تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟!
,روانشناسی, چپ دست‌ها و راست دست‌ها, تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده


روانشناسی-از قدیم و ندیم همیشه این بحث در بین مردم مطرح بوده است که تفاوت بین انسان‌های چپ‌دست و راست‌دست چیست. در این بین برخی از افراد معتقدند که راست‌دست‌ها باهوش‌ترند و برخی دیگر چپ دست‌ها را زرنگ‌تر می‌دانند.

روانشناسی-این در حالی است که نتیجه تحقیقات برخی محققان نشان می‌دهد، افراد چپ دست سرعت‌عمل بیشتری دارند، البته این سرعت‌عمل بیشتر در بازی‌های رایانه‌ای و حرکات ورزشی نمود پیدا می‌کند.

 

دانشمندان در توجیه این مسئله می‌گویند، انسان‌ها در هنگام انجام کارهایی مانند بازی‌های رایانه‌ای، رانندگی در ترافیک و نیز بازی‌های ورزشی که به سرعت بالا و پردازش حجم زیاد اطلاعات نیاز دارند، از هر دو نیمکره مغز خود استفاده می‌کنند.

 

اما افراد چپ دست در زمینه استفاده همزمان از هر دو نیمکره مغز خود توانایی بیشتری دارند و به همین دلیل در کارهایی که نیازمند هر دو نیمکره مغز هستند، از افراد راست دست ماهرتر هستند.

منبع: shafaf.ir
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟! شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اختلاف دمای دست راست و چپ

تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟! گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات