صبح‌ها استرس دارید؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد صبح‌ها استرس دارید؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

صبح‌ها استرس دارید؟
,ریشه‌های روانی, کاهش استرس, تشدید استرس,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 

اگر شما هم صبح‌ها با استرس از خواب بیدار می‌شوید باید بدانید که این موضوع دارای ریشه‌های روانی است و می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از استرس ابتدای روز رهایی یابید.

 

خیلی از ما شب‌ها با فکر و خیال به خواب می‌رویم و صبح‌ها هم با استرس برنامه‌های روزانه از خواب برمی‌خیزیم. اگر شما هم صبح‌ها با استرس از خواب بیدار می‌شوید باید بدانید که این موضوع دارای ریشه‌های روانی است و می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از استرس ابتدای روز رهایی یابید. به این ترتیب خواهید توانست وظایف و امور روزانه را تا پایان روز با آرامش انجام دهید.

 

به این باور برسید که باید یک ورزش کوتاه و سبک صبحگاهی را بلافاصله بعد از برخاستن از خواب انجام دهید. چنین فعالیتی در کاهش استرس ابتدای روز تاثیرگذار است.

 

اگر با زنگ ساعت یا آهنگ موبایل بیدار می‌شوید یک آهنگ یا صدای آرام را به این منظور انتخاب کنید. شب برخاستن با پخش صدای امواج یا دیگر صداهای طبیعت باعث پریدن ناگهانی شما از خواب نخواهد شد.

 

اگر به تدریج عادت کنید که شب‌ها زودتر بخوابید، صبح فردا فرصت بیشتری برای آماده شدن دارید و کمتر دچار استرس صبحگاهی می‌شوید. می‌توانید هرشب 10 دقیقه زودتر از شب قبل به رختخواب بروید.

 

دانشمندان دریافته‌اند که خشکی و کم‌آبی بدن در تشدید استرس به ویژه در ابتدای روز تاثیرگذار است. به همین دلیل نوشیدن هشت لیوان آب یا مایعات دیگر در طول روز را فراموش نکنید.

 

صبحانه نمی‌خورید؟! خوردن یک صبحانه سالم خانگی به علاوه میوه تازه در آغاز روز هم در کاهش استرس صبحگاهی موثر است.

 

اگر کمی‌ زودتر از خواب بیدار شوید فرصت دارید که نتیجه بهتری بگیرید. می‌پرسید چطور؟ می‌توانید کار آرامش‌بخشی که دوستش دارید را قبل از خروج از منزل انجام دهید.

 

یاد بگیرید که برای موضوعات و پیشامدهای جزئی به خودتان استرس وارد نکنید. آموختن این مورد از عوامل مهم کم شدن استرس در طول روز است. اگر انعطاف‌پذیر باشید و مسائل کوچک آزارتان ندهد هنگام صبح هم آرامش بیشتری خواهید داشت.

صبح‌ها استرس دارید؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات