آنها حسود هستند

آنها حسود هستند در زندگی برخی زوج‌های جوان، گاهی مسائلی دیده می‌شود که هرچند بسیار کوچک و شاید بچگانه به‌نظر برسد، بسیار حائز اهمیت می‌شود.

بسیار شنیده‌ایم از بانوان نوعروس که از حسادت همسرانشان به همه چیز حتی کتاب‌خواندن آنها شکایت می‌کنند و البته در بیشتر مواقع با تمسخر اطرافیان روبه‌رو می‌شوند که تو اشتباه می‌کنی و او نمی‌تواند به کتاب‌خواندن تو حسادت بورزد!اما باید به شما بگویم که این یک حقیقت است. همسران شما به هر چیزی که در اطرافتان باشد و اجازه ندهد که شما به او توجه کنید، حسادت می‌کنند. بهترین کار برای اینکه همسرتان به کتاب‌خواندن، فیلم‌دیدن، نقاشی‌کردن و... شما حسات نکنند و به شما غر نزنند، این است که وقتی به این کارها بپردازید که او نیز مشغول انجام کاری باشد. به‌طور مثال هنگامی که همسرتان در حال تماشای فوتبال است، شما هم می‌توانید به‌جای اینکه به او غر بزنید، مشغول کاری شوید که دوست دارید.
وقتی همسرتان به توجه شما نیاز دارد، فرصت مناسبی برای انجام فعالیت‌های فردی نیست. بسیاری از خانم‌ها از لحظات و دقایقی شکایت دارند که همسرشان به آنها توجه نمی‌کنند و یا مشغول روزنامه‌خواندن، تلویزیون‌دیدن یا... هستند. این در حالی است که بسیاری از مردان نیز این شکایت را دارند. با یک تنظیم ساده وقت و کارهایی که می‌خواهیم انجام بدهیم، به‌راحتی می‌شود از مشکلاتی از این دست جلوگیری کرد.

روزنامه تهران امروز
ویرایش و تلخیص:آکاایران