loading...

( قسمت سوم)


,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

 برای خواندن 40 مقاله ی پیش اینجا را کلیک کنید . 

41- اگر در معاشرین شما کسی وجود دارد که با روحیه شما سازگار نیست و یا با هم تفاهم ندارید، با کم کردن تدریجی ارتباط خود با آن شخص، او را از دایره رفت و آمدهای خود حذف کنید.

42- به ظاهر و سلیقه شخصی دیگران بی احترامی نکنید.

43- به دیگران کمک کنید تا ویژگی های شایسته خود را آشکار کنند.

44- اگر اطرافیان شما همه سعی خود را انجام داده اند، اما نتوانسته اند از عهده مسئولیتی که شما به آنها داده اید بربیایند، نگذارید تلاششان را بیهوده تلقی کنند و با تشکر از تلاش آنان روحیه شان را تقویت کنید.

45- در گردهم آیی های دوستانه اگر کسی در مورد موضوعی اظهار نظر کرد یا برخلاف سلیقه شما سخنی به میان آورد، با انتقادهای تند و گزنده او را خجالت  زده نکنید، از یاد نبرید انتقاد سازنده با توهین متفاوت است.

46- انتخاب های خود را بر مبنای واقعیت و نیازتان انجام دهید، نه از روی اشتیاق های تند و گذرا.

47- تصور نکنید همیشه نرمش و مهربانی مشکل گشا است. برعکس گاهی در برخوردهای اجتماعی لازم است با جدیت و قاطعیت روی خواسته خود پافشاری کنید تا به شما اجحاف نشود.

48- یاد بگیرید در مواقع ضروری بدون خجالت « نه» بگویید. 

49- وقتی عصبانی هستید، در مورد هیچ کس و هیچ چیز تصمیم نگیرید.

50- اگر برای حل معضلی که پیش رو دارید، همه تلاش خود را انجام دادید و کار دیگری از دستتان برنیامد، تا حصول نتیجه صبور باشید و برای بهتر کردن شرایط با اقدامات زائد و غیرضروری، آرامش موجود را به هم نزنید.

51- مدافع حق خود و خانواده تان باشید. به واسطه خجالت یا ترس یا عدم آگاهی، از چیزی که حق شماست، به سادگی نگذرید. اگر با اشخاص حقوقی دچار مشکل هستید که راه حلی به ذهنتان نمی رسد، از وکلای خِـبره و زبده کمک بگیرید تا در انجام کارها به صورت اصولی و قانونی به شما کمک کنند.

52- دوستان واقعی شما سرمایه های پرارزشی هستند، آنها را حفظ کنید و به دلیل کدورت های بی اهمیت و بی ارزش ارتباط خود را با آنها قطع نکنید.

53- گستاخی را از قاطعیت تمیز دهید.

54- برای دوستانی که بیش از دیگران به شما کمک می کنند، تا معایب و کاستی های خود را جبران کنید ارزش ویژه ای قائل باشید.

55- رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود .(سعدی)

56- گاهی تحمل فشار روحی حاصله از کارهای نیمه تمام و معوقه از سختی انجامشان دشوارتر است. برای رهایی از عذاب وجدان، از همین لحظه تصمیم بگیرید، برنامه ریزی کنید و با اتمام رساندن این گونه کارها به خود آرامش هدیه کنید.

57- اگر بخشی از کارهای شما باید توسط شخصی یا دوستی انجام شود که فقط او شخصاً قادر به انجامش است، اما بی خیال یا پرمشغله است، درخواست خود را در موارد مناسب با آرامش و متانت مکرراً به او یادآوری کنید و این یادآوری را آن قدر تکرار کنید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید.

58- از هر کس فراخور سن و دانش اش توقع داشته باشید.

59- اگر در معاشرت های خود مرتباً شکست می خورید و دنبال روش کم خرج و قابل اجرا هستید، صداقت و روراستی، مهربانی و بخشش را سرلوحه خود قرار دهید.

60- به قابلیت های خود ایمان داشته باشید و به خاطر بسپارید حتی یک «به دانه» با آن که کوچک است، خواص درمانی قابل توجهی دارد.

 تست اعتماد به نفس 

 اعتماد به نفس کلید موفقیت 

 معجزه اعتماد به نفس 

 چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟ 

 اگر بخواهید می توانید اعتماد به نفس داشته باشید 

کتاب های« روان شناسی »، « خانواده » و« متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان

منبع : tebyan.netتبلیغات