در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد افزایش اعتماد به نفس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: روابط یکی از مهمترین قسمت های زندگی ماست و تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت های اجتماعیتان اعتمادبه نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.

افزایش اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس در کودکان,افزایش اعتماد به نفس در زنان

افزایش اعتماد به نفس

آکاایران: خیلی از این راهکارها فقط به طور موقتی اعتمادبه نفس شما را بالا می برند اما باز هم باعث می شوند کارهایی انجام دهید که قبلاً حتی فکرش را هم نمی کردید و با انجام آنها اعتمادی عمیق تر نسبت به خودتان در وجودتان ایجاد می کنید. اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، ۷ روش زیر به شما کمک می کند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید.

۱) زمانی که برای اولین بار کاری را انجام دادید به یاد آورید. یادگیری هر کار جدیدی عصبانیت ، ناباوری و منشا روانی زیادی را به دنبال دارد که برای یادگیری ضروری است. بار دیگر که اعتماد به نفس تان را از دست دادید، به خود اطمینان دهید که این امر طبیعی است و شما کار جدیدی را می آموزید...

۲) کارهای معوقه را انجام دهید. هر کاری را که مستلزم تصمیم گیری است انجام دهید، برای مثال تلفن کردن به دوست، نظافت منزل ، تعمیر ماشین.

۳) کاری را که مهارت دارید، انجام دهید. هر کاری که بر آن تسلط دارید انجام دهید برای مثال یکی، دو حرکت موزون، آشپزی ، نقاشی، کوهنوردی، در صورت امکان، کاری که مستلزم دقت و توجه است و شما را از فکر کردن به موارد دیگر باز می دارد انجام دهید. بدین ترتیب احساس لیاقت و شایستگی و موفقیت می کنید که مهم ترین پادزهر اعتماد به نفس کم است.
حداقل هفته ای یک بار آن را انجام دهید تا سالم تر و شادتر باشید.

۴) به خودتان کم تر فکر کنید.
شاید این امر به نظرتان عجیب باشد، اما توجه زیاد به خود اعتماد به نفس را کاهش می دهد. کاری را انجام دهید که توجه شما را به خود جلب کند و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

۵) آرام سازی
اگراعتماد به نفس ندارید، ناراحت و عصبی هستید، ابتدا فکر کردن را کنار بگذارید، سپس بکوشید با ورزش، آرام سازی، نماز و نیایش به آرامش برسید.

۶) کارهایی را که به خوبی انجام داده اید به یاد آورید.
شاید انجام این امر در ابتدا مشکل باشد. ولی پس از مدتی با به یاد آوردن موفقیت کوچک اعتماد به نفس تان افزایش می یابد . شاید بگویید" من هرگز موفق نشده ام یا کار مهمی انجام نداده ام." نیازی نیست قله اورست را فتح کنید. انجام رویدادهای روزمره نیز نوعی موفقیت است. برای مثال گرفتن گواهینامه ( با وجود اضطراب)، قبول شدن در امتحان( با درس خواندن زیاد) عضویت در تیم ورزشی، لاغر شدن، پس انداز کردن برای خرید دوچرخه، کمک به دیگران و صدقه دادن.

۷) به خود اطمینان دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید.
اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، به خود تذکر دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید. احساسات تان بر افکار و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقتی احساس بدی نسبت به خود دارید، فقط خاطرات بد را به یاد می آورید و نسبت به خود بدبین می شوید. همیشه به خود یادآور شوید که شما هم می توانید اشتباه کنید.  

گردآوری: بخش خانواده آکاایران

گردآوری توسط بخش روانشناسی فردی سایت آکاایران

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران اولین بار که متوجه این موضوع شدم چند سال پیش بود. درست همان زمانی که من در نمایشگاه فلامینگوی بارسلونا حضور داشتم.
روش افزایش اعتماد به نفس

بهترین روش افزایش اعتماد به نفس

بهترین روش افزایش اعتماد به نفس اعتماد به نفس ما در دوران نوجوانی و جوانی شکل می گیرد؛ به این معنا که اگر خانواده، دوستان و اجتماع دایم از ما انتقاد کنند، مشخص است
افزایش اعتماد به نفس

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس در شما

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس در شما اعتماد به نفس یک کلید حیاتی برای موفقیت در هر قدمی از زندگی است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا بیشتر مورد توجه قرار
اعتماد به نفس خانم ها

اعتماد به نفس خانم ها اینگونه افزایش میابد

افزایش اعتماد به نفس خانم هااعتماد به نفس یا خودباوری، ارزشی است که افراد برای توانایی ها، افکار و عقاید خود قائل می شوند. این ویژگی که در چهره، رفتار و حرکات نمود پیدا می کند.
افزایش اعتماد به نفس

32 راهکار علمی برای افزایش اعتماد به نفس

32 راهکار علمی برای افزایش اعتماد به نفس 32 راهکار علمی برای افزایش اعتماد به نفس، در این نوشته از پورتال فراناز 32 راهکار علمی نوین برای افزایش اعتماد به نفس را برای شما گردآو
چگونه اعتماد به نفس

چگونه اعتماد به نفس جنسی را افزایش دهیم؟

چگونه اعتماد به نفس جنسی را افزایش دهیم؟ چگونه اعتماد به نفس جنسی را افزایش دهیم؟ احساس آرامش و راضی بودن از بدن و رابطه زناشویی کار آسانی نیست اما در هر سنی امکا ن پذیر است
افزایش اعتماد به نفس

نکات عالی برای افزایش اعتماد به نفس خانم ها

نکات عالی برای افزایش اعتماد به نفس خانم ها نکات عالی برای افزایش اعتماد به نفس خانم ها خانم ها محترم به یاد داشته باشید که شما همیشه می توانید بصورت بهترین ظاهر شوید،یک زن اگر
افزایش اعتماد به نفس

پنج جمله بی نظیر برای افزایش اعتماد به نفس

پنج جمله بی نظیر برای افزایش اعتماد به نفس پنج جمله بی نظیر برای افزایش اعتماد به نفس خانمها و آقایان برای بالا بردن اعتماد به نفس بخوانندهر کس در این دنیای پهناور استعدا
تبلیغات