ضعف اعصاب چیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ضعف اعصاب چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ضعف اعصاب چیست؟
,اعصاب, ضعف اعصاب, علت ضعف اعصاب,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

اصطلاح "ضعف اعصاب" اولین ‌بار توسط "جورج میلر‌برد" روانپزشک و عصب ‌شناس آمریکایی در سال 1860 مطرح شد.

 

طبق نظرات وی علت ضعف اعصاب فرسودگی عصبی است که ناشی از تخلیه ی سلول عصبی از ذخیره مواد غذایی‌ اش است. این تخلیه بر اثر استرس ‌هایی چون کار اضافی ایجاد می ‌شود.

 


این بیماری به دو صورت بروز می ‌کند:

 

* در یک نوع، ویژگی اصلی، شکایت از خستگی فزاینده پس از تلاش ذهنی است که اغلب همراه با کاهش نسبی در عملکرد شغلی یا توانایی مقابله در وظایف روزانه است. خستگی ‌پذیری روانی به طور مشخص، نوعی تهاجم ناخوشایند خاطرات، اشکال در تمرکز و ناکارایی تفکر تلقی می ‌شود.

 

* در نوع دیگر این اختلال، بیمار روی احساس ضعف جسمی یا بدنی و فرسودگی ناشی از کمترین فعالیت، تاکید می‌ کند که با دردها و ناراحتی عضلانی و ناتوانی در شل کردن آن ها همراه است.

 

,اعصاب, ضعف اعصاب, علت ضعف اعصاب,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

علائم

 

در هر دو نوع فوق، احساسات جسمی ناخوشایند مانند سرگیجه، سردردهای تنشی و احساس بی ‌ثباتی عمومی شایع است.مراحل اولیه و میانی خواب معمولا مختل می ‌شود ولی پُرخوابی نیز ممکن است دیده شود.

 

از آنجایی که بسیاری از علایم و نشانه‌ های ضعف اعصاب با هر یک از اختلالات اضطراب، افسردگی و اختلالات شبه‌ جسمی هم پوشانی دارد تشخیص این بیماری دشوار است.

 

ضعف اعصاب اغلب در نوجوانی یا میانسالی بروز می ‌کند. این اختلال در صورت عدم درمان معمولا به صورت مزمن در می ‌آید و بیمار ممکن است در اثر یک یا چند علامت ناتوان شود.

 

در دوران کودکی احتمال دارد مشکلاتی در کارکرد تحصیلی نظیر نمرات پایین و مدرسه‌ گریزی مشاهده شود.

 

در بزرگسالی عملکرد شغلی تخریب می‌ شود یا ممکن است بیمار چنان ناتوان شود که کار کردن برایش غیرممکن شود. به همین ترتیب روابط اجتماعی، زناشویی و بین ‌فردی نیز دچار مشکل می ‌شود.

 

,اعصاب, ضعف اعصاب, علت ضعف اعصاب,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

درمان

 

تجویز دارو فقط در صورتی علایم طبی را تخفیف می ‌دهد که به طور همزمان با مداخله روان‌ درمانی همراه شود.

 

بیمار باید استرس‌ های زندگی و روش کنار آمدن با آن ها را بشناسد.این بیماران به خوددرمانی و استفاده نابجا از دارو تمایل دارند ولی ‌باید دانست انتخاب داروی مناسب و دستور مصرف باید حتما زیر نظر روانپزشک باشد.

اعصاب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,علت <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,درمان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,بیماری <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong> چیست,درمان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong> با شناخت استرس ها زندگی و کنار امدن با ان اعصاب,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,علت <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,درمان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong>,بیماری <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong> چیست,درمان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='ضعف اعصاب چیست؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-khanevadeh/201491601159.html'>ضعف اعصاب</a></strong> با شناخت استرس ها زندگی و کنار امدن با انشما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ضعف اعصاب چیست؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

clone چیست؟ , clone چیست

ضعف اعصاب چیست؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات