10 توصیه برای داشتن زندگی زناشویی شاد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 10 توصیه برای داشتن زندگی زناشویی شاد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روابط اجتماعی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

10 توصیه برای داشتن زندگی زناشویی شاد
,[categoriy]

آکاایران: 10 توصیه برای داشتن زندگی زناشویی شاد

آکاایران: شاید گاهی به این فکر افتاده باشید که چطور می توان عشق و محبت و خرسندی را در زندگی زناشویی پایدار و زنده نگه داشت؟دکتر پام اسپور، روانشناس سرشناس رسانه ای در کتاب جدید خود 10 راهکار مفید برای این هدف ارائه کرده که خلاصه آن در نشریه «دیلی اکسپرس» به چاپ رسیده است. این 10 راهکار به قرار است :

به گزارش آکاایران: 1. همیشه خودجوش و باانگیزه بمانید: کارهایی انجام دهید که بدون برنامه ریزی قبلی به نظر برسند مثلا به اداره همسرتان بروید و او را برای صرف ناهار با همدیگر دعوت کنید، بدون انتظار برای او هدیه کوچکی بخرید و یا بلیط کنسرت یا تئاتر به او بدهید.

2.عشق خود را نشان دهید: هنگام صرف شام می توانید یک موسیقی ملایم بگذارید. شمع روشن کنید و به همسرتان بگویید که چقدر در طول روز به او فکر می کنید.

3.به چشم های او نگاه کنید: وقتی با همسرتان صحبت می کنید به صورت او نگاه کنید. برخورد نگاه ها باعث می شود که بیشتر ارتباط بین یکدیگر را احساس کنید.

4.حتی برای اعلام ناموافق بودن از موافقت شروع کنید: از مجادله و بحث با همسرتان پرهیز کنید. وقتی می خواهید عدم موافقت خود را اعلام کنید ابتدا با مناسب ترین و آرام ترین راه ممکن با جمله «حق با توست» شروع کنید.

,[categoriy]

5.تغییر را همیشه مدنظر داشته باشید: با ظاهر جدید و متفاوت همسر خود را غافلگیر کنید. با یک راه ساده و سریع مثل رنگ کردن مو یا تغییر آرایش موها می توانید این کار را انجام دهید.

6.یک کار غیرمنتظره انجام دهید: مثلا پس از دوش گرفتن برای او یک حوله گرم و مرتب آماده کنید.

7.همیشه برای عشقتان جشن بگیرید: می تواند یک کار نمادین انجام دهید مثلا گیاه خاصی را که می دانید مورد علاقه همسرتان است خریداری کنید و یا در باغچه بکارید و به او بگویید که این کار نمایان کننده عشق شماست.

8.مراقبت و محبت کنید: با یک کار کوچک که مستقیما به همسرتان نفع می رساند می توانید به او ابراز محبت کنید مثلا لباس های او را به خشک شویی ببرید. این کار شاید زمان زیادی نبرد اما به او نشان می دهید که چقدر به فکرش هستید.

9.با رقیبتان صمیمی باشید: اگر کسی در زندگی همسرتان وجود دارد که وی را رقیب خود می دانید مانند بهترین دوست یا مادر همسرتان، از بحث کردن درباره آنها پرهیز کنید و در عوض با دعوت کردن آنها برای یک شام دوستانه همسر خود را غافلگیر کنید.

10.گذشته را دوباره زنده کنید: با نگاه کردن به فیلم های تعطیلات، تصاویر خانوادگی و عکسهای جشن ازدواج می توانید به استحکام رابطه زناشویی خود با همسرتان کمک کنید.

منبع :

10 توصیه برای داشتن زندگی زناشویی شاد گردآوری توسط بخش روانشناسی روابط اجتماعی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات