داروی همه کاره - آکا

دعا یک رفتار معنوی است و انسان در دنیای مادی امروز به کرات دارد تجربه می‌کند که به بن‌بست می‌رسد و نمی‌تواند مسایل را با جنبه‌های مادی حل کند.

خلاء در زندگی مادی بسیار زیاد است و معنویت می‌‌تواند در این بین کمک‌کننده باشد. وقتی انسان‌ها دچار مشکلاتی می‌شوند که پاسخی برای آن ندارند، معنویت جوابگو است و مراسم و مناسک معنوی و انواع دعاها که مخصوصا در دین ما از سوی امامان نهادینه شده است می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 انسان‌ها در دنیا دچار مشکلاتی می‌شوند که پاسخی برای آن نمی‌یابند اما معنویت جوابگوی آنهاست و آنها را از بی‌تابی‌ نجات داده و سبب آرامش‌شان می‌شود. در واقع دعا دارویی است برای انواع مشکلات که رویکردی غیرزیستی و معنوی برای نگهداری روح دارد.

آرامش و ایمان داشتن و اینکه فرد حس کند پشتیبانی دارد و رها شده نیست و بتواند به خدا تکیه کند بسیار مهم است. افراد دارای حامی استرس کمتری داشته و از نظر جسمی و روحی سالم‌ترند. حمایت، سبب کاهش استرس و تحمل بیشتر ناملایمات زندگی شده و مانع از بروز بیماری‌های قلبی مغزی، سرطان‌ها و انواع بیماری‌های ایمنی می‌شود.

 یک فرد وقتی به کمک دعا به پشتیبان بزرگی چون خدا متوسل می‌شود، احساس تنهایی کمتری کرده و راحت‌تر با ناملایمات و مشکلات، غم و ترس، حق‌کشی و محرومیت‌ها کنار می‌آید. آن هم وقتی که بدانی حامی تو و کسی که به او پناه آورده ای توان و قدرت هر کار و امری را دارد و تنها خواست او برای تحقق آرزوها لازم و کافی است.

 یک فرد وقتی به کمک دعا به پشتیبان بزرگی چون خدا متوسل می‌شود، احساس تنهایی کمتری کرده و راحت‌تر با ناملایمات و مشکلات، غم و ترس، حق‌کشی و محرومیت‌ها کنار می‌آید

  اعتماد به جهان اخروی و انجام دعا به معنی عمیق کلمه می‌تواند سبب کاهش شدید استرس و غم شود. چرا که افراد مذهبی معتقدند اتصال به

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فرد همه کاره

گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
تبلیغات