استرس باعث می شود تا فرد بهتر غذا بخورد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استرس باعث می شود تا فرد بهتر غذا بخورد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

استرس باعث می شود تا فرد بهتر غذا بخورد
,روانشناسی,مشاوره خانواده,دوست یابی,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

کارشناسان تغذیه ای آمریکا به این نتیجه دست یافتند افرادی که دچار استرس و فشارهای روحی روانی می شوند بهتر می توانند غذا بخورند.


دکتر «جفری زیگمان» یکی از اعضای گروه تحقیقاتی دانشگاه تگزاس آمریکا در این باره یادآور شد: پیش از این اعلام شده بود که استرس و فشارهای روحی فرد را به بیشتر خوردن به ویژه تمایل به مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری معطوف می کند، اما امروزه و با توجه به بحث هایی که صورت گرفته است این موضوع مشخص شد عوامل استرس زا که باعث ترشح هورمونی به نام «گرلین» می شود فرد را به صرف غذا بصورت بهتر متمایل می کند.

 

این کارشناس در ادامه به روزنامه دیلی میل خاطرنشان کرد: استرس بالا و فشارهای روانی معمولا مقصر اصلی پدیده چاقی مزمن در افراد هستند به طوری که بیش از نیمی از بزرگسالان انگلیسی و به عبارتی یک پنجم از آنان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. با این حال می توان نتیجه گرفت که راحت غذاخوردن و بهتر غذا صرف کردن که استرس باعث بروز آن است، می تواند در افزایش وزن افراد موثر باشد.

استرس باعث می شود تا فرد بهتر غذا بخورد گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات