آیا می دانی در سال های پس از ازدواج چه اتفاقاتی می افتد؟

آکاایران: آیا می دانی در سال های پس از ازدواج چه اتفاقاتی می افتد؟

آکاایران: همه زوج ها متوجه نیستند که برای بقای یک رابطه و زندگی خانوادگی، تلاش هر دو طرف مورد نیاز است. برای آنکه درک درستی از زندگی پس از ازدواج پیدا کنی و بدانی چه چیزهایی در مسیر منتظر تو و نیمه گمشده ات هستند، این مطلب را برای تو آماده کرده ایم. در ادامه، "آکا" به تو می گوید در سال های پس از ازدواج چه اتفاقاتی می افتد. با شناخت این نکات، شاید بتوانید از بروز طلاق در رابطه رؤیایی خودتان جلوگیری کنید.

پس از گذشت ۳ سال

برخی ها معتقدند عشق تنها ۳ سال عمر می کند. سپس زوج ها رابطه خود را تمام کرده یا رابطه آنها کمتر ایده آل و رمانتیک است. در واقع، پس از گذشت ۳ سال، افراد بیشتر به قبول کردن نقاط ضعف زوج خودشان مایل هستند و بنابراین، احساس راحتی بیشتری پیدا خواهند داشت.

همچنین در سال سوم زندگی خانوادگی، یک خانواده تصمیم به بچه دار شدن می گیرند. به همین ترتیب، رابطه آنها قوی تر می شود. معمولاً گفته می شود، شادترین سال زندگی خانوادگی، سال سوم آن است.

پس از گذشت ۵ سال

اولین مشکلات اساسی در سال پنجم زندگی خانوادگی اتفاق می افتند. در این دوره زمانی، بچه ها همچنان کوچک و نیازمند توجه و مراقبت بسیاری هستند. ترکیب این موضوع با شغل، کارهای خانه و دیگر مشکلات، زندگی دشوار می شود.

پس از گذراندن ۵ با یکدیگر، زوج ها به طلاق فکر کرده و با وکلا مشاوره می کنند. گفته می شود این سال، سخت ترین سال زندگی خانوادگی است.

پس از گذشت ۷ سال

اگر یک زوج پس از ۵ سال با همدیگر بمانند، مرزهای دیگری برای فتح کردن پیدا می کنند. سال هفتم زندگی خانوادگی است که نام «دیوار» را به خود اختصاص داده است. در این زمان، زندگی خانوادگی روزمره می شود. همچنین ممکن است مشکلات مالی، مراقبت از فرزندان و بحث هایی در مورد وظایف خانگی به وجود بیایند. این زمان دوران بسیار پیچیده ای است. اگر زوج ها بتوانند این دوران را دست در دست رد کنند، یک رابطه گرم و قوی خواهند داشت.

"مسائلی که حتماً باید پیش از ازدواج مطرح شوند" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
تبلیغات