آکاایران: آیا برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی گرینه خوبی است؟عوارض

آیا برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی گرینه خوبی است؟عوارض

آیا برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی گرینه خوبی است؟عوارض

آکاایران: آیا برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی گرینه خوبی است؟عوارض

#زمان مناسب لیزر#سلامت پوست#طریقه کار لیزر#فولیکولهای مو#لیزر درمانی#لیزر درمانی متناسب با پوست

لیزردرمانی سریع و تقریبا فاقد درد است، که به منظور از بین بردن رویش نوین مو و از بین بردن موهای زاید بکار می رود. اگر شما تا به حال فکرکرده اید که می توانید با ، اپیلاسیون، این موها را از بین ببرید و لی نگران رشد زیاد مو شده اسد،  لیزر مو برای شما مناسب است. کاهش موهای دائمی به طور معمول در هشت جلسه انجام می شود.

۳۰% تخفیف ویژه دندانپزشکیبهترین روش رفع موهای زائد

موهای زائد یکی از معضلات مهم در زندگی بسیاری از زنان است، اما درمان نیمه دائمی آن می تواند به شما کمک کند تا کنترلش کنید. اگر شما به از بین بردن موها با لیزر درمانی فکر می کنید، بدانید که زمستان، زمان مناسبی برای این کار است.

یکی از بزرگترین خطرات هر نوع لیزر، تابش نور خورشید قبل یا بعد از درمان است، زیرا شما رنگدانه ی پوست را در معرض خطر قرار می دهید. کاسل، در کلینیک جوان سازی صورت در سیدنی می گوید: وقتی که قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حداقل برسد، لیزر، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

لیزر چگونه عمل می کند

هر قسمتی از بدن که موهای قهوه ای دارد می تواند با لیزر، درمان شود. کاسل می گوید: برای خانم ها زیر بغل، خط بیکینی و پاها بیشتر متداول است. و برای آقایان، ریش، سینه و نواحی کمر.

این فرایند با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، که ما با حدود ۵ میلیون (که ۱ میلیونش روی سرمان است) از آنها به دنیا می آییم، کار می کند. چرخه ی مو شامل ۳ مرحله است: رشد، انتقال و استراحت. پالس های لیزر به موهای در مرحله ی رشد، نور می تابند تا فولیکول ها را از بین ببرند.

کاسل می گوید: معمولا به یک سری جلسات لیزر به مدت ۴ تا ۸ هفته نیاز دارید. البته به ناحیه ی تحت درمان وابسته است. در هر جلسه حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از موها کاهش می یابد، و تا زمانیکه دیگر مویی در نواحی پوستتان باقی نماند، همچنان فولیکول ها مورد هدف قرار خواهند گرفت.

کاسل توضیح می دهد: در حالی که شما می توانید از بین رفتن موها را در زیر بغل و پاهایتان بعد از ۶ تا ۸ هفته ببینید، بطور کلی حداقل یک سال درمان منظم نیاز است تا به نتیجه ی خوبی برسید. ولی برای موهای صورت زمان بیشتری لازم است، زیرا تولید دائمی هورمون ها توسط بدن، می تواند یک چرخه ی رشد نوین از موهای صورت ایجاد کند و در نتیجه درمان صورت، سخت تر است.

لیزر بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد که بستگی به قسمت مورد نظر دارد. کاسل می گوید: اکثر مردم می گویند لیزر راحت تر از اپیلاسیون با موم است. بالای لب، ناحیه ی بیکینی و سینه، مناطق حساس تری برای لیزر هستند.

چه کسی می تواند با لیزر درمان شود؟

برای ارزیابی اینکه آیا لیزر برای شما مناسب است یا نه، باید مشاوره ی پوست و بررسی های پزشکی انجام شود. لیزر برای انجام کار به رنگدانه نیاز دارد، بنابراین روی موهای بلوند و قرمز تاثیر کمتری دارد و روی موهای خاکستری و سفید کار نمی کند! در چنین مواردی،کاسل پیشنهاد می کند که الکترولیز که یک فرایند دائمی اما دردناک تر است و با چندین سوزن انجام می شود را امتحان کنید.

لیزر درمانی یک روش پزشکی است، بنابراین یک سابقه ی کامل پزشکی باید از شخص گرفته شود. متخصص پوست، دکتر الیزابت هیگز می گوید: در طول بارداری یا وقتی تب خال دارید یا دارای شرایطی مانند لوپوس هستید، نباید لیزر درمانی انجام دهید. داروهای درمان آکنه مانندروآکوتان نیز نباید مصرف شوند. بنابراین قبل از درمان با پزشکتان مشورت کنید.

همچنین مهم است که ناحیه ی مورد نظر، حداقل از ۳ هفته قبل، اپیلاسیون یا برنزه نشده باشد.کاسل توضیح می دهد که لیزر نمی تواند بین رنگ قهوه ای واقعی و قهوه ای ساختگی تفاوتی قائل شود، چون فقط رنگدانه را می بیند.

پس باید از هر نوع برنزه شدن اجتناب کنید تا لیزر بتواند بدرستی و فاقد ایجاد زخم در سطح پوست، به فولیکول موهایتان دسترسی داشته باشد.

اول، سلامت پوستتان را در نظر بگیرید

دکتر هیگز می گوید: لازم است که لیزر درمانی متناسب با پوست شما باشد. اگر اپراتوری که لیزر انجام می دهد از تنظیمات درستی استفاده نکند، دچار لکه های تیره، لکه های سفید، تاول، کبودی یا زخم می شوید.

در استرالیا، اداره ی مدیریت محصولات درمانی،بمنظور اینکه دستگاه های لیزر و ماشین های دارای پالس نور شدید صرفاً برای اهداف درمانی استفاده شوند، بر واردات آنها، نظارت می کند. اما از بین بردن مو بعنوان یک کار درمانی در نظر گرفته نمی شود. این بدین معنی است که هرکسی می تواند یکی از این دستگاه ها بخرد.

کاسل می گوید: اگر کسی بدرستی آموزش ندیده باشد، ممکن است کارها را اشتباه انجام دهد.اگر مردم با یک دستگاه کم قدرت تحت درمان قرار گیرند، این کار بجای اینکه موها را از بین ببرد، فقط آنها را کاهش می دهد.

از آنجایی که در هر کاری، دستورالعملی وجود دارد اما می تواند اجرا نشود، پس تحقیق کنید.دکتر هیگز می گوید: بررسی کنید که آیا اپراتور درمانگر شما برای استفاده از آن دستگاه لیزر تعلیم دیده است یا نه! و اینکه آیا درباره انواع پوست، آگاهی از عوارض، داروها و ایمنی لیزر به او آموزش داده شده است؟

http://sorkhabsefidab.com

hidoctor.ir

قیمت لیزر کردن موهای زائد.آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟.عوارض لیزر موهای زائد صورت.لیزر موهای زائد بیکینی.فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد.لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی.لیزر موهای صورت.لیزر موهای زائد خانگی

کدام  بیماران برای لیزر موهای زائد مناسب تر  هستند؟

بیمار ایده آل، بیماری است که پوستی روشن اما مویی مشکی و ضخیم داشته باشد. انتظاراتش واقع گرایانه بوده و اختلال هورمونی نداشته باشد. هرچند که با پیشرفت هایی که در زمینه لیزر و روشهای سرد کردن پوست به وجود آمده است بیمارانی که پوستهای تیره تر دارند را هم می توان به شکل موثری درمان کرد. در مورد موهای بلوند، سفید یا قرمز کاهش دائمی موهای زائد غیرممکن است.

اگرچه رشد این موها را می توان با انجام لیزر گاه تا ۳ ماه هم به تاخیر انداخت اما معمولا با همان تعداد و ضخامت و رنگ قبل مجددا رشد می کنند، بنابراین این  افراد درصورت تمایل می توانند با انجام لیزر هر ۳ ماه، رشد موهایشان را تنها کنترل کنند.

 چه مراحل و بررسی هایی قبل از انجام لیزر باید صورت بپذیرد؟

ابتدا در مورد انجام لیزرهای قبلی، دفعات آنها و نتایج آنها صحبت می شود:

وجود اختلالات هورمونی و علائمی که به نفع آنها وجود دارد (مثل نامنظمی سیکل قاعدگی،  ریزش موی سر، جوشهای مکرر صورت و سابقه نازایی): از آنجا که اختلالات هورمونی در بسیاری از بیماران پرمو دیده می شود حتما بیمار باید از این جهت بررسی شود و گرنه درمان با لیزر تاثیر نداشته و به درازا  خواهد کشید.

مصرف بعضی داروها که میتوانند منجر به رویش موهای زائد شوند : کورتونها، هورمونها و مینوکسیدیل این داروها باعث رشد موهای زائد می شوند. در این بیماران لیزر اثر مناسب را نخواهد داشت.

وجود بعضی بیماریها مثل پسوریازیس،  لیکن پلان، ویتلیگو (برص): در این بیماران احتمال پیدایش ضایعات در محل لیزر وجود دارد.

سابقه اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید (گوشت اضافه محل عمل):  انجام لیزر در  این بیماران احتمال دارد ،سبب ایجاد اسکار هیپرتروفیک شود و بهتر است انجام نگیرد.

سابقه تبخال مکرر: در این بیماران از ۲۴ ساعت قبل تا یک هفته بعد از لیزر باید داروهای ضدتبخال مثل آسایکلوویر استفاده شود.

سابقه عفونت فعال مثل جوشهای چرکی: در صورتی که بیمار جوش چرکی یا هر کانون عفونی دیگری در محل لیزر مو داشته باشد باید تا زمان درمان آن عفونت لیزر به تعویق بیفتد.

برنزه بودن(tanning): به هر روشی که فرد باعث برنزه شدن پوست خود شده باشد،  اعم از آفتاب گرفتن یا سولاریم،  احتمال سوختگی پوست و ایجاد لک به دنبال لیزر بسیار زیاد است. در این بیماران بهتر است درمان تا زمان از بین رفتن رنگ به تعویق بیفتد و در این مدت بیمار از ترکیبات ضدلک و ضدآفتاب استفاده کند.

وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر: از آنجا که انجام لیزر مو می تواند باعث کمرنگ شدن این ضایعات شود باید از قبل به بیمار در مورد این مسئله تذکر داد.

مصرف ایزوترتینویین (نوعی ترکیب vita مثل راکوتان که برای درمان جوشهای مقاوم به کار میرود): اگر بیمار از این دارو استفاده می کند چون باعث حساس شدن شدید پوست به نور لیزر و افزایش احتمال سوختگی و اسکار و لک میشود حداقل ۶ ماه باید لیزر مو را به تعویق انداخت.

مصرف داروهای حاوی طلا: این داروها در بعضی بیماران رماتیسمی به کار می روند و نباید در این بیماران لیزر انجام داد.

سابقه بیماریهایی مثل لوپوس: این بیماریها پوست را به نور حساس می کنند و بهتر است لیزر در آنها انجام نشود.  هرچند که هیچ مدرکی دال بر صدمه به جنین در لیزر مو موجود نیست اما بهتر است در بیماران باردار لیزر را به تعویق بیندازیم.

