با این 5 روش خودتان را کاملا شگفت زده کنید! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با این 5 روش خودتان را کاملا شگفت زده کنید! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


با این 5 روش خودتان را کاملا شگفت زده کنید!
,اهداف بلندمدت, هدف مشخص, دستیابی به اهداف,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

همه ما خیالاتی در سر داریم مثلا یکی دوست دارد زبان فرانسوی را روان صحبت کند یا 20% درآمد خود را پس انداز کند ولی این افکار در حد یک فکر توخالی باقی می ماند.از کاهش وزن تا پس اندازپول و... چگونه می توانیم به هدفهای خود برسیم؟

 برای رسیدن به اهداف بلند مدت باید اراده ای قوی داشته باشید که اغلب بعد از گذراندن یک روز خسته کننده در محل کار و یا فرا رسیدن پاییز غم انگیز از شدتش کاسته می شود . با پیروی کردن از الگوهای ساده اما موثر بطور چشمگیری می توانید شانس موفقیت خود را فزونی بخشید. یعنی اینکه با مقاومت در برابر یک عصرانه پر از کیک و شیرینی و یا ترک یک عادت کسل کننده می توانید به آنچه سزاوارش هستید برسید.

کاهش وزن و حفظ آن
یک هدف مشخص مثلا کاهش 5  کیلو وزن بخاطر پوشیدن لباس عروسی و یا مراسم فارغ التحصیلی نیازمند خویشتن داری فراوانی است. اما معمولا حفظ آن وزن به مراتب دشوارتر می باشد. برای اینکه کاهش وزن ماندگار تر باشد، باید اهداف را کوچکتر در نظر گرفت مثلا کاهش وزن 2 کیلو به جای 5 کیلو . تحقیقات نشان می دهد که اگر بخواهیم در کاهش وزن با اراده تر باشیم ، باید برای خودمان کمی تخفیف هم قائل شویم مثلا برنامه کاهش وزن 1 تا 2 کیلویی  داشته باشیم. محققین این روش را یک هدف با بازه گسترده تر و یا شانس موفقیت بیشتر در زمان چالش در نظر می گیرند.

به گفته مائورا اسکات استادیار بازاریابی دانشگاه ایالتی فلوریدا، " دستیابی به اهداف چالش برانگیز و البته قابل دسترس به افرادی نیاز دارد که احساس موفقیت را درک کرده باشند . شناختن این حس موفقیت است که باعث می شود افراد به تلاش خود ادامه دهند."


این استراتژی روانی بیشتر از نگه داشتن سایز دور کمر در شرایط ایده آل به درد شما می خورد. به گفته اسکات، صرف نظر از در نظر گرفتن اینکه هدف شما مرتبط با سلامتی ، کاهش وزن و یا درباره پس انداز کردن باشد، یک گام محکم و مستقیم مثل ایجاد یک هدف در یک بازه زمانی مشخص باعث می شود که هدف برای شما جالب تر شود و مجبور نشوید در آینده دوباره آن هدف را ایجاد کنید.

پس انداز کردن
وقتی که نوبت به پس انداز پول می شود، همه عاشقان خرید مثل هم در نظر گرفته نمی شوند. تحقیقات نشان داده است که افرادی که برای درآمدهای آینده خود از قبل تصمیم گیری می کنند، بیشتر از بقیه جلوی ولخرجی ها را می گیرند. آنهایی که به طور ناخودآگاه کارت می کشند و پول خرج می کنند، چنین نگرانی هایی ندارند. به همین سادگی ، جلوی این ریخت و پاش ها را گرفته و به این فکر کنید که کدام برای شما مهمتر است، خرید یک جفت کفش گران قیمت یا حفظ آن پول در حساب بانکیتان برای تعطیلات سال آینده؟ با این کار یک محافظ طبیعی برای خود ایجاد می کنید تا جلوی هزینه های اضافی را بگیرید.


در تحقیق دیگری که در حال حاضر نیز انجام می شود، محققان دریافته اند که انگیزه های متفاوتی را می توان در مسیر پس انداز پول در نظر گرفت. بطور خاص، اگر مردم به زمان بازنشستگی خود بیشتر فکر کنند ، انگیزه آنها برای پس انداز بالاتر می رود. مثلا" اگر در زمان پیری پول کافی داشته باشم خیالم راحت است". و یا جملات منفی " دوست ندارم در پیری غرورم بشکند." و یا " اگر کیف مارک دار بخرم نمی توانم این ماه قبض ها را پرداخت کنم" .

