در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برای همیشه از شر جوش های سر سیاه روی بینی خلاص شوید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مد و زیبایی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: فقط در ۱۵ دقیقه می توانید برای همیشه با این جوش های آزاردهنده خداحافظی کنید.

بسیاری از افراد از بروز جوش های سر سیاه بر روی صورت خود نگران هستند و همواره به دنبال راهکاری برای از بین بردن آنها هستند.

جوش های سر سیاه

آکاایران: برای همیشه از شر جوش های سر سیاه روی بینی خلاص شوید

گفتنی است که پوست از منافذ زیادی در اندازه های مختلف تشکیل شده است که غالبا ریشه آن ژنتیک است. این منافذ خانه فولیکول های مو می باشد که زنان در سر تا سر پوست خود دارند.
این موها به قدری ریز هستند که با چشم دیده نمی شود، اما اگر به آهستگی بر روی صورت مالش داده شود، قابل لمس کردن هستند.
همچنین باید گفت که این منافذ پوستی روغنی به نام سبوم (روغن طبیعی بدن) را تولید می کنداگر این منافذ به درستی به صورت روزانه پاک زتنی نشوند، روغن های طبیعی بعنوان سلول های مرده بر روی پوست باقی می مانند و تشکیل نقاط سیاه و سفید آزار دهنده ای می دهند.
بروز این جوش ها علل مختلفی دارند که ازجمله آنها می توان به تغییرات هورمونی بدن ، مصرف بیش از حد محصولات آرایشی ، استرس و مراقبت های نامناسب پوستی اشاره کرد.
پیش از آنکه به فروشگاه رفته و محصولات پاکسازی گران قیمت را خریداری کنید توصیه می کنم چند ماده طبیعی برای از بین بردن این جوش ها که در اینجا اشاره می شود را امتحان کنید:
۱٫ جوش شیرین پخته شده:
برای استفاده از این ماده کافی است دو قاشق چای خوری جوش شیرین را باآب مخلوط کرده تا خمیری به دست بیاید. سپس آن را بر روی نواحی مورد نظر گذاشته و پس از چند دقیقه پوست خود را شست و شو دهید.کافی است این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
۲٫ دارچین :
یک قاشق چایخوری از آبلیمو و دارچین را به همراه مقداری زردچوبه مخلوط کنید. سپس ماده به دست آمده را بر روی پوست گذاشته و پس از ۱۵ دقیقه آن را بشویید.
۳٫ چای سبز :
خمیری را توسط آب و یک قاشق چایخوری برگ های چای سبز درست کنید. سپس ۲ تا ۳ دقیقه آن را بر روی قسمت های آسیب دیده پوست مالش دهید  و بعد با آب ولرم بشویید.
۴٫ آب لیمو:
در این روش کافی است چند قطره عسل ر بر روی لیموی نصف شده ریخته و مقداری شکر به آن اضافه کنید. سپس آن را بر روی پوست (مکان های جوش سرسیاه) مالش دهید. پس از ۱۰ دقیقه پوست خود را بشویید این کار را یک تا دو بار در هفته تکرار کنید.
مرجع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : saten.ir

برای همیشه از شر جوش های سر سیاه روی بینی خلاص شوید گردآوری توسط بخش مد و زیبایی 2015، تازه های دنیای مد 1394، مد و فشن، مدلینگ، مد سال سایت آکاایران
تبلیغات