loading...
ارتباط صحیح بیمه ای برای حفظ دوستی ها

آکاایران: ارتباط صحیح بیمه ای برای حفظ دوستی ها

آکاایران: هر دوستی صمیمی و پایداری نیازمند احترام و اعتمادی است که باید با تلاش هر دو طرف به وجود آید و برای رسیدن به این هدف، می بایست ارتباطی سالم و درست برقرار نمود. با "آکا" همراه شو تا درباره برقرار کردن یک ارتباط سالم و صحیح با دوستان صمیمی خودت بیشتر بدانی.

بیاموز که شنونده خوبی باشی:

هنگامی که با دوستی گپ می زنی، به او نشان بده که به حرف هایش توجه داری. این حس را با حرکات، نگاه و ژست هایت به او منتقل کن. به او این امکان را بده که حرف هایش را فاقد هیچ وقفه ای بزند و پس از پایان صحبت هایش، نظر خود را درباره هر آن چه در حرف های او شنیده ای به او بگو. این کار به او نشان می دهد که تو برای او و حرف هایش ارزش قائلی.

"چگونه نیمه گمشده خود را به بهترین دوستت تبدیل کنی؟" را اینجا بخوانید.

روی گفتار خودت کار کن:

گفتار صحیح و به جا، می تواند دوستی و رابطه سالم شما را تقویت نماید. سعی کن تا با دوست خود مکالمه ای را درباره موضوعی جالب که نیازمند به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی است داشته باشی. طول این مکالمه بهتر است که حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بوده و درباره موضوعی مانند علایق شخصی یا نکات مشترک شما باشد. به حرف های دوستت خوب گوش داده و به او نشان بده که موضوع را خوب درک کرده ای. سپس تو نیز تجربیات و نظرات خودت را در این زمینه با او در میان بگذار.

به حرف هایت عمل کن:

این که به دوستت بگویی که برای او همه کار خواهی کرد، کافی نیست مگر این که پشت این حرف، عمل را نیز فراموش نکنی! هنگامی که دوستان بدانند توقع چه چیزهایی را از یکدیگر دارا باشند، به دست آوردن و نگهداشتن اعتماد میان آنها، آسانتر می شود. به عنوان مثال، اگر به دوستت بگویی که هر روز با او به باشگاه بدنسازی می روی و این کار را واقعاً انجام بدهی، میان شما، اعتمادی قوی به وجود می آید. بدین صورت دوست تو می داند که همیشه می تواند روی حرف تو حساب کند، زیرا تو قبلاً این مسئله را به او ثابت کرده ای!

در مقابل بحث و جدل از میدان به در نرو!

بحث و گفتگو میان دوستان، البته به صورتی که منطقی باشد می تواند برای رابطه آنها بسیار سالم بوده و به شکوفایی آن کمک کند. کله شقی کردن، دفاعی شدن و از بحث اجتناب نمودن، راه های درست برخورد با یک کشمکش دوستانه نیستند. درگیری ها از کجا به وجود می آیند؟ و راه های حل آنها چیست؟ گفتگو تنها راه یافتن کلید هر مشکلی است. هر دو طرف (یا بیشتر!) می بایست ابتدا بپذیرند که مشکلی میان آنها وجود دارد. سپس باید هر کدام به نوبه خود، راه حل یا راه حل هایی را پیشنهاد بدهند تا به یک نتیجه مثبت و مشترک برسند. اگر هر دو طرف این امکان را دارا باشند تا با آزادی و میل مشکل خود را بیان کنند، دیگر هیچ کدام احساس نادیده شدن را نداشته و بدین گونه دوستی و پیوند میان آنها از پیش مستحکم تر خواهد شد.

.

منبع : yasaman.com

گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران


تبلیغات