10 روش ساده برای تخلیه استرس - آکا

 

آیا گاهی حس می‌کنید در استرس غرق شده‌اید؟ در اینجا 10 روش به شما آموزش می‌دهیم تا قبل از آنکه گرفتار استرس شدید شوید بتواند شما را از دام آن برهاند.

1. به دیگران تکیه کنید تحقیقات بسیاری روی حیوانات و انسان‌ها انجام شده که نشان می‌دهد برقراری روابط اجتماعی بر کاهش استرس تاثیر می‌گذارد. توصیه ما به شما این است که گروهی دوست پیدا کنید و در مورد مشکلات زندگی با آنها صحبت کرده و نظرات‌شان را جویا شوید. البته در انتخاب دوست باید محتاط باشید. افراد خوش‌خلق، خوش‌ذات و شاد را انتخاب کنید. حتی می توانید فهرستی از وظایفی که در زندگی برعهده دارید، تهیه کنید و مهم‌ترین آنها را انتخاب نمایید. سعی کنید به فرد دیگری هم اطمینان کرده و بخشی از وظایف را برعهده او بگذارید. اگر این فرد چندان قابل اعتماد شما نیست، وظایف را غیرمهم را به او بسپارید.

 

2. عجله نکنید همیشه سعی کنید 15 دقیقه قبل از قرار خود در محل باشید و کارها را پیشاپیش انجام دهید. اگر همیشه به نوعی از خودکار، کاغذ یا پوشه نیاز دارید مقدار قابل توجهی خریداری کنید و در خانه نگه دارید تا مدام هول خرید نباشید. کمی پیش‌بینی می‌تواند در هدر رفت انرژی شما صرفه‌جویی کند.

 

10 روش ساده برای تخلیه استرس - آکا

 

3. برنامه‌های روزانه را یادداشت کنید در دفتری در مورد مسایل روزانه کاری، اهداف شخصی و احساسی خود یادداشت بردارید.

 

4.تمام مسایلی که سبب بروز استرس در شما می‌شوند را یادداشت کرده و با نگاهی به آنها سعی کنید رفتارهای شخصی خود را اصلاح کرده و برای رسیدن به اهداف برنامه‌ریزی کنید.

 

 

10 روش ساده برای تخلیه استرس - آکا

5.همیشه اسناد و مدارک و نامه‌هایتان را در محلی مرتب نگهداری کنید. این محل باید در دسترس باشد تا شما را بی‌جهت کلافه نکند. هر روز 5 دقیقه برای مرتب کردن این محل وقت بگذارید و از مدارکی که دارید فهرستی تهیه کنید. هر چند وقت یک بار هم به فهرست نگاهی بیندازید و آن را طبق روز کنید.

 

6.هر چند وقت یک بار مجلات قدیمی، نامه‌های مالیاتی، قبض و دیگر اسنادی را که به آن نیاز ندارید، دور بریزید. در یک محیط مرتب خیلی راحت می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را بیابید. در ضمن محیط‌های مرتب حس راحتی و لذت به انسان می‌دهند

 

10 روش ساده برای تخلیه استرس - آکا

 

7.از مکان‌های پرهیاهو دور شوید اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، در ساعاتی غیر از ساعات شلوغ جابه‌جا شوید. برای مثال، اگر ساعت 30/7 ساعت پرترافیکی است، شما ساعت 7 از خانه خارج شوید. به جای آنکه پنج‌شنبه یا جمعه به خرید بروید، شنبه‌ها خرید کنید. حتی می‌توانید برخی خریدها و کارهای خارج از منزل مانند کارهای بانکی را به فردی قابل اطمینان بسپارید.

 

8.بخندید خندیدن سبب افزایش ترشح اندورفین شده و تسکین‌دهنده درد و افزایش‌دهنده حس شادی است. در ضمن تاثیر مثبتی بر سلامت قلب، ریه، ماهیچه‌ها و سیستم ایمنی بدن دارد.

 

10 روش ساده برای تخلیه استرس - آکا

 

9.بیست ثانیه خندیدن به اندازه 3 دقیقه ورزش ایروبیک به بدن شما اکسیژن می‌رساند.

 

10.فیلم کمدی، کارتون یا نمایش ببینید و حتی بی‌جهت بخندید.

منبع:www.salamatiran

استرس ,استرس داشتن, علت استرس, تخلیه استرس ,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='غلبه بر استرس' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/2013119143851.html'>غلبه بر استرس</a></strong>, روشهای <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='غلبه بر استرس' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/2013119143851.html'>غلبه بر استرس</a></strong> ,به دیگران تکیه کنید,برنامه‌های روزانه, از مکان‌های پرهیاهو دور شوی,د بخندید, فیلم کمدی، کارتون استرس ,استرس داشتن, علت استرس, تخلیه استرس ,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='غلبه بر استرس' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/2013119143851.html'>غلبه بر استرس</a></strong>, روشهای غلبه بر استرس ,به دیگران تکیه کنید,برنامه‌های روزانه, از مکان‌های پرهیاهو دور شوی,د بخندید, فیلم کمدی، کارتون


تبلیغات