بارفیکس
حتی زنانی که عاشق ورزش هستند زمانی که نوبت به بارفیکس می رسد، فکر می کنند که انجام این ورزش فراتر از توان آنهاست. تمرینات مشخص و هدفمند می تواند طلسم ورزش های تقویت بالاتنه را برای زنان بشکند. برای اینکه نشان دهیم آمار و ارقام اشتباه می کنند، در ابتدا برای خود یک محدوده زمانی در نظر بگیرید. برای زنانی که اندامی متعادل دارند، و هیچ تجربه قبلی در زمینه ورزشهای بالاتنه ندارند، حدودا 3 ماه ورزش سنگین لازم است تا بتوانند قفسه سینه خود را به میله بارفیکس نزدیک کنند. انجام یک حرکت بارفیکس مسلما یک موفقیت محسوب می شود.


برای بلند کردن عضلات روی میله بارفیکس ،اول، در کلاس ژیمناستیک یک حلقه بالانس کم ارتفاع پیدا کنید. این حلقه ها در حدود ارتفاع سینه باید باشند. حلقه ها را گرفته ، 2 گام به عقب رفته ، بدن را کاملا صاف نگه داشته و دستها را از هم باز کنید. در حالیکه دستانتان کاملا صاف و مستقیم هستند به پشت خم شوید. سپس خودتان را بالا بکشید. سعی کنید بدون وقفه 10 تا 15 بارفیکس بروید، با نزدیک تر کردن بدن به حلقه ها بدن را بیشتر از قبل درگیر نمایید. بارفیکس پی در پی باعث می شود که از میله تا زیر پاهایتان در حرکت و تکاپو باشند. بارفیکس را می توانید به این صورت شروع کنید، و می بینید که تحمل وزن برای شما ساده تر و ساده تر می شود.


آیا قبلا بارفیکس کرده اید؟ برای افزایش تعداد بارفیکس سعی کنید هر دقیقه یک تا دو حرکت انجام دهید . در هر بازه زمانی سعی کنید یک حرکت به مجموعه حرکت های قبلی شما افزوده شود که این امر باعث تقویت قوای بدن می گردد. مساله مهم تنها انجام حرکات نیست بلکه سعی در بهبود حرکات می باشد. بخش مشکل کار این است که این ورزش را بصورت یک عادت روزمره تبدیل کنید تا بخشی از مشخصه تان بشمار رود.

صحبت کردن به یک زبان دیگر
به گفته بنی لویز موسس سایت یادگیری زبان خارجی در 3 ماه ،یادگیری یک زبان خارجی نیاز به مطالعه فراوان و یا حفظ کردن تعداد بیشماری از لغات ندارد. برای مثال : جدای یادگیری زبان اسپانیولی ، عربی و یا ویتنامی ، علاقه به یادگیری چندین زبان مختلف نیازمند استفاده از لغات آن زبان در مکالمات رومزه می باشد. که کل مشکل " چه زمانی آماده خواهم بود؟" را از بین می برد.


یک یا دو عبارت را یاد گرفته و اگر در یک کشور خارجی هستید با کسی که به آن زبان صحبت می کند همراه شوید. به این فکر نکنید که چه جوابی به او بدهید فقط اولین چیزی را که به ذهنتان می آید به او بگویید و از جمله بندی های پیچیده استفاده نکنید. اگر به درستی هم صحبت نکرده باشید ایرادی ندارد. چون آنها متوجه منظورتان می شوند. هدف گرامر ، درست صحبت کردن است اما باعث بهتر شدن ارتباط شما نمی شود. برای غلبه بر ترس ناشی از اشتباه گفتن کلمات، لوییز زبان آموزان را تشویق می کند که در روز 200 اشتباه در زبانی که مشغول یادگیری آن هستند انجام دهند. در واقع بیشتر زبان آموزان نمی دانند چقد در روز باید صرف یادگیری زبان بکنند تا نتیجه دلخواه خود را بگیرند اما چیزی که برای لوییز مهم است این است که اهداف زبان آموز بیشتر از آن چیزی باشد که فکر می کنند و در نهایت ترس آنها از آغاز یک مکالمه به زبان دیگر خنثی شود.

