سنگ های رنگی

آکاایران به نقل از مدآنلاین : دنیای سنگ های جواهرسازی قیمتی، دنیای هیجان انگیزی است؛ از تراش های ماهرانه و جلایی روی سنگ ها، گرفته تا رنگ های خیره کننده هر کدام از آنها. اما آیا می دانستید هر سنگ رنگی، نماد و مفهوم خاصی دارد؟ اگر علاقه مند به روانشناسی سنگ های رنگی هستید، با ما همراه باشید.

سنگ قرمز(یاقوت)

سنگ های رنگی

یاقوت های قرمز، از کمیاب ترین سنگ های قیمتی هستند وزیبایی آتشین و چشم گیری دارند. کیفیت بالایی نیز داشته و نماد اعتماد به نفس، تحرک، زنده دلی و جسارت هستند. در فرهنگ چینی، یاقوت قرمز نماد لذت و کامیابی است.

سنگ های صورتی(کهربای اصیل)

سنگ های رنگی


صورتی از جمله پرطرفدارترین رنگ های بکار رفته در الماس هاست و نماد عشق، زیبایی و نوعی خودشیفتگی است. سنگ های صورتی شامل:  لعل، الماس کوهی و اسپینل ها هستند.

سنگ های آبی(زمرد)

سنگ های رنگی

زمرد های آبی که یادآور آسمان صاف و دریای بیکران هستند، نماد حقیقت، صلح و آرامش اند و شما را ترغیب به برقراری یک ارتباط مثبت با افراد می کنند.
سنگ های آبی شامل: زمرد، عقیق، زمرد کبود، تانزانیت، کهربا، لعل و کیانیت ها هستند.

سنگ های سبز(یاقوت)

سنگ های رنگی

یاقوت های سبز قدیمی ترین سنگ های تزئینی و قیمتی هستند و مطمئنا همه ما در ته جعبه جواهرات خود، نمونه ای از آن را داریم. سبز نماد خوب بودن، طبیعت و خوشدلی است. با داشتن یاقوت سبز، احساس سلامتی و نیاز به تغییر عقاید در شما شکل خواهد گرفت.
کهربا، کروم، لعل، یشم، زمرد، زبرجد و یاقوت های گارنیتی همه از جمله سنگ های سبز هستند.

سنگ های زرد (در کوهی)

سنگ های رنگی

سنگ های زرد از پر طرفدارترین سنگ های جواهرسازی و در عین حال گرانبهاترین آنها هستند. رنگ زرد، سرشار از خلاقیت و انرژی درونی زیرکانه است.
سنگ های زرد شامل زمرد، کوارتز، اوپال، زیرکون، الماس در و یاقوت های سیلیکات هستند.

سنگ های بنفش( یاقوت های ارغوانی)

سنگ های رنگی

سنگ بنفش، با کلاس ترین قطعه جواهرسازی است و طیف های رنگی آن روی سنگ باعث هیجان و اشتیاق می شود. بنفش نماد راز، افسون، وفاداری و قضاوت عادلانه است. باید گفت بنفش حس آرامش و انرژی درونی را افزایش داده و موانع را از پیش روی شما برمی دارد تا تعادل زندگی خود را آنگونه که مطلوب باشد ،ایجاد کنید.
همانند سایر سنگ ها، سنگ بنفش نیز شامل: یاقوت ارغوانی، فلوریت، زمرد و کهرباست.

سنگ های نارنجی

سنگ های رنگی

بیشتر الماس های نارنجی از طریق حرارت درست می شوند و برخی دیگر را از دل طبیعت به دست می آیند. نارنجی نماد تحمل ، سرزندگی و قدرت است. البته برخی معتقدند نارنجی نماد بهبود وضعیت بیماری است. این رنگ قوه ابتکار را افزایش می دهد ، بخصوص وقتی از حل مساله ای عاجز مانده اید.
اوپال های آتشی، زبرجدهای سلطنتی، سیترین، سنگ قمر و کهربای سرخ، همگی از سنگ های نارنجی هستند.

سنگ های سفید(الماس خالص)

سنگ های رنگی

سنگ های سفید که در اشکال مختلف وجود دارند، خالص ترین الماس های جواهر سازی و در عین حال، گرانبهاترین آنها هستند. سفید نماد تمیزی، خلوص و مهربانی است و شامل زمرد، زیرکن، سنگ قمر، زبرجد، اوپال ویشم می شود.

سنگ های قهوه ای

سنگ های رنگی

سنگ های قهوه ای که تداعی گر ساحل شنی دریا هستند، به آسانی با سایر رنگ ها ست می شوند. البته این رنگ الماس ها چندان محبوب نیستند و نماد خلاقیت، سفارش و احساس طبیعی اند. با دیدن الماس قهوه ای، قوه ابتکار و تخیل افزایش می یابد.
کوارتزهای دودی، عقیق، کهربا و توپازهای سلطنتی، همگی از الماس های قهوه ای هستند.

سنگ های توسی


سنگ های رنگی

الماس توسی بسیار کمیاب بوده و یافتن سنگ قیمتی با سایه های توسی کم رنگ، از همه الماس ها مشکل تر است. توسی که نماد بلوغ، امنیت و موافقت در کاری است، انرژی درونی شخص را افزایش داده و او را وادار به بهبود روابط با دوستان می کند. کهربا و لعل، از جمله الماس های توسی هستند.

الماس های مشکی(عقیق)

 

سنگ های رنگی

سنگ الماس مشکی در صنعت جواهرسازی امسال، فروش بالایی داشته است، بخصوص در جواهرات مردانه. مشکی نماد ابدیت، زمین و مرگ است.

مترجم:نازنین محمدی

منبع : modeonline.irتبلیغات