آرایش

آکاایران: خانم های عینکی به این صورت آرایش کنند

آکاایران: خانم های عینکی به این صورت آرایش کنند

شاید شما هم مانند خیلی از بانو ها مجبورید چشم های تان را پشت ویترین عینک بگذارید و هنگام آرایش کردن چشم که میرسد, گیج می شوید. برخی وقت ها هم از خیر آرایش چشم می گذرید و فکر می کنید آرایش چشم برای یک عینکی وقت اتلاف کردن است ولی این را بدانید که با یک آرایش جزئی چشم شما از پشت عینک بیشتر جلوه میدهد.

فقط کافی است نکات آرایشی و میزان آرایشی را که باید بکنید تا با عینک تان هماهنگ شود, بدانید. دراین پست به گزارش پارس ناز به نقل از امینیان, کارشناس آرایشگری تکنیک های آرایش برای بانو های عینکی رابه شما آموزش میدهیم تا با عینک هم دلپذیر باشید.

آرایش چشم مخصوص کسانی که چشم های شان پف دارد

اگر زیر چشم های تان پف دارد یا هاله سیاهرنگی ایجاد شده از کانسیلر برای محو کردن آن ها استفاده کنید. در پایان هم با یک لایه پودر صورت آنرا تثبیت کنید. کانسیلر در افراد عینکی کاربرد بیشتری دارد چون استفاده مداوم از عینک در زیر چشم سایه ایجاد می کند و محو کننده های روشن که نور اضافی را منعکس می کنند, در از بین بردن این سایه موثر خواهند بود.

با آرایش چشم دلپذیر, نگاه ها را از عینک تان دور کنید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از عینک زدن خجالت می کشند یا احساس می کنید اگر عینک بزنید زشت می شوید, سعی کنید با آرایش کردن درست, نگاه های اطرافیان را از روی عینک خود دور کنید و دقت شان رابه زیبایی صورت تان جلب کنید. برای این کار آرایش لب  ها برترین گزینه است. برای آرایش لب های تان استفاده از رژهای صورتی, قرمز و بنفش میتواند بشما دراین زمینه کمک کند تا نگاهها به سوی رنگ لب برود.

فرم ابروهای تان را درست کنید

ابروهای خوش حالت و خوش فرم راز بزرگی در ایجاد تناسب و زیبایی در چهره است. اگر استفاده همیشگی از عینک طبی این ذهنیت را در شما ایجاد نکرده که نیازی به تمیز کردن مداوم ابروها و خوش فرم نگه داشتن آن ها ندارید, در اشتباهید. باوجود عینکی بودن باید به فرم و زیبایی ابروهای تان اهمیت بدهید و بدانید به همان اندازه در زیبایی چهره شما نقش دارد.

برای زیباتر شدن با عینک طبی رژگونه بزنید

تا حالا دقت کرده اید که وقتی عینک میزنید و می خندید, عینک در جایی به صورت تان برخورد می کند. از همان نقطه خط رژگونه را شروع کنید تا صورت تان طبیعی به نظربرسد و پوست گونه تان درخشنده و شفاف شود.

آرایش چشم مخصوص چشم های دوربین یا نزدیک بین

اگر چشمان تان دوربین است و عدد چشم تان بالاست, باید بدانید که چشم ها پشت عدسی های این عینک ها درشت تر بنظر میرسند. پس بهتر است برای آرایش کردن چشم از سایه های تیره تر در اطراف چشم ها استفاده کنید تا آن ها را کوچک تر نشان دهند.

هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نکنید چون انها را بزرگتر نشان خواهد داد. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده کنید و خط چشم تیره بکشید. رعایت کردن این ها باعث می شود تاثیر عینک بر چهره تان کم شود.

اگر عدد چشم های تان پایین است و از عینک نزدیک بین استفاده می کنید, چشم های تان پشت عینک کوچک تر نشان داده میشود. برای اینکه بتوانید آن ها را درشت تر نشان دهید, بهتر است که در بالای چشم از خط چشم استفاده کرده و پشت پلک رابا سایه های سبک تر و روشن تر بپوشانید تا چشم تان بزرگ تر بنظر برسد. همینطور میتوانید گوشه داخلی چشم را روشن تر کنید.

برای آرایش چشم تان روی چشم ها تمرکز کنید

آرایش چشم, کلیدی برای ایجاد هر سبک آرایشی است. ما بر خلاف تصور همه ی که می گویند آرایش پشت عینک دیده نمیشود, بشما میگوییم که شما می توانید با استفاده از خط چشم پهن, فرمژه و ریمل حجم دهنده به چشمان تان جلوه بیشتری بدهید که حتی از پشت شیشه عینک هم مشخص باشد. البته کشیدن خط چشم بستگی به اندازه فریم عینک تان دارد که خط چشم را نازک یا پهن بکشید.

فریم عینک تان چه شکلی است؟

وقتی می خواهید آرایش کنید, حتماً به فریم عینک تان دقت کنید. اگر عینک تان فریم ندارد یا فریم سبکی دارد, سعی کنید ظاهرتان طبیعی تر باشد تا چهره تان جذاب تر شود و رنگ هایی را برای آرایش تان انتخاب کنید که بر زیبایی چشم و رنگ پوست تان اضافه کند. برای این کار لازم نیست کاری کنید که آرایش تان با عینک سازگاری داشته باشد آرایش تان رابا رنگ های خوب در زیر عینک به نمایش بگذارید.

مژه ها را پدیدار تر کنید

از ریمل های چند کاره جهت فر دادن و صاف کردن مژه ها استفاده کرده و آن ها رابه سوی بالا حالت دهید. اگر مژه های تان بلند است, از یک ریمل ضدآب استفاده کنید. قبل از حالت دادن به مژه, اندکی از ریمل را در قسمت بالایی مژه تان قرار دهید و سپس از پایین به بالا و از نزدیکی ریشه ریمل زدن را شروع کنید.

همینطور میتوانید از خط چشم مایع در نزدیکی قسمت انتهایی مژه استفاده کنید. ریمل های مشکی برای افراد عینکی انتخاب بهتری نسبت به ریمل های قهوه ای است. چند مرتبه مژه های تان را فر دهید تا حالت فر بخود بگیرند. با ترکیب ریمل و فرمژه زمانی که عینک میزنید, مژه های تان خیلی دلپذیر تر جلوه خواهند کرد.

.

منبع : parsnaz.ir


تبلیغات