چه تعداد جلسه برای درمان موهای زائد کافی است؟

پاسخی قطعی به این سؤال نمی توان داد چون بسته به فرد و محل مورد درمان تعداد جلسات متفاوت است. مثلا لیزر موهای صورت بیشتر از ناحیه زیر بغل طول می کشد و در کل به طور متوسط ۷-۳ جلسه درمان لازم است ولی ممکن است بیشتر یا کمتر طول بکشد و درصورت وجود زمینه اختلالات هورمونی به درازا می کشد.

 علائم تأثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟

کاهش تعداد موها

کاهش سرعت رشد

نازک شدن موها

کمرنگ تر شدن موها که همه اینها منجر به طبیعی تر شدن منظره محل درمان می شود

لیزر موهای زائد میتواند چه عوارضی داشته باشد؟

سوختگی
لک
عفونت
عدم جواب
فولیکولیت و آکنه

چه آمادگیهایی برای انجام لیزر باید داشت؟

۶ هفته قبل: بیمار از کندن مو به وسیله موم و الکترولیز خودداری کند اما می تواند از تراشیدن یا کرمهای موبر استفاده کند. آفتاب گرفتن ممنوع است و باید  از ترکیبات ضدآفتاب استفاده کند. بیمارانی که پوست تیره تر دارند باید از کرمهای روشن کننده استفاده کنند.

روز قبل: ناحیه مورد درمان را بتراشد به نحوی که تنها یک میلیمتر از نوک مو از پوست بیرون باشد. اگر بیمار سابقه تبخال دارد مصرف آسایکلوویر را شروع کند.

روز درمان: برای ۱٫۵-۱ ساعت کرم بی حس کننده حاوی لیدوکائین و پریلوکائین استفاده میشود. اگر ناحیه مورد درمان بزرگ باشد برای جلوگیری از عوارض این داروها از پماد پیروکسیکام استفاده می کند.

برای کاهش درد و عوارض  لیزر از چه روشی استفاده میشود؟

به غیر از ترکیبات بی حس کننده و ضد درد ضمن لیزر از روشهای مختلفی برای سرد کردن پوست استفاده می شود. این روشها شامل استفاده از ژل سرد، هوای سرد، شیشه های سرد و اسپری سردکننده است. در میان این روشها ژل سرد کمترین تاثیر را دارد و اسپری سردکننده موثرترین است.

فاصله جلسات از هم چقدر است؟

بسته به محل لیزر دارد و بین یک تا ۲ ماه است. بهترین معیار فاصله بین لیزرها، زمانی است که طول می کشد تا تعداد قابل توجهی از موها در بیاید. بیمار ایده آل، بیماری است که پوستی روشن اما مویی مشکی و ضخیم داشته باشد. انتظاراتش واقع گرایانه بوده و اختلال هورمونی نداشته باشد

چه مراقبتهایی پس از لیزر صورت می گیرد؟

ممکن است ورم و قرمزی در محل وجود داشته باشد که گذاشتن یخ می تواند سبب کاهش آن شود. معمولا نیازی به استفاده از مسکن نیست. گاهی اطراف ریشه موها دلمه میبندد که ۱۰-۷ روز طول می کشد، در این موارد از پمادهای آنتیبیوتیک استفاده میکنیم تا دلمه ها بریزند. ممکن است رشد موی لیزر شده یک تا  ۲ هفته بعد از لیزر هم ادامه پیدا کند بعد از آن بریزد. بیمار باید از آفتاب پرهیز کند زیرا به خصوص در افراد با پوست تیره تر ممکن است ۳-۲ ماه طول بکشد تا اثر برنزه کننده آفتاب از بین برود و در این بین شکل درمان بیمار را به تعویق بیندازد. باید توجه داشت در بعضی بیماران که سابقه عوارض لیزر مو وجود دارد یا به عللی احتمال عوارض در آنها بیشتر است، می توان از تست استفاده کرد. در این حال بیمار یک نقطه را لیزر می کند و یک هفته بعد ویزیت می شود که اگر مشکلی نداشت درمان را شروع می کنیم.

entekhab.ir
.

منبع : 3tia.ir


تبلیغات