عادت بد را کنار بگذارید.
همه ما خصلت های مخصوص به خود داریم ، اما گاهی اوقات عادتهایی مثل : ناخن جویدن ، کشیدن مو، تیک عصبی، می توانند ناراحت کننده باشند و زندگی معمولی ما را تحت شعاع قرار دهند. کنار گذاشتن عادت بد بسیار دشوار است. بجای اینکه یک هدف غیرقابل دستیابی برای خود در نظر بگیرید، سعی کنید با روش خودتان روی نقاط قوت خود کار کنید. به خود اهداف کوتاه مدت بدهید مثلا سعی کنید یک بار در روز یک عادت بد را انجام ندهید. سخت نگیرید و همیشه بدنبال ایده آل نباشید تا در زمان شکست آمادگی داشته باشید. اگر توانستید روزی یک بار جلوی عادت بد خود را بگیرید ، روز بعد سعی کنید 3 بار آن را انجام ندهید و.... . در هر مرحله انجام ندادن آن آسان تر می شود. این برنامه را به مدت 4 هفته انجام دهید ، این زمانی است که متخصصین برای ترک یک عادت معمولا در نظر می گیرند.


بعض از رویکردها می توانند مفید باشند. زمانی که می دانید عادت خاصی دارید، دست بردارید و سعی کنید علت آن را شناسایی کنید – بیشتر اوقات هیجان – علت عادت هاست. اگر به شما استرس وارد می شود، تکنیک های نفس کشیدن باعث بهبود تنش ها شده و آرامش را به شما بر می گرداند. سازماندهی یک مجازات کوچک مثل بستن یک کش به دور مچ دست در زمانی که به سمت عادت بد خود می روید، باعث می شود که بیشتر از قبل به کار خود آگاه شده و از انجام آن عادت دلسرد شوید. اگر چنین کاری روی شما جواب داد می توانید یک سیستم تشویق هم در نظر بگیرید. مثلا " اگر یک هفته کامل یک عادت را انجام ندهید، برای خود یک جایزه بخرید." اگر مشکلی ندارید می توانید از دوستانتان و یا افرادی که قابل اعتماد هستند کمک بخواهید تا آنها از یک مسیر مناسب شما را حمایت کنند. برای مثال اگر داخل یک مکان عمومی موهای خود را می کشید و دوستتان با صدای بلند بگوید " بس کن" بهتر است که یک غریبه با یک نگاه سنگین به شما بفهماند که آن کار را نکنید. اگر همچنان عادت خود را ترک نکردید، می توانید با یک مشاور نیز صحبت کنید. کمک خواستن از دیگران خوب است ، مردم باید اینرا درد کنند که هر کاری را نمی توانند به تنهایی انجام دهند.

