سایت آرایشگری در این مقاله قصد دارد شما را از یکسری اشتباهات رایج که در خصوص ابرو های خود انجام میدهید راهنمایی کند تا جلوی از بین رفتن ابروهایتان را بگیرد.

اشتباهاتی را که در مطالب زیر مطرح می شوذ شاید از نظر شما بسیار کوچک باشد اما همین موارد بسیار موثر بوده و با رعایت یکسری موارد متوجه تغییرات خواهید شد.

1. قرینگی ابروها: ابرو های هیچ کس قرینه نیست و زیاد به این مورد اصرار نکنید چرا که ابرو ها باهم خواهر هستند نه دوقلو. اصرار شما فقط باعث نازک تر شدن ابرو هایتان می شود.

2. تمیز کردن روزانه ابرو ها : این مورد یکی از بزرگترین اشتباهاتی می باشد که انجام می دهید. شما باید بگذارید ابروهایتان تا آخرین حد خود رشد کرده و سپس به آؤایشگاه رفته تا به پهن ترین حالت ممکن آن ها را مرتب کنند.

3. گرما و رسوبت موجود در حمام به شما کمک می کند که راخت تر ابروهای خود را تمیز کنید پس همیشه این کاررا برای بعد از حمام بگذارید.

4. فاقد اندازه گیری در خصوص طول ابرو های خود ممکن است قرم ابرو به م بریز برای ان کار از یک مداد استفاده کرده و همانطور که در مقالات گذشته گفته ایم دقیق اندازه گیری نمایید.

5. قوس ابرو مهم ترین قسمت ابرو می باشد که هوگونه اشتباه در آن بروی ظاهر شما بسیارتاثیر گذار خواهد بود.

اشتباهات رایج در خصوص ابرو

6. برای تمیز کردن ابروهایتان زیاد به آینه نزدیک نشوید چرا که باعت می شود تک تک  موهای ابرو توجه شما را به خودش جلب کرده و در نتیجه به نازک تر شدن و ایجاد ناهمواری ها منجر شود.

7. زیاد به شابلون های ابرو اعتماد نکنید چرا که آنها نتیجه ای جز مصنوعی شدن ابروهایتان ندارد.

8. خانم هایی که حرفه ای نیستید اگر خواستید ابروهایتان را مرتب نمایید به بالای ابرو اصلا کار نداشته باشید.

9. خانم های محترم شما که در دوران عادت ماهانه درد را تحمل می کنید حداقل درد و ناراحتی کمتری برای خودتان ایجاد کرده و تمیز کردن ابرو ها را به هقته بعد موکول کنید.

10. اگر به تغییر نگ ابرو های خود علاقه دارید باید به رنگ پوست و مو خود توجه داشته باشید یعنی خانم هایی که پوست روشن دارند باید ابروهای خود را کمی تیره تر از ابروهایشان رنگ کنند و اگر پوست تیره ای دارید آنها را کمی روشن تر و یا همرنگ موهایتان رنگ نمایید. در هر صورت از مشکی استفاده نمایید.

11. اطراف ابروهای خود را با مداد به صورت مصنوعی نقاشی نکنید و بهتر است به صورت محو داخل ابروهای خود را پر کنید.