کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نکاتی که باید قبل از کوتاهی مو بدانید

کوتاهی مو یکی از دلایل مراجعه خانم ها به سالن های زیبایی است. بسیاری از ما فاقد داشتن مدل و آگاهی خاصی به آرایشگاه می رویم و بعد از کوتاه شدن موهایمان تازه متوجه می شویم که تصمیم و انتخابمان اشتباه بوده است اما دیگر موها کوتاه شده را نمی توان بازگرداند پس بهتر است قبل از قیچی زدن موها یک سری نکات مهم در این رابطه را بدانیم.

نکاتی که به شما کمک می کند کوتاهی مو مناسب را داشته باشید،:

به گزارش آکاایران: - کوتاه نمودن موها با دفعات بیشتر، باعث نمی شود که رشد موهای شما بیشتر شود:

دور ریختن انتهای موها، تاثیر مستقیمی بر رشد موهای شما ندارد. زیرا انتهای مو، تاثیری روی فولیکول های پوست سر، که تعیین می کنند موها با چه سرعتی و چه مقدار رشد کنند، ندارد. پیرایش مو در واقع، موهای شما را برای رشد، سالم تر نگاه می دارد.

- همیشه میتوانید موهایتان را بیشتر کوتاه کنید:
اگر 100 درصد مطمئن نیستید که می خواهید موهایتان را کوتاه کنید، قسمت کوچکی از موهایتان را که کمتر از مقداریست که در نظر دارید ، کوتاه کنید. همیشه فرصت این را دارید که موهایتان را کوتاه کنید بنابراین از مقدار کوتاه تر شروع کنید تا ببینید ابتدا چه احساسی به آن دارید.

- گاهی پیرایش موها را به تعویق بیاندازید:

گاهی فواصل زمانی بین پیرایش موهای خود را تغییر دهید، مثلاً به جای مرتب سازی معمول 6 یا 8 هفته ای، وقفه ای 3 یا 4 ماهه، بین پیرایش موها ایجاد نمایید. زیرا حدوداً هر سه یا چهار ماه، انتهای موها شروع به دوشاخه شدن می کند (اصطلاحاً موهای شما موخوره می گیرد) و این زمانی است که موهای شما واقعاً نیاز به پیرایش دارد.

کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟
,کوتاهی مو , قیچی زدن موها , کوتاه کردن موهای بلند ,[categoriy]

آکاایران: کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟

نکات مهم در مورد کوتاهی مو

- به گردن تان فکر کنید:
ایا با گردنتان راحت هستید؟ بعضی دخترها نیستند! وقتی موهایتان را کوتاه میکنید ، مویی ندارید تا گردنتان را پشتش پنهان کنید.
اگر واقعا می خواهید این کار را انجام دهید، پس انجام دهید !

- ایجاد لایه، مطابق با جنس مو:

زمانی که موهای خود را کوتاه می نمایید، مطابق جنس موهایتان آنها را خورد نمایید. موهای با جنس مجعد و محکم، با تکه هایی که کاملاً متقارن و یکدست نیستند، زیباتر می شوند. در صورتی برای موهای صاف، هر چقدر این تقارن و تباسب حفظ شود، بهتر است.

- کوتاهی موها را خودتان انجام ندهید:
من همیشه موهایم را خودم کوتاه میکنم اما همچین کوتاهی شدیدی را هرگز خودم انجام نمی دهم. بعضی اصلاحات را اگر می توانید انجام دهید اما همیشه بهترین کار این است که با یک حرفه ای قبل از شخم زدن موهایتان در دستشویی مشورت کنید.

 

,کوتاهی مو , قیچی زدن موها , کوتاه کردن موهای بلند ,[categoriy]
 

کوتاهی مو مدل خورد یا ساده

کوتاهی موها را خودتان انجام ندهید

 - شامپو نمودن مو قبل از کوتاهی را حذف نمایید:

به هر حال بعد از کوتاهی، شما باید موهای خود را بشویید. پس نیازی نیست که دو بار موها و پوست سر خود را شسته و خشک نموده و به آنها آسیب بزنید.

- نوع موهایتان را در نظر بگیرید:
شما میتوانید با هر نوع جنس مویی، موهایی کوتاه داشته باشید اما به موهایتان فکر کنید. موهای من در ریشه فر هستند که به این معناست که نمی توانند به خوبی دختری با موهای صاف، مدل کوتاه دارا باشند.

- بهتر است موهای طبیعی را در حالی که خشک هستند پیرایش نمایید:

برای خانم هایی که موهای با حالت طبیعی دارند بهتر است که موهایشان موقع کوتاه شدن خشک باشد. در این حالت نتیجه کار بهتر خواهد بود. البته تشخیص این موضوع را به آرایشگر خود واگذار نمایید.

- تمام چتری ها مساوی کوتاه نمی شوند:

اگر به این موضوع فکر می کنید که موهایی با مدل چتری داشته باشید، ابتدا متوجه شوید که چه چیزی برای صورت شما و جنس موهای شما بهترین حالت را دارد. چتری های بلند و باریک، برای صورت‎ های مربعی شکل مناسب است، در صورتی که چتری کوتاه برای صورت های گرد زیباتر خواهد بود.

,کوتاهی مو , قیچی زدن موها , کوتاه کردن موهای بلند ,[categoriy]

قبل از کوتاهی مو به چه چیزهای دقت کنیم

- موهای کوتاه کار بیشتری می برند:

کوتاه کردن موها باعث نمی شود که مراقبت از آنها راحت تر شود. بلکه نگهداری مناسب از موهای کوتاه، مستلزم مراجعه بیشتر و مرتب تر به سالن زیبایی می باشد، تا حالت و سبک موهای شما در وضعیت مناسبی حفظ شود. بنابراین اگر موهای کوتاهی دارید با توجه به رشد موهایتان، در زمان مناسب خود به سالن مراجعه نمایید.

- اگر موهای خود را به مقدار کم و در دوره‎های منظم کوتاه نکنید، موخوره به سراغ موهای شما خواهد آمد:

اگر به صورت مرتب موهای خود را کوتاه نکنید، موخوره های پایین مو بیشتر شده و به تدریج به سمت بالای مو می آیند و باعث شکنندگی و ضعیف شدن موهای شما می‎ شوند. اگر در پایین موهای خود تعدادی موی دو شاخه شده مشاهده نمودید، یعنی زمان آن است که به برای کوتاهی مو به آرایشگاه مراجعه نمایید.

- چند گزینه برای مدل کوتاهی مو داشته باشید:

وقتی به سالن زیبایی مراجعه می نمایید، ممکن است آرایشگر شما، به شما بگوید که این مدل یا حالت خاص، با توجه به جنس موهای شما، برای شما مناسب نیست، و یا اینکه نیاز به نگهداری و کار بیش از آنچه شما فکر می کردید، خواهد داشت. بنابراین داشتن گزینه های مختلف، باعث خواهد شد که در نهایت رضایت بیشتری از کوتاهی موهای خود داشته باشید و خوشحال تر به خانه بازگردید!

کوتاهی مو ، چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟

4.48
منبع : باوی الوند - تناسب اندام /ن
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه همیشه موهای کوتاه داشته باشیم

کوتاهی مو | چطور کوتاهی مو بهتری داشته باشیم؟ گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات