روابط بدون مرز - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روابط بدون مرز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

روابط بدون مرز

داشتن مرز در روابط  یعنی حد و حدود ارتباط،روشن و مشخص است. البته مرز در روابط  به معنای سخت گیری غیر ضروری و دور شدن از دیگران نیست. بلکه ضمانتی برای موفقیت و سلامتی در ارتباط است تا بتوانیم سالمتر، شادتر و رضایت بخش تر با دیگران ارتباط برقرار کنیم.

روابط بدون مرز
,روانشناسی روابط اجتماعی

خط قرمر و مرز در روابط انسانی موجب مشخص شدن حد و حدود می شود و یکی از مهارتهای مهم در روابط بین فردی است و به معنای ایجاد مرز و حریم در روابط است. بسیاری از افراد موفق، مرز در روابط خود را رعایت می کنند. ولی در روابط پرتنش و مشکل ساز کمتر حفظ حریم و روابط  وجود دارد و بسیاری از مشکلاتیکه در روابط انسانی شاهد آن هستیم به دلیل مشخص نبودن مرز روابط است. یعنی گاهی خیلی به دیگران نزدیک یا به اصطلاح قاطی می شویم و یا اینکه از دیگران خیلی فاصله می گیریم و دیواری به دور خود می کشیم.

امام علی ( ع ) می فرماید: با دوستان خود آن گونه دوستی کنید که شاید روزی دشمن شما شوند و با دشمنان خود آن گونه عمل کنید که شاید روزی دوست شما شوند.

 

ارتباط بدون مرز شاید در ابتدا جذاب و صمیمانه به نظر برسد. اما معمولا به مرور زمان به شکست و جدایی می انجامد. بنابراین کسانی که مرزها را حفظ می کنند، صمیمت با دیگران را اینگونه برای خود معنی نمی کنند که تمام مسائل خود را برای دیگران فاش کنند.

مسائل خصوصی که برای ما دارای اهمیت است برای دیگران بازگو نکنیم.در عین حال رازهایی که دیگران پیش ما بیان کرده اند را بیشتر احترام بگذاریم  و آنها را باز گو نکنیم در این صورت  مرزهای راحتری داریم.

برای اینکه بتوانید در روابط موفق عمل کنید، باید از خود بپرسید، در مرحله اول مرز از نظر شما چه معنایی دارد؟ تا چه اندازه می خواهید با دیگران صمیمی شوید و به آنها نیز اجازه دهید به شما نزدیک شوند و چه مسائلی را با طرف مقابل خودمی خواهید در میان بگذارید؟

برای ارتباط موفق، سعی کنید تنها به ظاهر مسئله توجه نکنید و فقط احساسات خود را مرکز قضاوت قرار ندهید به عنوان مثال، از فلانی خوشم میآید پس آدم خوبی است و از فلانی بدم می آید پس آدم بدی است. در این میان میتوانیدازتجارب دیگران که موفق وناموفق بودندنیزسودببرید. اطلاعاتی که از منابع مختلف به دست می آید کامل تر از اطلاعاتی است که تنها از یک

منبع : tebyan.net

روابط بدون مرز گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات