به صحبت های او گوش فرا دهید - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد به صحبت های او گوش فرا دهید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

 

به صحبت های او گوش فرا دهید
,روانشناسی روابط اجتماعی

 

 

اگر فقط ناچار به بیان یک پیشنهاد باشیم که به حل تمامی مشکلات رابطه ای و خانوادگی کمک نماید، تنها می توان این عبارت را بیان کرد : " بکوشید شنونده خوبی شوید " . اگرچه اکثریت قریب به اتفاق ما باید در این زمینه خود را تغییر دهیم ، اما باید بگوییم که "مردان " نیاز بیشتری به تغییر در این زمینه دارند.

 

اکثر زنان از ضعف همسر ، پدر یا مردان دیگر در گوش سپردن به صحبت هایشان ، شکایت دارند. و اکثر این زنان معتقدند که کوچکترین تغییر و تقویت در گوش فرادادن ، بی اندازه مورد استقبال آنها قرار می گیرد و بدون تردید رابطه آنها را ( صرف نظر از طبیعت آن ) بهبود می بخشد. گوش سپردن تقریباً شبیه به "داروی معجزه آسا " است که پیامدهای این امر را تضمین می کند.

 

اگر از راز موفقیت زوج هایی که ادعا می کنند رابطه ای محبت آمیز دارند ، بپرسید ، اکثر آنها به توانایی شخص مقابل در گوش فرا دادن ، اشاره نموده و از آن به عنوان مهمترین عامل مؤثر در کیفیت روابط خود یاد می کنند. این مطلب را می توان به روابط مثبت پدر و دختر و ... نیز تعمیم داد.

 

,روانشناسی روابط اجتماعی

 

 

حال چرا با وجودی که اثر " گوش فرادادن " این چنین قوی و مؤثر است ، فقط معدودی از مردان ، شنوندگان خوبی می شوند؟

 

دلایل آن عبارتند از : اول ) تا جایی که به ما مردان مربوط است، اکثر ما حس می کنیم که " گوش فرا دادن " راه حلی انفعالی است. به عبارت دیگر ، وقتی به جای قطع کردن صحبت فقط به آن گوش می دهیم ، احساس می کنیم که کاری انجام نداده ایم و بیش از اندازه منفعل هستیم . پذیرش این واقعیت که گوش سپردن خود راه حل است ، امری دشوار است.

 

برای غلبه بر این مشکل باید متوجه شویم که چقدر ارزشمند است کسانی که به آنها علاقه داریم ، صمیمانه به حرفهای ما گوش کنند.  ما احساس می کنیم کسی هست که حرف ما را بشنود و به ما محبت کند. بدین ترتیب روحیه ما تقویت شده و احساس تفاهم با اطرافیان می کنیم . از طرف دیگر وقتی احساس می کنیم کسی به صحبت های ما توجهی نمی کند حس می کنیم که گم کرده ای داریم و احساس یأس و نارضایتی می کنیم.

 

دوم ) عدم باور " بد بودن " خودمان است . البته ما این  موضوع را جز از طریق بیان مستقیم  یا غیر مستقیم و کنایه ای ، متوجه نمی شویم . عدم توانایی در گوش سپردن ، عادتی غیر قابل رؤیت می شود ، که حتی شاید وجود این اشکال را باور نداشته باشیم و به دلیل وجود دوستان زیادی که داریم ، توانایی شنیدن ما بسیار کافی به نظر برسد و به همین دلیل راجع به آن زیاد فکر نمی کنیم .

 

,روانشناسی روابط اجتماعی

 

 

تعیین این امر که تا چه حد شنونده مؤثری هستید نیاز به صداقت و تواضع  فراوانی دارد . باید هنگامی که می خواهید میان سخن کسی بدوید یا حرف او را قطع کنید ، عزم را جزم کرده و آرام بگیرید و به خود گوش فرا دهید . یا پیش  از آن که صحبت فرد مقابل به اتمام برسد ، صبورتر باشید و یا با خود فرض کنید که خودتان صحیح فکر می کنید ، یا اصلاً راجع به چیز دیگری فکر کنید .

 

با این روش نتیجه کار تضمین شده است . کار ساده ای است . آرام گرفته و خوب گوش بسپارید و از این که می بینید مشکلات گذشته با چه سرعتی خود به خود حل می شوند و چه احساس نزدیکی نسبت به افراد مورد علاقه خود می نمایید ، حیرت خواهید کرد. خوب شنیدن " هنر " است و به هیچ وجه امر پیچیده ای نیست. پیش و بیش از هر امری نیت کنید که شنونده خوبی باشید و سپس با تمرین به آن دست یابید. اطمینان داریم تلاش شما مؤثر و مفید  خواهد بود.
تهیه و تنظیم برای سایت تبیان - زهره پری نوش

منبع : tebyan.net

به صحبت های او گوش فرا دهید گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات