آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی فردی از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد

روی خط خبرگزاری ها, روانشناسی

به گزارش آکاایران: مدیر داروخانه بیمارستان جامع زنان محب یاس با بیان اینکه آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد گفت : در افراد بین 20 تا 29 سال مخصوصاً خانم ها احتمال ابتلا به این بیمار ی 43 تا 51 درصد است.

دکتر آناهیتا دینیاریان مدیر داروخانه بیمارستان جامع زنان محب یاس در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه آکنه یک بیماری خوش خیم و غیر مهاجم است که اثرات منفی آن بر روی سیستم روانی فرد مورد توجه می باشد گفت : از مشکلات شایع افراد پس از ابتلا به آکنه و ولگاریس اضطراب، کاهش اعتماد به نفس و افسردگی می باشد.

وی افزود : در سال 2001 براساس آمار 2 بیلیون دلار داروی نسخه ای و بیش از دو برابر فرآورده ی غیر نسخه ای برای درمان آکنه هزینه شده است.

مدیر داروخانه بیمارستان جامع زنان محب یاس با اشاره به اینکه بروز این عارضه در سن بلوغ در پسرها و پس از بلوغ در دخترها شایع تر است، تصریح کرد : در افراد بین 20 تا 29 سال مخصوصاً خانم ها احتمال ابتلا به این بیمار ی 43 تا 51 درصد و در افراد 50 سال به بالا به 7 تا 15 درصد کاهش می یابد.

وی اظهار کرد: علت بروز این بیماری افزایش ترشح سبوم تحت تاثیر هورمون های مردانه، بسته شدن محل خروج آن با افزایش کراتینیزاسیون، تجمع سبوم، رشد و فعالیت P.Acne و در نهایت شروع روند التهابی در غدد سباسه می باشد و داروهای نسخه ای و فرآورده های غیر نسخه ای هرکدام یک یا چند مرحله از مراحل ایجاد آکنه را مهار می کنند و باعث بهبود بیماری می گردند.

دکتر دینیاریان در پایان با بیان اینکه در یک فرد مبتلا به آکنه ی خفیف تا متوسط که مستعد ایجاد شدن اسکار در پوست نباشد می توان در شروع درمان به مدت سه ماه از فرآورده های غیر نسخه ای استفاده کرد و در صورت بهبود نیازی به مصرف داروهای ضد آکنه نیست، خاطرنشان کرد : ولی در افراد مبتلا به آکنه های شدید، اسکاروتیک و در مواقعی که فرد به شدت تحت فشار روحی قرار دارد ، این دسته از فرآورده ها تنها جایگاه کمک درمانی دارند و شروع درمان دارویی الزامی است.

.

منبع :

آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد

آکنه اثرات منفی بر روی سیستم روانی افراد دارد گردآوری توسط بخش روانشناسی فردی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات