loading...

مدل موی مردانه

آکاایران به نقل از مدآنلاین : نخستین جشنواره انتخاب برترین مدل موی مردانه در تهران برگزار می‌شود و قرار است بعد از ملی شدن، به صورت بین‌المللی برگزار شود.

مهدی جمشیدی، دبیر  جشنواره «هنر دهم» به مدآنلاین گفت: این جشنواره در بخش برترین‌های مدل مو مردانه به همت اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران و زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود و مجری طرح آن «گروه نواندیش بصیر» است.

وی در خصوص گستره فعالیت این جشنواره افزود؛ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این جشنواره در سال نخست در شهر تهران برگزار و سال دوم، سوم و چهارم در سطح استان تهران، کشور و بین الملل برگزار خواهد شد.

جمشیدی گفت؛شرکت کنندگان در انتخاب مدل می بایست به شاخصه‌هایی همچون عدم تشابه به فرهنگ غرب، عدم شباهت به اصلاح زنانه و عدم شهره شدن در انظار عمومی توجه کنند.

دبیر نخستین جشنواره«هنر دهم» در خصوص نحوه شرکت در این جشنواره گفت: آرایشگران ابتدا می‌بایست به دبیرخانه جشنواره مراجعه و پس از اطلاع از شرایط شرکت در جشنواره، ثبت نام نمایند. مدل‌های انتخابی و آثار آرایشگران که بصورت تصویری ارسال می‌شود، پس از کد‌گذاری توسط داوران جشنواره بررسی و طبق شاخص های تعیین شده امتیاز بندی می‌شوند که در نهایت در صورت استقبال آرایشگران، 40 مدل برتر انتخاب و در اولین (ژورنال «هنر دهم» برترین های مدل مو مردانه) منتشر خواهد شد.

جمشیدی به ژورنال«هنر دهم» اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار در کشور قرار است آثار برگزیده به عنوان برترین های مدل مو مردانه در اولین ژورنال رسمی مدل مو منتشر و در هفته نخست اسفند ماه سال جاری در جشن بزرگ آرایشگران مردانه تهران از آن رونمایی گردد.

به گفته وی شاخص‌های امتیازبندی مدل‌ها عبارتند از: انتخاب مدل بر مبنای فرهنگ ایرانی، خط‌بندی، سشوار و فرم‌بندی، محوسازی مو در کنار خط‌ها، هماهنگی اصلاح مو با الگوی مرفولوژی، استفاده صحیح از حالت‌دهندگان است و سن مدل‌های انتخابی می بایست بالای 18 سال تمام باشد.

بنابر این گزارش مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا پایان وقت اداری روز 11 دی ماه اعلام شده و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 14 با شماره تلفن 77625493 تماس بگیرند و یا به نشانی: تهران، دروازه شمیران، ابتدای خیابان برادران قائدی(هدایت سابق)، کوچه زرافشان، پلاک 12، اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران، طبقه همکف، دبیرخانه نخستین جشنواره مراجعه کنند.

منبع : modeonline.irتبلیغات