تحت استرس

 

افرادی که دارای استرس دائم و مزمن هستند و به دلیل نوع شغل و یا سبک زندگی مدام تحت تاثیر هورمون استرس می باشند، علائم ویژه ای از خود بروز می دهند.اما چه علائمی؟

 

 

از جمله این علائم عبارتند از :


1- سردرد های آخر هفته:


کاهش ناگهانی استرس باعث سردردهای میگرنی می شود.

 


2- گرفتگی های عضلانی وحشتناک در دوران قاعدگی:


زنانی که تحت استرس های مزمن هستند دوبرابر زنان دیگر دچار این عارضه می شوند و این امر به دلیل عدم توازن هورمونی اتفاق می افتد.

 

 

3- دهان درد:

 

زخم و درد فک می تواند نشانه دندان قروچه رفتن باشد که معمولا در هنگام خواب اتفاق می افتد و تحت تاثیر ا سترس تشدید می شود. در این حالت بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

 

4- خواب های عجیب و غریب:

 

خواب ها معمولا جنبه مثبت دارند و همین امر سبب می شود که بعد از بیداری احساس بهتری داشته باشیم. اما افرادی که تحت استرس هستند در طول خواب مدام از خواب می پرند و روند خواب آنها دچار اشکال است. خواب خوب و با کیفیت خوابی است که 7 الی 8 ساعت بی وقفه صورت گیرد .

 

 

5- خونریزی لثه :

 

افرادی که تحت استرس هستند بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های لثه خواهند بود. افزایش مدام هورمون استرس- کورتیزول - باعث ضعف سیستم ایمنی گشته و اجازه می دهد که باکتری ها به لثه آسیب وارد کنند.

 

 

6- افزایش جوش صورت:

 

استرس شدید باعث ضعف اعصاب و بروز التهابات پوستی می شود.

 

 

7- مصرف زیاد شیرینی جات:

 

استرس از دلایل ا صلی برانگیختی فرد و ایجاد تمایل وی به شیرینی جات است.

 

 

8- خارش پوست:

 

افرادی که دچار خارش مزمن پوست می شوند معمولا افرادی هستند که زندگی پر استرسی را تجربه می کنند.

 

 

9- افزایش آلرژی و حساسیت:

 

افرادی که تحت استرس هستند الرژی بیشتری نیز به اغلب چیزها نشان می دهند و این به دلیل افزایش نوع خاصی از پروتئین در خون آنها است که در واقع پاسخ الرژیک می باشد .

 

 

10- دل درد:

 

استرس و اضطراب باعث افزایش دل درد میشود. و این دل درد به همراه احساس تهوع ، سردرد و کمر درد اتفاق می ا فتد.

استرس, مدیریت استرس, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='اعتماد به نفس، اعتماد به نفس چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/13656.html'>اعتماد به نفس</a></strong>, آرامبخش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مقابله با استرس و تغییرات ناشی از طلاق ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/talagh1/talagh187.html'>مقابله با استرس</a></strong>, استرس شدید, علائم استرس شدید,روانشناسی,تست روانشناسی,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آشنایی با روانشناسی رنگها و تاثیر رنگها در زندگی' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-rangha/'>روانشناسی رنگها</a></strong>,روانشناسی کودک,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی شخصیت' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/success2/'>روانشناسی شخصیت</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی ازدواج' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ezdevaj1/'>روانشناسی ازدواج</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی عشق' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/success2/201210813431.html'>روانشناسی عشق</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی زنان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/zanomard1/'>روانشناسی زنان</a></strong> استرس, مدیریت استرس, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='اعتماد به نفس، اعتماد به نفس چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟ ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/13656.html'>اعتماد به نفس</a></strong>, آرامبخش, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مقابله با استرس و تغییرات ناشی از طلاق ' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/talagh1/talagh187.html'>مقابله با استرس</a></strong>, استرس شدید, علائم استرس شدید,روانشناسی,تست روانشناسی,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آشنایی با روانشناسی رنگها و تاثیر رنگها در زندگی' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ravanshenasi-rangha/'>روانشناسی رنگها</a></strong>,روانشناسی کودک,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی شخصیت' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/success2/'>روانشناسی شخصیت</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی ازدواج' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/ezdevaj1/'>روانشناسی ازدواج</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی عشق' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/success2/201210813431.html'>روانشناسی عشق</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی زنان' href='http://www.akairan.com/khanevadeh/zanomard1/'>روانشناسی زنان</a></strong>شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات