تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان

به گزارش آکاایران:

تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان
,[categoriy]

آکاایران: تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان


با افزایش سطح درآمد خانواده، ناحیه سطحی مغز که مربوط به پشتیبانی زبان، خواندن، مهارت های سه بعدی و نقش های اجرایی است وسیع تر می گردد.
شفقنا: نتایج یک پژوهش جدید که با بررسی اسکن های MRI انجام شده نشان می دهد که ساختار مغز کودکان و نوجوانان خانواده های دارای درآمد کمتر با هم سن و سالان آنها که خانواده ثروتمندتری دارند، متفاوت است.

دانشمندان در گزارشی که در مجله علمی “نیچر نوروساینس” منتشر کرده اند، وجود ارتباط مابین بزرگ شدن در یک خانواده کم درآمد و داشتن ناحیه سطحی کوچکتر در مناطق مغز که با مهارت هایی که برای موفقیت آکادمیک مرتبط است، را تایید کرده اند.

تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان!

بنابر نتایج این پژوهش، این ارتباط مستقل از نژاد و قومیت کودک است. به علاوه آنها دریافته اند حتی اندک افزایش درآمد در میان خانواده های فقیر به طور نسبی موجب افزایش ناحیه سطحی مغز و بنابراین پتانسیل یادگیری می گردد.

در این پژوهش ۱۱۰۰ کودک و نوجوان ۳ تا ۲۰ ساله مورد بررسی قرار گرفتند. این پژوهشگران دریافتند که با افزایش سطح درآمد خانواده، ناحیه سطحی مغز که مربوط به پشتیبانی زبان، خواندن، مهارت های سه بعدی و نقش های اجرایی است وسیع تر می گردد. اینها فرآیندهای ذهنی هستند که تمرکز، یادآوری و عملکرد چند وظیفه ای را موجب می شوند.

به علاوه این پژوهش نشان می دهد که میزان تحصیلات پدر و مادر بر کلیت ناحیه سطحی مغز کودک تاثیرگذار است به طوریکه هر چه میزان تحصیلات والدین بیشتر باشد، ناحیه سطحی مغز کودک در طی رشد او بزرگتر می شود.

الیزابت سوئل، نویسنده اصلی این مقاله و متخصص بیمارستان اطفال لس آنجلس گفته است: «ما واقعا نمی دانیم پول چگونه موجب تفاوت در اندازه مغز می شود اما گمان می کنیم که این اتفاق به دلیل تمامی منابعی باشد که در دسترس مردم دارای درآمد بالاتر همچون تغذیه خوب، بهداشت و سلامت، مدرسه بهتر و غیره قرار دارد.»

البته در این پژوهش تاکید شده است که وضعیت اجتماعی اقتصادی یک کودک ضرورتا رشد مغزی و شناختی کودک در همه موارد را دیکته نمی کند. به علاوه درآمد خانواده دلیلی بر تفاوت های مغزی نیست. این پژوهشگران قویا بر این باورند که وجود تفاوت های مغزی نشاندهنده وجود تفاوت های تجربی است.

منبع :

تاثیر درآمد خانواده بر ساختار مغز کودکان گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات