الهیمون، به فکر درست قدم برداشتن در مسیر زندگی باشیم. پس رزق و روزی رو خدا  می‌رسونه چراکه خودش گفته : أَهُمْ یَقْسِمُونَ رَحْمَتَ رَبِّکَ نَحْنُ قَسَمْنا بَیْنَهُمْ مَعیشَتَهُمْ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ رَفَعْنا بَعْضَهُمْ فَوْقَ بَعْضٍ دَرَجاتٍ لِیَتَّخِذَ بَعْضُهُمْ بَعْضاً سُخْرِیًّا وَ رَحْمَتُ رَبِّکَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ.

آیا آنان رحمت پروردگارت را تقسیم می کنند؟! ما معیشت آنها را در حیات دنیا در میانشان تقسیم کردیم و بعضی را بر بعضی برتری دادیم تا یکدیگر را مسخر کرده ( و با هم تعاون نمایند ) و رحمت پروردگارت از تمام آنچه جمع آوری می کنند بهتر است!(زخرف/32).

البته این گفته‌ها به معنی تلاش نکردن در جهت کسب روزی حلال نیست و انسان باید از فرصت‌ها و توانایی‌هایی که خدا بهش بخشیده نهایت استفاده را کند. مثلا باید در به‌دنبال  روزى و نیازها، سحر خیز باشد؛ چرا یه حریت در آغاز روز، مایه بریت و پیروزى است.  اینطور که از احادیث هم پیدا  است، صله رحم، تقوای الهی، اخلاق نیکو ، امانتداری، رعایت بهداشت و  پرهیز از گناه در افزایش رزق و روزی موثراند.

اینو هم باید بدونیم رزق و روزی ، فقط پول نیست و هر نعمتی که به انسان می رسه در دایره روزیِ خدا قرار داره. مثلِ عمر، ایمان، علم، سلامتی، کار، امنیت، آرامش، پول، محبتِ زن و فرزند، دوستی، غذا، لباس و هرچیزی‌که انسان از اون بهره‌مند می‌شه. در دعاهای رسول اکرم(ص) و ائمه(ع) جملاتی که این مفهوم رو تائید می‌کنند زیاد دیده  شده، مثل : ... اللهم ارزقنا توفیق الطاعه و بعد المعصیه و.... اللهم ارزقنا حج بیتک الحرام و....اللهم ارزقنا شفاعه الحسین و...

 تفکر بی‌خردانه و بدون اندیشه‌ای که در زمان جاهلیت وجود داشت، متاسفانه امروزه به نوع دیگری در جامعه ما ریشه دووانده ، منظورم «زنده به گور کردن دختران» بود. تعجب نکنید، در زمان جاهلیت بنا به دلایل واهی مثل ننگ دختر دار بودن و ... دختران خود را زنده به گور می‌کردند؛ در جامعه امروزی هم بعضی افراد از ترس «تامین رزق و روزی» از فرزند‌دار شدن خود جلوگیری می‌کنند و در بعضی موارد به سقط جنین هم روی می‌آورند؛ حالا به این سوال می‌رسیم که این نیز نوعی جاهلیت مدرن نیست؟!

در نهایت  باید گفت اگر کسی از ترس روزق و روزی فرزند‌دار نمی‌شه، قطعا به خدا و مهربانیش شک داره.  آنقدر خدا بر اینکه رزق و روزی دست اوست تأکید کرده که در جایی دیگر از قرآن گفته: «وَ ما مِنْ دابَّةٍ فِی الْأَرْضِ إِلّا عَلَی اللّهِ رِزْقُها وَ یَعْلَمُ مُسْتَقَرَّها وَ مُسْتَوْدَعَها کُلٌّ فی کِتابٍ مُبینٍ »

و هیچ جنبنده‏اى در زمین نیست مگر [اینکه‏] روزیش بر عهده خداست، و [او] قرارگاه و محل مُردنش را مى‏داند. همه [اینها] در کتابى روشن [ثبت‏] است. (هود/ آیه 6)

 

رزق را روزی رسان پر میدهد                      بی مگس هرگز نماند عنکبوت

 

وهاب خدابخشی

بخش خانواده ایرانی تبیان

ابربرچسب : راههای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین با دارو گیاهیu200e ، روشهای سقط جنین با داروهای گیاهی ، جلوگیری از سقط جنین با طب سنتی ، روش سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول ، سقط جنین در هفته اول با داروهای گیاهی ، سقط جنین در ماه اول با زعفران ، علائم سقط جنین در ماه اول بارداری ، نشانه های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در دو هفته اول بارداری ، روش های سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین ، سقط جنین در ماه اول با قرص ، روش های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، نحوه سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه با قرص ، سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین قرص و شیاف ، روشهای سقط جنین در ماه اول حاملگی ، درمان سقط جنین با طب سنتی ، علائم سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه ، روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، قرص برای سقط جنین سه ماهه ، سقط جنین در ماه اول با دارو گیاهی ، راههای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین با قرص در ماه اول ، سقط جنین در ماه اول با آمپول ، راه های سقط جنین در ماه اول حاملگی ، روشهای مقاله سقط جنین غیرقانونی در ایران ، روشهای راههای علائم روش دلایل سقط جنین در ماه اول بارداری ، چگونگی سقط جنین در ماه اول بارداری ، راه های سقط جنین در هفته اول بارداری ، دلایل سقط جنین در هفته های اول بارداری ، احکام شرایط سقط جنین در فقه اسلامی ، سقط جنین در هفته های اول بارداری ، قانون آمار قوانین هزینه سقط جنین در ایران ، سقط جنین در هفته اول با دارو ، روش راههای سقط جنین با داروهای گیاهی ، روش سقط جنین در ماه اول حاملگی ، آمپول سقط جنین در هفته دوم ، دلایل علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در هفته ی اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول بارداری چگونه است ، داروهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین با طب سنتی ، سقط جنین با آمپول پروستاگلندین قرص و شیاف ، راههای روش علائم روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، راههای سقط جنین در هفته اول بارداری ، روش سقط جنین در ماه اول با قرص ، سقط جنین با قرص ، روش روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول حاملگی ، سقط جنین در ماه اول چگونه است ، روش های سقط جنین با داروهای گیاهی ، داروهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین با داروهای گیاهی ، قرص سقط جنین سه ماه اول ، راه های سقط جنین در ماههای اول بارداری ، روشهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروی گیاهی ، سقط جنین در ماه اول با گیاهان دارویی ، سقط جنین در سه هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با دارو ، دیه حکم روش راههای داروهای سقط جنین دو ماهه ، سقط جنین با قرص در ماه دوم ، روش سقط جنین با گیاهان دارویی ، سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته دوم بارداری ، روش سقط جنین با داروی گیاهی

این راه پولدار شدن را هم امتحان کنید گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات