قوانینی مهم برای گفت و گو - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قوانینی مهم برای گفت و گو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

یک آدم متشخص در گفت وگو با اعضای خانواده اش این نکات را رعایت می کند.

یک آدم متشخص در گفت وگوهای درون خانه قوانین مباحثه را رعایت می کند.
 دیدگاه درونی آدم ها در مباحثه دو نوع است:
۱ - بگو تا بگویم
۲ - بگو تا بفهمم

گروه اول کسانی هستند که هدفشان از گفت وگو و مباحثه، انکشاف حقیقت نیست، بلکه یک نیاز روانی و یک حس خودبرتربینی و برتری جویی آن ها را پای میز گفت وگو می آورد. ناگفته پیداست که مباحثاتی از این دست هیچ گاه به نتیجه روشنی نمی رسد و طرفین گفت و گو از آن بهره ای نمی برند.

اما دسته دوم، گفت وگو و مباحثه را وسیله و مسیری می دانند برای کشف یک حقیقت و اغلب در پایان گفت وگو هر دو طرف راضی از پای میز بر می خیزند.

یکی دیگر از قوانین نانوشته مباحثه سکوت است. بدین معنا که وقتی شخص موضع خود را با ایجاز و دقت بیان کرد سکوت می کند و با تمام وجود به سخن و نقد و نظر طرف مقابل گوش می دهد و تا زمانی که سخن او به پایان نرسیده حرف او را قطع و آغاز به سخن نمی کند.

نکته دیگری که در مباحثه های بین اعضای خانواده باید رعایت شود، احترام گذاشتن به طرف مقابل است و رعایت ادب و کلام و نگاه و لحن بیان. یک آدم متشخص در گفت وگو با اعضای خانواده اش این نکات را رعایت می کند.
منبع : khorasannews.com
گردآوری گروه کودک اکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله قوانینی مهم برای گفت و گو شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کتاب هنر گفت و گو

قوانینی مهم برای گفت و گو گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات