مدیریت زمان در روزهای پایانی سال - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مدیریت زمان در روزهای پایانی سال ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


مدیریت زمان در روزهای پایانی سال
,روزهای پایانی سال, مدیریت زمان, مهارت مدیریت زمان,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

روشهای مدیریت زمان برای روزهای پایانی سال

 

مدیریت زمان در روزهای پایانی سال

آنچه ضروری به نظر می رسد و افراد خیلی تمایل دارند که اتفاق بیفتد، انجام تمام کارهای معوقه در روزهای پایانی سال است.

"باز هم روزهای پایانی سال فرا رسید و فکر می‌کنم تمام کارهایم به تعویق خواهد افتاد. هر سال را که مرور می‌کنم، می‌دانم ساعت‌ها در ترافیک بودم و به دلیل ازدحام فرصت نکردم به همه کارهایم برسم. از خودم ناراضی ام و دلم می خواهد بتوانم همه کارهایم را به درستی انجام دهم. احساس می کنم هیچ حمایتی ندارم و مجبورم به تنهایی همه کارهایم را خودم انجام دهم. خیلی دلم می خواهد برای روزهای آخر سال هیچ کاری نداشته باشم، اما هیچ وقت این اتفاق نیفتاده است.


نمی دانم چرا در این ماه بیشتر وقت کم می آورم و گذر روزهای پایانی سال برایم خیلی سرعت دارد. رفته رفته که به پایان سال نزدیک می شویم، اضطرابم بیشتر می شود و از این که کارهایم را انجام نداده ام ناراحت هستم. دلم می خواهد با آرامش به استقبال سال جدید بروم، اما نمی دانم باید چه کنم."

آنچه ضروری به نظر می رسد و افراد خیلی تمایل دارند که اتفاق بیفتد، انجام تمام کارهای معوقه در روزهای پایانی سال است. معمولا در روزهای پایانی سال زمان قابل کنترل و پیش بینی نیست و برنامه ریزی در این ماه تحت تاثیر حوادث غیرقابل پیش بینی قرار می گیرد.

 

برای این که در ماه اسفند بتوانیم به همه امورمان رسیدگی کنیم، لازم است مهارت مدیریت زمان را در این ماه بیشتر و جدی تر پیگیری کنیم. افرادی که از میزان نظم و برنامه ریزی قوی تری برخوردارند معمولا از قبل به این مقوله فکر کرده و برای آن برنامه های مشخصی دارند و کارهای خود را به گونه ای تنظیم می کنند که بدون استرس هستند.

از آن سو، افرادی که نظم افراطی دارند نیز در این ماه با مشکلات مختلفی روبه رو می شوند و در نهایت سلامت روان آنها آسیب می بیند؛ زیرا زمان بسیار زیادی را برای انجام امور اختصاص می دهند و انتظاراتشان مطابق با واقعیت نیست و از این که همه امور طبق زمان بندی آنها انجام نشود به هم می ریزند و عرصه را بر خود و اطرافیانشان نیز تنگ می کنند، اما برای این که بتوانیم سلامت روان خود را حفظ کنیم و این روزهای پایانی را با نظم و برنامه پیش برویم، می توانیم زمان را مدیریت کنیم.


روشهای مدیریت زمان برای روزهای پایانی سال
ابتدا فهرستی از کارهایی را که لازم است انجام دهید، تهیه کنید. پس از این که فهرست شما کامل شد باید کارهایتان را به دو دسته ضروری و غیرضروری تقسیم کنید و کارهای خود را اولویت بندی کنید. سپس مشخص کنید برای انجام هر کدام از آنها چند ساعت زمان نیاز دارید. همچنین مشخص کنید برای انجام هر کدام از آنها لازم است انفرادی کار را انجام دهید یا برخی از آنها را می توان با همکاری و گرفتن کمک از دیگران نیز انجام داد.

همچنین لازم است قاتلان زمان را شناسایی کنید. برخی کارها مانند تلفن های غیرضروری، خرید های غیرضروری و ملاقات های غیرضروری که جزو قاتلان زمان است، می تواند حذف شود یا به تعویق انداخته شود.باید در برنامه ریزی خود به شلوغی و ازدحام شهر نیز توجه کنیم. پیش بینی ساعات تلف شده در ترافیک، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، انجام کارهای بانکی در زمان مناسب تر و انتخاب زمان مناسب برای انجام کارهای خارج از منزل نیز به ما کمک خواهد کرد.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مدیریت زمان در روزهای پایانی سال شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خانواده و مدیریت زمان

مدیریت زمان در روزهای پایانی سال گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات