6 عادت غلط غذایی که باعث پیری پوست می شود

آکاایران: 6 عادت غلط غذایی که باعث پیری پوست می شود

آکاایران: ۶ عادت غلط غذایی که باعث پیری پوست می شود

چهره شما از مشکلات مربوط به انتخاب نادرست مواد غذایی آسیب زیادی می بیند.در واقع یک سری عادات غذایی وجود دارند که برای داشتن پوستی سالم تر باید هرچه سریع تر کنار گذاشته شوند:

۶ عادت غلط غذایی که باعث پیری پوست می شود

نوشیدن زیاد قهوه:

قهوه به خودی خود یک نوشیدنی سالم و مفید است. به شرطی که روزانه بیش از ۲ فنجان مصرف نشود. چون کافئین موجود در این نوشیدنی پرطرفدار باعث آزاد شدن آدرنالین می شود. باید بدانید که آدرنالین زیاد در بدن عاملی برای ایجاد علائم استرس می شود و این نیز برای سلامت پوست مضر است. علاوه بر این کافئین مانع از خوابی راحت و عمیق می شود. در نتیجه پوست از مرحله سم زدایی و ترمیم خود در خواب محروم می شود. به این ترتیب نیز درخشندگی و تمیزی از بین رفته و پوست کدر می شود.


مصرف زیاد غذاهای مقصر در ایجاد آکنه:

مصرف برخی از اقلام غذایی به ظاهر سالم، نقش مهمی در ابتلا به آکنه و آسیب رساندن به چهره شما دارد. غذاهایی که به طور خاص منجر به آکنه می شوند عبارتند از: غذاهای دریایی به دلیل محتوای بالای ید در آنها، نان و پاستا به دلیل وجود نشاسته، شیر و دیگر محصولات لبنی پرچرب.


غافل شدن از ویتامین ها:

بعد از ۳۵ سالگی ممکن است پوست شما به کرم های درمانی پاسخ ندهد. این در حالی است که ویتامین آ به بهبود خطوط صورت، تغییرات بافتی و آسیب های ناشی از نور خورشید کمک می کند. ویتامین های ای و ث نیز از التهاب جلوگیری می کنند. ویتامین ث همچنین باعث بهبود بافت و روشنی پوست می شود.


مصرف بیش از حد شکر:

تحقیقات نوین نشان می دهند مولکول های شکر در بدن، خودشان را به فیبرهای پروتئینی می چسبانند و باعث ایجاد «گلیکاسیون» در بدن می شوند. گلیکاسیون هم عاقبتی جز ایجاد تیرگی دور چشم، از دست رفتن درخشندگی پوست، پف کردن پوست (مخصوصا دور چشم ها) و به وجود آمدن چین و چروک های فراوان در پوست را ندارد. از انواع میوه ها و آبمیوه های طبیعی در میان وعده ها استفاده کنید. این محصولات دارای بالاترین حجم از انواع آنتی اکسیدان ها هستند که می توانند علاوه بر مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن، پوستتان را هم شاداب و دلپذیر کنند.


نوشیدن اندک آب:

یکی از مهم ترین دلایل خشکی و چروکیدگی پوست در سنین پایین، کاهش آب بدن است. زمانی که بدن آب کافی دریافت نکند، دچار عوارضی مانند کاهش تمرکز و خشکی پوست می شود. صبح ها که از خواب بیدار می شوید، یک لیوان آب ولرم بنوشید؛ هم برای حفظ سلامت پوست و هم برای حفظ سلامت دستگاه گوارش تان. در طول روز هم هر یک و نیم تا ۲ ساعت یکبار، یک لیوان آب بنوشید. اگر تحمل نوشیدن آب ساده را ندارید، آن را با کمی آبلمیو یا آب طبیعی یک میوه فصل، ترکیب کنید.

.

منبع : datees.ir


تبلیغات