آکاایران: از بین بردن موهای زائد با تیغ یا کرم موبر

از بین بردن موهای زائد دغدغه همیشگی خانم ها است و سوالی که در این بین مطرح می شود این است که برای از بین بردن موهای زائد تیغ بهتر است یا کرم موبر؟ کدام آسیب کمتری به پوست مان می رساند؟ در این مطلب از ابرتازه ها درباره از بین بردن موهای زائد با تیغ یا کرم موبر توضیحاتی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

کرم موبر

آکاایران: از بین بردن موهای زائد با تیغ یا کرم موبر

از بین بردن موهای زائد, از بین بردن موهای زائد با تیغ یا کرم موبر

از بین بردن موهای زائد با تیغ یا کرم موبر؟ 

یک متخصص پوست و مو، استفاده از کرم های موبر نوین یا سنتی را یکی از روش های موقت در از بین بردن موهای زائد بدن دانست و افزود: مصرف این کرم ها که انواع مختلفی دارند، دارای عوارض و محاسنی نسبت به روش های دیگر رفع موهای زائد است. بیشترین عارضه در استفاده از کرم های موبر نوین یا سنتی، ایجاد خشکی پوست و حساسیت، در مصرف کنندگان آن است.

وی تشریح کرد: افرادی که از این کرم ها استفاده می کنند، بسته به نوع پوست شان ممکن است دچار خشکی پوست شوند که در این صورت لازم است، بعد از مصرف این نوع موبرها از روغن های طبیعی مانند زیتون، بادام و کرم های حاوی روغن که در داروخانه ها و لوازم بهداشتی به فروش می رسد، استفاده کنند.

داوودی با بیان این که قبل از استفاده از کرم های موبر باید به دستور مصرف آن توجه کرد، افزود: به جز چرب کردن پوست بعد از استفاده از موبرها، می توان از مرطوب کننده هم استفاده کرد، اما در بعضی مواقع تنها خشکی پوست، عارضه استفاده از این نوع کرم ها نیست و ممکن است پوست با التهاب و بثورات جلدی همراه باشد.

به گفته این متخصص پوست و مو، در صورتی که بعد از استفاده از کرم موبر، پوست فرد دچار التهاب یا قرمزی شده باشد و یا دانه های قرمز رنگی در پوست مشاهده شود، باید با تجویز پزشک از کرم های درمانی به منظور رفع حساسیت به وجود آمده استفاده کرد.

داوودی اظهار داشت: حسن استفاده از موبرهایی که به شکل کرم هستند، در این است که شانس فرو رفتن موهای تازه در آمده در پوست بسیار کمتر از زمانی است که فرد از تیغ یا ژیلت و دستگاه های موکن یا «اپی لیدی» استفاده می کند. همچنین گاهی بعد از این که از موکن ها استفاده می شود، جوش های ریزی در برخی نقاط مشاهده می شود که ناشی از برگشتن مو به داخل پوست است، اما بعد از استفاده از کرم موبر این جوش ها به وجود نمی آیند. بنابراین استفاده از کرم های موبر به نسبت استفاده از تیغ و ژیلت، عوارض کمتری دارد.

وی عنوان کرد: اما با استفاده از دستگاه های موکن، به دلیل جدا شدن موهای زائد از ریشه، رویش مجدد موها با تاخیر بیشتری در مقایسه با زمانی که از ژیلت و یا کرم موبر استفاده می شود، همراه خواهد بود.

منبع : salamatonline.ir

.

منبع : abartazeha.com


تبلیغات