پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده
پیش‌بینی کردن هم در این دوره و زمانه سخت شده است به‌خصوص اگر حرف از دنیای رنگارنگ و متنوعی مثل لباس باشد. حالا که تمام لباس‌هایی که در سال 89 رواج پیدا کرده بود را مرور کردیم، ترجیح دادیم با پیش‌بینی مدل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های سال آینده خودمان و صد البته شما را غافلگیر کنیم. به همین دلیل با تعدادی از طراحان حوزه ظاهر و لباس که در سال 89 با آن‌ها در مجله ایده‌آل، همکاری داشتیم، صحبت کردیم و از آن‌ها خواستیم تا درباره مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های سال آینده به پیش‌بینی خودشان حرف بزنند. همچنین از این دوستان و همراهان همیشگی‌مان خواستیم تا مهم‌ترین اتفاق حوزه پوشش را در سال 89 به ما بگویند. این گزارش را بخوانید تا پیش‌بینی تیم حرفه‌ای لباس و ظاهر آراسته ایده‌آل در مورد سال دست‌تان بیاید.

,پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده مد,لباس,مد سال ,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


مهلا زمانی، طراح لباس و مدیر برند «لوتوس»:

1- امیدوارم لباس‌های ایرانی مدرن رایج ‌شود

هر سال، رنگی رایج می‌شود و البته به اعتقاد من این رنگ، کاملا به این مسئله بستگی دارد که در انبارهای شرکت‌های بزرگ و قدرتمند چه لباس‌هایی با چه رنگی باقی مانده باشد. به همین دلیل اگر هرکدام از سبک‌های ظاهر را ببینید، رنگ خاصی بیشتر از بقیه جلب توجه نمی‌کند. امیدوارم و فکر می‌کنم که در سال آینده لباس‌هایی با طرح‌های ایرانی عالی، شیک، مدرن و رنگ‌های شاد و زیبا با استقبال خیلی زیادی مواجه ‌شود.
مهم‌ترین اتفاق 89: دکتر حسینی، وزیر ارشاد، در سال 89 کارگروه مد و لباس را ارتقا داد و به همین دلیل قبل از پایان سال، نمایشگاهی از کارهای طراحان ایرانی خواهیم داشت. به‌نظرم این اتفاق یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها‌ در این حوزه در سال 89 و بسیار عالی و مورد توجه است.

,پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده مد,لباس,مد سال ,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


 بابک اخوان، طراح لباس و مدیر برند «تن‌درست»:

2- سعی می‌کنیم لباس گشاد را رواج دهیم

اصولا چون کارهای ما در برندمان طبق رایج‌شده‌ها در ایران یا دنیا نیست و علاقه‌ای هم به این‌که روی موج رایج‌شده‌ها باشیم، نداریم، نمی‌توانم پیش‌بینی کنم چه رنگ و طرحی همه‌گیر خواهد شد. ولی ما در حال تلاشیم که لباس‌های گشادتر و راحت‌تر را همچون سال‌های پیش رایج کنیم. چون ما معتقدیم نوع لباس روی اخلاق و منش آدم‌ها اثر می‌گذارد. لباس تنگ، خلق‌و‌خوی آدم را هم تنگ می‌کند. به هر حال من معتقدم در ایران، معمولا این‌طور است که هرچیزی که سال پیش در ترکیه رایج بوده، امسال در ایران رایج می‌شود.
مهم‌ترین اتفاق 89: تاثیرگذارترین اتفاق دنیای پوشاک در سال 89 به‌نظرم اتفاق بدی بود. این‌که قیمت جهانی پنبه و بالطبع پارچه زیاد شد و این روی بازار پوشاک تاثیر بدی گذاشت.

,پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده مد,لباس,مد سال ,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


 شیرین ‌بانو، طراح لباس و مدیر برند «شیرین‌بانو»:

3- دامن‌شلواری‌ها می‌مانند

من هیچ‌وقت روی رنگ خاصی تعصب ندارم و به‌نظرم همه رنگ‌ها دوست‌داشتنی هستند. برای همین هیچ‌کدام از کارهایم هم این‌طور نیست که رنگی را انتخاب کنم که همه جا پر باشد. هرچند معمولا در بهار و تابستان رنگ‌های روشن‌تر و شادتر با استقبال بیشتری مواجه می‌شود. در تمام این سال‌ها مدل‌های لباس‌های بیرون و مانتوها همیشه پایه خاصی داشته و هر سال مقدار کمی تغییر کرده است. به همین دلیل من مدل‌های تولید انبوه را نه دنبال می‌کنم و نه اصلا دوست دارم، ولی سعی می‌کنم برای بهار از دامن و دامن شلواری استفاده و فکر می‌کنم امسال هم همچنان دامن‌شلواری‌ها رایج باقی بمانند.
مهم‌ترین اتفاق 89: چیز مهمی که من امسال حس کردم، این بود که مردم حتی نسبت به اوایل همین امسال، خیلی راحت‌تر رنگ‌ها و طرح‌ها را می‌پذیرند. در اصل ریسک در ظاهر را کمی قبول کرده‌اند. قبلا مردم خیلی سخت مدل‌های غیر از طرح‌های کلیشه‌ای را می‌پذیرفتند، اما الان خودشان هم لباس‌های ایرانی و خاص را دوست دارند.


خانم امامی، طراح لباس:
4- دنیای گلدوزی‌ها

معمولا در روزهای سرد زمستان رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، نارنجی، زرد و به‌طور کلی رنگ برگ‌های پاییزی و زمستانی طرفداران زیادی دارند و در بهار هم رنگ‌های شاد و ساده مثل سبز و آبی. هرچه می‌گذرد، مانتوها از حالت لباس معمولی، ساده و فرم بیرون می‌آید. پیش‌بینی من این است که مانتوهای اسپرت در سال جدید رو به گشادتر شدن بروند. البته منظور از این گشادتر بودن مدل‌های پانچویی نیست. گلدوزی‌هایی حداکثر با 3 رنگ هم طرفداران خودش را پیدا خواهد کرد.
مهم‌ترین اتفاق 89: مانتوی ایرانی در سال 89 به‌عنوان لباسی خاص جای خودش را باز می‌کند. همان‌طور که «ساری» در فرهنگ هند این کار را کرده یا «کیمونو» در فرهنگ ژاپن. این اتفاق خوبی است که به همت همه طراحان خوب داخلی در حال شکل‌گیری است و همه ایرانی‌ها هم باید به آن افتخار کنند.

,پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده مد,لباس,مد سال ,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


 نسیم معروفی، طراح طلا و جواهر:

5- طلای زرد و ظریف با سنگ‌های رنگی

برای سال پیش‌بینی رنگ‌های ملایم مانند نارنجی کم‌رنگ و سبز مغز پسته‌ای به همراه گل دارم. به‌نظرم در حوزه من که طراحی طلا و زیورآلات است، طلاهای زرد و ظریف رواج پیدا می‌کنند، همراه با سنگ‌های رنگی که البته در تابستان طرفداران بیشتری دارند. همچنین در سال جدید باید منتظر زیورآلاتی با تلفیق سنگ، پارچه و طلا باشیم. من اعتقادی به‌دنبال کردن کورکورانه مد ندارم. برای همین است که به‌نظرم چندان مهم نیست که دنیای مد به چه سمت‌و‌سویی می‌رود. به‌نظر من هر فرم و رنگی پیغامی دارد و هنرمند بنا به استعداد خود، نقش پیام‌رسان را به جامعه دارد و چون هنرمندان، حساسیت ویژه‌ای دارند، مناسب با نیازهای آن زمان از طرح، رنگ و فرم‌های مختلف استفاده می‌کنند.
مهم‌ترین اتفاق89: به‌نظر من مردم یاد گرفته‌اند با توجه به شناخت سلیقه خود و فیزیک‌شان، از انواع لباس‌ها و طرح‌ها بهره بگیرند؛ این اتفاق خیلی بزرگی است.

,پیش‌بینی کمد لباس شما در سال آینده مد,لباس,مد سال ,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


 هانیه زیک، طراح لباس و مدیر برند «دفیله»:

6- از زرد قناری تا آبی زنگاری

برای سال من پیش‌بینی مانتوهایی با مدل کلاسیک همراه با گلدوزی یا تکه‌دوزی در رنگ‌های سفید، کرم و طلایی دارم. همچنین به‌نظرم طرح‌های سنتی و گشاد، کمی بیشتر از قبل توجه خانم‌ها را جلب کند. در ضمن فکر می‌کنم، رنگ‌های بهاره سرزنده و شاد و جوان شامل رنگ‌های سرخابی، زرد قناری، سبز چمنی و آبی زنگاری می‌توانند رنگ‌های محبوب سال آینده باشند. به‌نظرم طرح‌ها بیشتر توپ‌توپی و زبرا (گورخری) است.
مهم‌ترین اتفاق 89: به‌نظرم در سال 89 اتفاق مهمی که افتاد این بود که طرح‌های ساده و کمتر شلوغ بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفتند.

منبع : مجله زندگی ایده آل

تبلیغات