ابربرچسب : لباس عروسی جدید ، لباس عروسی گیپور ، جدیدترین مدل لباس شب دانتل ، لباس عروس یشیم عمر گل لاله ، لباس عروس جدید ، مدل لباس عروس گیپور آستین دار ، لباس عروس مدل ماهی جدید ، لباس عروس آستین دار جدید ، جدیدترین مدل لباس عروس گیپور ، لباس عروس استین دار دانتل ، جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی ، لباس عروس پوشیده اروپایی ، لباس عروس آستین گیپور ، لباس عروس دانتل 2015 ، جدیدترین مدل لباس عروس ایرانی 92 ، لباس عروس گیپور دار ، جدیدترین مدلهای لباس عروس ایرانی ، مدل لباس مجلسی بچه گانه دخترانه شیک ، جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی 2012 ، جدیدترین لباس عروس 2012 ، جدیدترین مدلهای لباس عروس گیپور ، لباس عروس جدید اروپایی ، لباس عروسی یشیم وچنار ، عکس جدیدترین زیباترین لباس عروس مدل ماهی ، مدلهای جدید و زیبای لباس عروس ، جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی 2014 ، جدید ترین و زیباترین لباس عروس ، لباس زمرد در عروسی یشیم ، لباس عروس گیپور دنباله دار ، لباس عروس دانتل مدل ماهی ، مدل لباس عروس دانتلی ، جدیدترین مدل لباس عروس 2014 ، مدل لباس عروس بچه گانه ایرانی ، لباس عروس آستین دار شیک ، جدیدترین مدل لباس عروس ایرانی ، لباس عروس دانتلی ، لباس عروس بچه گانه شیک ، مدل لباس مجلسی شیک و جدید بچه گانه ، جدیدترین لباس عروس 2014 ، لباس عروس دانتل دنباله دار ، مدل لباس مجلسی ایرانی بچه گانه ، لباس عروس مدل ماهی شیک ، عکس مدلهای جدید لباس عروس اروپایی ، لباس مجلسی بچه گانه دخترانه شیک ، جدیدترین لباس عروس پوشیده ، جدیدترین لباس عروس مدل 2013 ، لباس عروسی استین دار ، مدل لباس عروس بچه گانه همراه با الگو ، لباس عروس جدید و شیک ، لباس عروس پوشیده و شیک ، مدل جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی ، جدیدترین لباس عروس پوشیده 2014 ، لباس عروسی ، جدیدترین لباس عروس مدل ماهی 2013 ، مدل لباس عروس پوشیده ایرانی ، لباس عروس دانتل جدید ، لباس عروس گیپور جدید ، جدیدترین لباس عروس دانتل ، مدل لباس عروس آستین دار شیک ، لباس عروس مدل ماهی ، لباس عروس یشیم ، لباس عروس گیپور دار2015 ، مدل لباس عروس جدید زیبا ، لباس عروس آستین دار گیپوری ، مدل لباس عروس آستین دار جدید ، لباس عروس 2015 ، لباس عروس پوشیده شیک ، عکسهای جدید لباس عروس پوشیده ، عکس جدیدترین لباس عروس مدل ماهی 2013 ، لباس مجلسی بچه گانه ایرانی ، لباس عروس بچه گانه ، لباس عروس پوشیده ایرانی ، جدیدترین لباس عروس استین دار ، جدیدترین مدل لباس عروس 2012 ، مدل لباس عروسی یشیم ، مدل لباس عروس دانتل آستین دار ، عکس جدیدترین لباس عروس 2013 ، لباس عروس دانتل آستین دار ، جدیدترین مدلهای لباس عروس آستین دار ، شیکترین لباس مجلسی بچه گانه ، لباس عروس آستین دار گیپور ، لباس عروس بچه گانه دنباله دار ، شیک ترین مدل لباس مجلسی بچه گانه ، لباس عروس بچه گانه جدید ، لباس عروس گیپور ، لباس مجلسی بچه گانه شیک ، جدیدترین مدل لباس عروس آستین دار ، جدیدترین لباس عروس با دانتل ، عکس مدل لباس عروس یشیم ، لباس عروس گیپوری ، لباس عروس بچه گانه ایرانی ، لباس عروس جدیدترین مدل ، مدل لباس عروس آستین دار گیپوری ، شیک ترین لباس عروس استین دار ، جدیدترین مدل لباس عروس دانتل ، لباس عروس جدید و زیبا ، جدیدترین مدل های لباس عروس دانتل ، جدیدترین لباس عروس ایرانی ، لباس عروس جدید با دانتل ، لباس عروس پوشیده ، عکس لباس عروس یشیم ، لباس عروس جدیدترین ، لباس عروسی مدل ماهی ، عکس مدل لباس زمرد عروسی یشیم ، عکس لباس مجلسی شیک بچه گانه ، لباس زمرد عروسی یشیم ، عکس مدل لباس عروس 2015 ، لباس عروس پوشیده جدید ، لباس عروس استین دار شیک ، لباس عروس بچه گانه کوتاه ، لباس مجلسی بچه گانه با الگو ، جدیدترین مدل لباس عروس اروپا ، مدل لباس عروس پوشیده اروپایی ، جدیدترین مدل لباس عروس اروپایی 2013 ، جدیدترین لباس عروس دانتل 2015 ، لباس عروس جدید اروپا ، لباس عروسی دانتل ، جدیدترین لباس عروس مدل ماهی ، جدیدترین لباس عروس سال ، لباس عروس جدید ایرانی ، لباس عروسی گیپوری ، لباس عروسی یشیم ، مدل لباس عروس استین دار جدید ، لباس عروس آخرین مدل ، مدل های جدید لباس عروس پوشیده ، مدل لباس عروس یشیم ، جدیدترین مدلهای لباس عروس ، مدل جدیدترین مدل های لباس عروس دانتل ، لباس عروس گیپور آستین دار ، لباس عروس بچه گانه با الگو ، مدل لباس مجلسی بچه گانه شیک ، لباس عروس دانتل ، جدیدترین لباس عروس ها ، عکس لباس عروس های زیبا و جدید ، لباس عروس مدل ماهی دنباله دار ، لباس عروس آستین دار ، عکس مدل عکس لباس عروسی یشیم ، مدل جدیدترین مدل لباس عروس پوشیده

با این 5 روش خودتان را کاملا شگفت زده کنید! گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات