از جمله مواردی که باعث تیره و کدر نشان داده شدن چهره شما می شود، منافذ باز و بزرگ پوست است که همین دلیل باعث نشان داده شدن نقاط ناهموار بروی پوستتان می شود و سایت آرایشگری در این مقاله یکسری تکنیک فوق العاده آرایشی را شما آموزش می دهد :

  • استفاده از ویتامین آ قبل از کرم پودر بسیار مفید می باشد و در واقع به عنوان محافظ برای پوستتان عمل کرده و به کوچک شدن و یا حتی بسته شدن منافذ پوستتان کمک می کند و پوستتان را صاف تر نشان می دهد. البته برای رفتن به مرحله بعد زیاد عجله نکنید کمی صبر کنید تا کرم روی صورتتان کاملا خشک شود.
  • حالا نوبت به استفاده از کرم پودر می رسد و آن هم کرم هایی که حاوی دایمتیکون باشند و برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود مستقیما پوستتان را به کرم پودر آغشته نکنید چرا که نتیجه عکس میگیرید.
  • وجود لایه های زیاد چربی بر روی پوست باعث انسداد منافذ می شود که این مسئله اصلا خوب نمی باشد و شما بهتر است چربی اضافی پوست را با استفاده از دستمال های مخصوص جاذب چربی صورت پاک کنید.
  • مهم ترین نکته در از بین بردن آرایش که باید حتما به آن توجه کنی دو همین طور اجرا کنید، پاک کردن آرایش قبل از خواب است چرا که عدم انجام این مار علاوه بر اینکه به بزرگ شدن منافذ کمک می کند باعث ایجاد لکه های پوستی برروی صورتتان هم می شود.