آکاایران: برای درمان جوش های صورت ماسک های طبیعی و خانگی زیادی وجود دارند که در ادامه این مطلب طرز تهیه ۵ ماسک صورت برای جوش های ریز و سر سیاه و زیر پوستی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

جوش هایی که روی پوست ظاهر می شوند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهند و برخی اوقات رها شدن از شر این جوش ها کار نسبتا دشواری است بنابراین بهتر است برای درمان جوش های صورت خود هر چه سریع تر اقدام کنید. یکی از انواع روش های ساده برای از بین بردن جوش های صورت ساخت ماسک صورت برای جوش است و شما می توانید با کمک این ماسک های طبیعی و خانگی جوش های سر سیاه و ریز و جوش های زیر پوستی خود را از بین ببرید.

جوش زائده پوستی کوچکی است که برای از بین بردن آن روش های شیمیایی و خانگی زیادی وجود دارد و شما می توانید با لیزر کردن و لایه برداری و استفاده از ماسک های شیمیایی از شر جوش های صورتتان خلاص شوید ولی بهتر است بدانید این روش ها دارای عوارضی هستند و اگر به دنبال راهی ارزان برای درمان جوش های صورت خود هستید بهتر است از ماسک رفع جوش صورت که با مواد طبیعی و خانگی درست می شود استفاده کنید.

ماسک صورت

آکاایران: طرز تهیه 5 ماسک صورت برای جوش های ریز، سر سیاه و جوش های زیر پوستی

طرز تهیه ۵ ماسک صورت برای جوش

برای از بین جای جوش و درمان جوش صورت می توانید از ماسک های طبیعی و خانگی استفاده کنید٬ این ماسک ها فاقد هیچگونه عوارضی هستند و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده نمایید و از شر جوش های صورتتان خلاص شود. در ادامه طرز تهیه ۵ ماسک صورت برای جوش را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

ماسک صورت

۱. ماسک خیار

ماسک خیار از انواع ماسک های طبیعی و مناسب برای درمان جوش صورت است و شما می توانید این ماسک را در منزل به راحتی بسازید و برای درمان جوش های صورت خود از آن استفاده کنید.

ماسک صورت

مواد لازم

 • خیار کوچک : ۱ عدد
 • جو دو سر : ۱ پیمانه

روش ساخت ماسک

خیار و جو دو سر را بکوبید و به صورت خمیر در آورید سپس یک قاشق از خمیر موجود را با یک قاشق چایخوری ماست کم چرب مخلوط کنید.

ماسک صورت

ماسک خیار را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه مکث صورتتان را با آب بشویید.

ماسک صورت

۲. ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو

ماسک لیمو و سفیده تخم مرغ از انواع ماسک های عالی برای از بین جوش های صورت است و برای هر نوع پوستی قابل استفاده می باشد.

ماسک صورت

مواد لازم

 • آب نصف لیمو
 • سفیده تخم مرغ : ۱ عدد

طرز تهیه ماسک جوش صورت

درون ظرفی مناسب آب نصف لیمو را با یک عدد سفیده تخم مرغ به خوبی مخلوط کنید سپس این ماسک صورت را قبل از خواب روی پوست صورت خود بمالید و صبح بعد از بیدار شدن ماسک را با کمک آب گرم از روی پوست صورت خود بشویید. توجه داشته باشید که این ماسک صورت برای جوش تهیه شده است و نباید داخل دهان و چشم شما برود.

ماسک صورت

۳. ماسک جوش شیرین

درمان جوش صورت با جوش شیرین از زمان های گذشته تا به امروز مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته است و شما می توانید ماسک جوش شیرین را برای درمان جوش های صورت با مقداری آب و جوش شیرین بسازید.

ماسک صورت

برای تهیه این ماسک ابتدا جوش شیرین و آب را با مقداری مساوی با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود سپس خمیر بدست آمده را با حرکات دایره ای به مدت دو دقیقه روی پوست خود بمالید و ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا خمیر خشک شود سپس پوست صورتتان را با کمک آب بشویید.

ماسک صورت

۴. ماسک عسل و انگور

درمان جوش با عسل از انواع روش های عالی و فاقد ضرر است و شما می توانید با کمک انگور و عسل و آرد ذرت و گلاب ماسک قوی را برای از بین جوش های صورت خود درست کنید.

ماسک صورت

مواد لازم

 • حبه انگور له شده : سه قاشق غذاخوری
 • عسل : یک قاشق غذاخوری
 • آرد ذرت : ۲ قاشق غذاخوری
 • گلاب : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک صورت برای جوش

ابتدا درون ظرفی مناسب مواد ذکر شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا مخلوط خمیری شکل بدست آید سپس مخلوط خمیری را به مدت یک ساعت روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با کمک آب ولرم بشویید و بعد از خشک کردن پوست صورتتان از مرطوب کننده استفاده کنید. توجه داشته باشید که این ماسک را باید به مدت ۴۰ شب استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

ماسک صورت

۵. ماسک روغن زیتون و جعفری

ماسک جعفری و روغن زیتون نیز یکی دیگر از انواع ماسک های طبیعی برای از بین جوش صورت است و شما می توانید با کمک این ماسک ضد جوش برای درمان سریع جوش های صورت خود اقدام کنید.

ماسک صورت

مواد لازم

 • جعفری خرد شده : ۳ قاشق غذاخوری
 • سفیده تخم مرغ : ۱ عدد
 • بلغور جو دو سر : یک قاشق چایخوری
 • روغن زیتون : یک قاشق غذاخوری
 • آب گرم : ۱۰۰ میلی لیتر

روش تهیه

جهت تهیه این ماسک صورت برای جوش, جعفری خرد شده و روغن زیتون و بلغور جو دو سر و سفیده تخم مرغ را در ظرفی مناسب با آب گرم مخلوط کنید و بعد از خنک شدن مخلوط مواد ماسک را روی صورت پوست صورت خود قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه مکث ماسک را به آرامی از روی پوست صورتتان بشویید.

          

ماسک صورت

در این مطلب با طرز تهیه ۵ ماسک صورت برای جوش های ریز و سرسیاه و زیر پوستی آشنا شدید که امیدواریم با تهیه این ماسک ها بتوانید جوش های صورتتان را به راحتی درمان کنید  و صورتی صاف و فاقد جوش داشته باشید.

.

منبع : آرگا


تبلیغات