برای جلوگیری از طلاق به حرف روانشناسان گوش بده!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برای جلوگیری از طلاق به حرف روانشناسان گوش بده! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

برای جلوگیری از طلاق به حرف روانشناسان گوش بده!
,[categoriy]

آکاایران: برای جلوگیری از طلاق به حرف روانشناسان گوش بده!

آکاایران: این روزها طلاق بسیار متداول بوده و نگاه کردن به آمارها بسیار ناراحت کننده است. با این حال، همه می خواهند در سال های زندگی خود زندگی مشترک طولانی و شادی دارا باشند. به همین دلیل، "آکا" می خواهد پیشنهادات روانشناسان برای جلوگیری از طلاق را به تو معرفی کند. با دانستن این نکات، زندگی مشترک شاد و طولانی داشته باش.

به گزارش آکاایران: ۱. به همدیگر احترام بگذارید:

احترام متقابل از پایه های یک زندگی مشترک شاد است. حتی وقتی عصبانی هستی، احساسات خود را از راه محترمانه ابراز کن. احترام به تو اجازه می دهد از شرایطی دوری کنی که یکی از افراد تصور می کند دیگری به او فشار وارد می کند.

۲. زبان عشق شریک زندگی خود را بشناس!

هر فردی زبان عشق خود را دارد. ممکن است زبان عشق تو با زبان شریکت متفاوت باشد. ممکن است شریک تو با صحبت های عاشقانه، حمایت و احترام به زبان عشق صحبت کند. شاید زبان او لمس کردن و عشق ورزیدن یا حتی چیزهای مادی مانند هدیه باشد. هر کدام از ما زبان عشق خودمان را داریم. سعی کن زبان عشق شریک خود را بشناسی و با آن صبحت کنی.

۳. احساسات خود را کنترل کن!

هر موقع که احساس می کنی می خواهی به شریک زندگی خود توهین کنی، سعی کن به خودت بگویی «بس کن!» اگر احساس می کنی نمی توانی خود را کنترل کنی، استراحت کن، نفس عمیق بکش و کمی قدم بزن. به خاطر بسپار که از این کار برای تنبیه شریک خود با تنهایی استفاده نکنی. به او بگو که دوباره بحث را ادامه می دهید و سعی کن سر حرفت بایستی.

۴. سعی نکن شریک زندگی خود را تغییر بدهی!

معمولاً افراد به اشتباه فکر می کنند می توانند شریک زندگی خود را تغییر بدهند. باید بدانی هر کسی ویژگی های منفی خود را دارد و تغییر شریک زندگی خود به فردی که می خواهی باشد، غیرممکن است. چیزهایی که هیچ وقت نباید تغییر بدهی، عادت های بد، اعتقادات مذهبی، رابطه با والدین، سرگرمی ها، جهان بینی و اولویت های او است. اما کار خوبی که می توانید انجام بدهید، ایجاد عادت های و رسم و رسوم خانوادگی مشترک است که همه از آنها لذت می برند.

۵. همدیگر را ببخشید!

هیچ کسی کامل و بی نقص نیست، همه ما اشتباهاتی داریم. هر رابطه ای سوءتفاهم و ناراحتی های خود را دارد. اگر یک زوج نتوانند همدیگر را ببخشند، در طول زمان، رابطه آنها زیر بار کینه و ناراحتی دفن خواهد شد.

"آیا با تأثیرات شگفت انگیز یک رابطه خوب بر سلامتی آگاه هستی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

برای جلوگیری از طلاق به حرف روانشناسان گوش بده! گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
تبلیغات