چرا هواپیمای رویای شما همیشه در حال سقوط است؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرا هواپیمای رویای شما همیشه در حال سقوط است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


چرا هواپیمای رویای شما همیشه در حال سقوط است؟
,رویاپردازی, دنبال کردن رویاها, رویاهای بزرگ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

اغلب ما بیشتر وقتمان را در رویا سپری می‌کنیم و هرگز در دنیای واقعیت به آنچه که آرزویش را داشته‌ایم نرسیده‌ایم اما فکر می‌کنید دلیل این اتفاق چیست؟ چرا با وجود تلاش و پشتکار فراوان به اهداف مورد نظرمان دست پیدا نمی‌کنیم؟در این مقاله علت‌های این ناکامی را برایتان بررسی کرده‌ایم.

به خاطر دیگران دست از رویاپردازی برداشته‌اید
خیلی از ما انسان‌ها رویاپردازی نمی‌کنیم زیرا ترس این را داریم که از سوی افراد دیگر مورد انتقاد و گاهی سرزنش قرار بگیریم. اما این نکته را از یاد نبرید که تنها افراد ناتوانی که قدرت دنبال کردن رویاهای خود را ندارند، نسبت به آرزوهای شما حالت منتقدانه به خود می‌گیرند و شما را از ادامه راه منصرف می‌کنند. این افراد چشم دیدن موفقیت‌های دیگران را ندارند و به همین دلیل تنها با منفی نگری راه را برای موفقیتتان می‌بندند. گوش خود را روی انتقادها و جملات منفی این افراد ببندید و به آنچه که واقعا اعتقاد دارید، عمل کنید و مطمئن باشید به رویاهایتان دست پیدا خواهید کرد.

به حد وسط فکر کنید
گاهی اوقات آنقدر رویاهای بزرگ و دور از دسترس در ذهنمان نقش می‌بندد که برای به دست آوردن آن باید شبانه‌روز ذهن و جسممان را درگیر کنیم و در این تلاش‌های زیاد و نفس‌گیر اغلب خسته می‌شویم و در نتیجه توانایی طی کردن ادامه راه را نداریم. یادتان باشد در هر هدفی باید حد وسط آن را انتخاب کنید تا تعادل در زندگی‌تان برقرار شود. از هدف‌ها و رویاهایی که به زحمت و مشقتی خارج از توان شما نیاز دارد، دوری کنید و متناسب با ظرفیتتان رویاپردازی کنید.

یادآوری تجربه‌های تلخ ممنوع!
چرا از دنبال کردن رویاهایتان می‌ترسید؟ چرا با وجود انتخاب هدف و پیگیری برای دستیابی به آن هنوز به صورت کامل به نتیجه نهایی نرسیده‌اید؟ علت ترس شما یادآوری شکست‌ها و اشتباهاتی است که در گذشته انجام داده‌اید و این موضوع مانند یک طناب قوی دست و پای شما را برای پیگیری جدی و مشتاقانه اهدافتان می‌بندد. یادتان باشد ترس‌های شما بین اهدافتان یک شکاف عمیق ایجاد می‌کند و اجازه پیشروی در مسیر موفقیت را نخواهد داد. اشتباه و شکست به‌هیچ وجه بد نیست و برای موفقیت شما ضروری نیز است. از تجربیات گذشته درس بگیرید و با شجاعت مسیرهای متفاوتی را برای دنبال کردن رویاهایتان انتخاب کنید.

اعتماد به نفستان را تقویت کنید
افرادی که برای اولین‌بار دست به کارهای شگفت‌انگیز و گاهی دور از انتظار می‌زنند اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند و در واقع این اعتماد به نفس باعث پیشرفت آنها شده است. اگر تحصیلات بسیار بالایی داشته باشید و بهترین سمت شغلی دنیا را هم داشته باشید ولی بدون اعتماد به نفس باشید از عهده هیچ کاری بر‌نخواهید آمد و حتی دیگران هم روی شما و توانایی‌هایتان حساب نخواهند کرد. به خودتان و مهارت‌هایتان باور داشته باشید. البته اعتماد به نفس شما باید معقول و منطقی باشد چون داشتن اعتماد به نفس کاذب و دور از واقعیت زندگی کردن باز هم مانعی است که شما را در رسیدن به اهدافتان دچار مشکل می‌کند. صادقانه و منطقی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های درونتان را بشناسید و آنها را با تمرین تقویت کنید. تنها در چنین شرایطی است که می‌توانید رویاها و اهدافی معقول انتخاب کنید و به آن برسید.

چرا هواپیمای رویای شما همیشه در حال سقوط است؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات